ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 14:43:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Απλα για να μην εχετε τιποτα αυταπατες οτι σας κυνηγαω κτλ κτλ!
Πρωτη επαφη μου με το φορουμ ηταν η ημερομηνια εγγραφης μου ως geostat!
Ομως βρισκω περιεργη τη συμπεριφορα σας,δεν εχω συναντησει τετοια κατασταση πουθενα αλλου!
Μηπως δεν ειναι τυχαια;


Ναί...ναί... πρωτοφανές πράμα , δεν έχεις πουθενά συναντήσει τέτοια κατάσταση...έχουμε και περίεργη συμπεριφορά ασφαλώςςςςς...
ΠΩΠΩΠΩΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΩ...ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑ ΞΑΝΑ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 14:44:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός
Άσε ρε Μάριε...εγώ ξέρω απο ανώνυμο τηλεφώνημα ότι είναι πρωτοπαλλήκαρο του Αλησμόνητου Νταβέλη , είναι και δυό μέτρα και ομορφόπαιδο "παναθεμά τον".

Χαϊλάντερ δηλαδή ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Μα να σου πώ τώρα που το λές...τίπτα δεν αποκλείεται , πάντως θα του πήγαινε σε διαβεβαιώ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 15:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ:
quote:
Ωραία εγώ τώρα μόλις έλαβα ένα ανώνυμο τηλεφώνημα από όπου ενημερώθηκα ότι ο Μιχάλης Βίνος ήταν μέλος της ΝΑ και ότι έφυγε πριν 2 χρόνια από την ΝΑ και ότι έχει παραδώσει το esoterica και την διαχείριση του προ πολλού στην ΝΑ...

Α, έλαβες ανώνυμο τηλεφώνημα λοιπόν. Μπράβο σου! Πολύ χαίρομαι για σένα.
Και δε μας είπες: ήταν άντρας ή γυναίκα; Σου φάνηκε γνωστή η φωνή;
Βασικά, τον/την πίστεψες;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 15:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:

quote:
Το ESOTERICA ανήκει εκτός όλων των προηγουμένων και στον Ιδρυτή του και Συνολικά Υπεύθυνο του χώρου, εξ αρχής και έως τώρα, Μιχάλη Βίνο.

Ωραία εγώ τώρα μόλις έλαβα ένα ανώνυμο τηλεφώνημα από όπου ενημερώθηκα ότι ο Μιχάλης Βίνος ήταν μέλος της ΝΑ και ότι έφυγε πριν 2 χρόνια από την ΝΑ και ότι έχει παραδώσει το esoterica και την διαχείριση του προ πολλού στην ΝΑ...



Καλό αλλά παλιό...
Εγώ πάλι μόλις έλαβα ένα ανώνυμο τηλεφώνημα ότι το μέλος Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ είναι σε εντεταλμένη υπηρεσία λασπολογίας, συκοφάντησης και προσπάθειας φθοράς κατά του Esoterica.
Επίσης, υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις ότι εμπλέκεται άμεσα με την δολοφονία Κέννεντυ, του Τζον Λένον, με το σκάνδαλο Βατοπεδίου και Siemens.
Δεν τα έχω βγάλει από το μυαλό μου αυτά, το ανώνυμο τηλεφώνημα ευθύνεται...

Και για να τελειώνουμε, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ, αφήστε κατά μέρος τις φτηνές αυτές τακτικές και μεθόδους προσπάθειας σπίλωσης προσπαθειών και Χώρων που δεν δύναστε στο ελάχιστο να γνωρίσετε και να κατανοήσετε.
Και δεν δύναστε να τις κατανοήσετε στο ελάχιστο διότι το μόνο που επιζητάτε είναι να συκοφαντείτε με ό,τι σας κατέβει στο κεφάλι ανθρώπους, προσπάθειες κι ιδέες αντί να κοιτάξετε να πάρετε κάτι το θετικό και το γόνιμο από την γνωριμία μαζί τους.
Εάν θέλετε να συνεχίσετε να παίζετε αυτό το φθηνό παιχνίδι και να αναλώνεστε σε αυτό, κακό δικό σας.
Οφείλω όμως να σας γνωρίσω ότι δεν είστε ο πρώτος εδώ και τουλάχιστον μια δεκαετία και δεν θα κερδίσετε και τίποτα.
Η λάσπη, η φτήνια κι η κακή προαίρεση σε κάτι το οποίο είναι καθαρό και διαυγές, δε μπορεί να το σπιλώσει...







In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 16:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ

Ωραία εγώ τώρα μόλις έλαβα ένα ανώνυμο τηλεφώνημα από όπου ενημερώθηκα ότι ο Μιχάλης Βίνος ήταν μέλος της ΝΑ και ότι έφυγε πριν 2 χρόνια από την ΝΑ και ότι έχει παραδώσει το esoterica και την διαχείριση του προ πολλού στην ΝΑ...


Ω! ΑΝΘΡΩΠΕ, με τέτοιου είδους "επιχειρήματα" ήρθες να κάνεις "διάλογο" ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 18:01:06  Εμφάνιση Προφίλ
Admin
quote:
Είμαστε εντάξει τώρα Dr;

Ναι είμαστε μια χαρά
Μόνο να πω ότι το να πεις κάτι αστείο, δεν σημαίνει ότι δεν θα πεις κάτι σοβαρό - και γενικά δηλαδή εγώ είμαι άνθρωπος που ακροβατώ ανάμεσα στο αστείο και το σοβαρο, νομίζω έχει φανεί αυτό το δίπολο του χαρακτήρα μου[/b]

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/11/2011 18:06:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 18:05:43  Εμφάνιση Προφίλ
Κουκου
quote:
Ωραία εγώ τώρα μόλις έλαβα ένα ανώνυμο τηλεφώνημα

Αχ ρε Κούκου, και όταν σε πρωτογνώρισα νόμιζα ότι είχα βρει τον ΑΝΘΡΩΠΟ μου... κρίμα βρε αδερφέ, κρίμα..
Πάντως αν όντως έψαχνες τρόπο να βγεις από την Ν.Α., όπως νομίζω ανέφερες κάπου, ή αν θες βοήθεια για να κάνεις κάτι τέτοιο, εδώ είμαστε Και εγώ και οι συντονιστές, νομίζω κανείς δεν θα αρνηθεί να σε βοήθησει αν ΟΝΤΩΣ έχεις κάποιο τέτοιο πρόβλημα. Αλλά θα πρέπει να ενημερώσεις προσωπικά(μέσω ιμέιλ&πμ κλπ) όχι να κάνεις περίεργα κόλπα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/11/2011 18:07:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 18:55:20  Εμφάνιση Προφίλ
Ω ρε συ, τι έχασα τόσες μέρες;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 19:03:40  Εμφάνιση Προφίλ
Άσχετο αλλά σχετικό.

Σε επίσκεψή μου πριν καιρό στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Θεσσαλονίκης, όταν πάνω στην κουβέντα τους ανάφερα ότι γράφω στο συγκεκριμένο φόρουμ, ο αστυνομικός με κοίταξε και με λέει:

-Ροδόσταυρος είσαι;

Πρέπει να είχα πολύ έκπληκτη φάτσα, γιατί συμπλήρωσε:

- Εκεί όλοι Ροδόσταυροι είναι!
- Ξέρω κάμποσους εκεί μέσα, του είπα, αλλά Ροδόσταυρο κανέναν!
- Ααα, αυτοί κρύβονται, μου είπε.

Γιατί κρύβεστε ρε και μ'αφήνετε και εκτίθεμαι;


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 19:38:19  Εμφάνιση Προφίλ
Χαχαχαχα. Και πώς συμπέρανε κάτι τέτοιο ο αστυνόμος; Αν είναι έτσι ένα φόρουμ γεμάτο "ροδόσταυρους", πώς είναι τα άλλα δηλαδή;

Ξέρεις φίλε Μάσεντον, οι ροδόσταυροι πιστεύουν στον "σταυρό" (εξού και το "ροδο-σταυρος") αν ήταν γεμάτο "ροδοσταυρους" το φόρουμ μάλλον δε θα είχες "επιβιωσει" εδώ χαχα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/11/2011 19:43:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 19:45:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Α, έλαβες ανώνυμο τηλεφώνημα λοιπόν. Μπράβο σου! Πολύ χαίρομαι για σένα.
Και δε μας είπες: ήταν άντρας ή γυναίκα; Σου φάνηκε γνωστή η φωνή;
Βασικά, τον/την πίστεψες;

Καλά εδώ έχεις κιένα δίκιο που ειρωνεύεσαι γιατί αυτές είναι πληροφορίες που δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι. Λεγόμενα πρώην μελών είναι. Δεν αλλάζει όμως ουσιαστικά αυτό που θέλω να πω από την αρχή. Ότι δηλαδή οποιοσδήποτε έχει σχέση αδιευκρίνιστη με τέτοιου είδους οργάνωση είναι φυσικό να θεωρείται "ύποπτος" (για μένα τουλάχιστον). Οι λόγοι γιαυτό νομίζω είναι ξεκάθαροι όχι μόνο από αυτά που έχω πει εγώ αλλά και άλλοι εδώ. Δεν νομίζω πως η ΝΑ θα δεχόταν να εμφανίζεται και να διαφημίζεται από μία σελίδα στην οποία να μην ασκεί κάποιο έλεγχο ;)
Τώρα θα προσπαθήσω να μην ξαναμπώ εδώ για να μην μπαίνω στον πειρασμό να γράφω όλη την ώρα αφού δεν έχω και τίποτε καινούριο να πω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 19:46:06  Εμφάνιση Προφίλ
doctor

quote:
αν ήταν γεμάτο "ροδοσταυρους" το φόρουμ μάλλον δε θα είχες "επιβιωσει" εδώ χαχα.

Ρε μπας είμαι και γω και δεν το'χω πάρει χαμπάρι;

macedon

Edited by - macedon on 30/11/2011 19:47:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 20:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ - Απεστάλη: 30/11/2011, 19:45:27

Τώρα θα προσπαθήσω να μην ξαναμπώ εδώ για να μην μπαίνω στον πειρασμό να γράφω όλη την ώρα αφού δεν έχω και τίποτε καινούριο να πω.



Καλά, μπες όταν σε ξαναπάρουν τηλέφωνο

Είδες πάντως ΑΝΘΡΩΠΕ, τι καλά που ήταν και άλλαξες το username σου κι έγινες από Ο ΘΕΟΣ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ;
Πιο εύκολα μπορεί τώρα να σε πιάσει κανείς στο τηλέφωνο. Γιατί τον Θεό, άντε να τον πετύχεις να μην βουΐζει...

Και δε μου λες,
όταν σε πήραν, ποιον ζήτησαν;
Τον άνθρωπο;

-Παρακαλώ;
-Ναι, γεια σας. Θα ήθελα να μιλήσω με τον ΑΝΘΡΩΠΟ παρακαλώ.
-Ποιός τον ζητεί;
-Ένας άλλος ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
-A! Πού ήσουν βρε ΑΝΘΡΩΠΕ μου!!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 20:31:44  Εμφάνιση Προφίλ
Γειά σου Αμαλία.

Πρέπει να έχεις εκνευρισθεί αφάνταστα.

Σε σημείο να νομίζεις οτι θα "εκραγείς"!!

Πολύ ωραία διέξοδος όμως το χιούμορ,ενίοτε και η αποδεκτά ειρωνική αντιμετώπιση,τόσο κραυγαλέων ηλιθιοτήτων.

Γιατί στα λέω αυτά?
Επειδή ελπίζω να με καταλαβαίνεις όταν αντιμετωπίζω με τον ίδιο τρόπο,[ίσως το παρακάνω λίγο],τούς διάφορους "θεοπάλαβους",που κατα καιρούς εμφανίζονται στο φόρουμ σε όλα τα θέματα.

Συνέχισε έτσι,θα εκτονωθείς χωρίς να το καταλάβεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 20:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Δηλαδή εννοείς ΝΙΚΟΜΑΧΕ, όταν μπεις σε κάποιο θέμα και κάνεις πλάκα να μη σου κάνω παρατήρηση ε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 20:40:42  Εμφάνιση Προφίλ
οΧΙ,ΟΧΙ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΆ.

Κάνε αυτο που πρέπει να κάνεις,για να διατηρούνται και οι...ισσοροπίες!
Να μην το παρακάνουμε...

Αλλωστε μεγάλο παιδί είμαι,ξέρω τα όριά μου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 20:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Α, είπα κι εγώ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 20:57:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

doctor

quote:
αν ήταν γεμάτο "ροδοσταυρους" το φόρουμ μάλλον δε θα είχες "επιβιωσει" εδώ χαχα.

Ρε μπας είμαι και γω και δεν το'χω πάρει χαμπάρι;


macedon

Edited by - macedon on 30/11/2011 19:47:02


Μωρέ εγώ σε είχα καταλάβει...μην κοιτάς που δεν μιλούσααααα....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 30/11/2011 20:58:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 21:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ:
quote:
Καλά εδώ έχεις κιένα δίκιο που ειρωνεύεσαι γιατί αυτές είναι πληροφορίες που δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι. Λεγόμενα πρώην μελών είναι.

Τώρα ποιο απ'όλα να διαλέξουμε;
1ο - "Ανώνυμο τηλεφώνημα"
2ο - "Λεγόμενα πρώην μελών"

ή μήπως,
την Κουρτίνα 3!!
Μάλιστα κες & κοι! Ιδού η Κουρτίνα 3!

Κουρτίνα 3 - λέμε ότι μας κατέβει στο τσερβέλο ή αναπαράγουμε ότι έχει κατέβει στο τσερβέλο άλλων, ανέξοδα πάντα,

εκτονώνουμε όποια εμμονή μας διακατέχει, εντελώς άψαχτα, πάνω σε άλλους που δεν μας έχουν φταίξει ποτέ σε τίποτα,
... και μετά "την κάνουμε" ένας-ένας με "ελαφρά πηδηματάκια".

Έχετε πλάκα βρε παίδες(Όσοι και νά'στε)!
Αλήθεια.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 21:12:19  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι πολύ, μα πολύ λυπηρό, για σένα αμαλία πως μια λέξη (την οποία χρησιμοποίησα εξεπίτηδες ), σε έκανε να τσιμπήσεις και να εκφραστείς με τόσο χυδαίο τρόπο και το χειρότερο σε ένα τόσο σοβαρό θέμα.
Μάθε λοιπόν πως, η λέξη συνουσία ( συν + ουσία ) είναι συνώνυμη με τη λέξη παρευρίσκομαι.
Την χρήση της, για να υποδηλώσει τη σεξουαλική πράξη την έλαβε πολύ αργότερα εξ αιτίας του εκφυλισμού της κοινωνίας.
Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με τη λέξη γαμώ από τη σημασία του ¨παντρεύω¨ και ¨παντρεύομαι¨ (γαμούμαι) που είχε στην Αρχαία (λεγόταν αρχικά για άνδρες και ύστερα για γυναίκες).
Η λέξη γαμώ, πολύ αργότερα ( εξ αιτίας του εκχυδαϊσμού της κοινωνίας) πέρασε στη σημασία του ¨συνουσιάζομαι, συνευρίσκομαι).
Αν ανοίξεις το λεξικό του Μπαμπινιώτη, θα βρεις το σχετικό σχόλιο.

Δυστυχώς η κοινωνία μας προβάλλει τον έρωτα όχι σαν οδό μέθεξης πνευματικής αλλά σαν μέσο βιολογικής εκτόνωσης. Είναι η ίδια κοινωνία που προβάλλει τη γυναίκα ως αντικείμενο και σκεύος ηδονής για τη σεξουαλική ανακούφιση του άνδρα.

Δυστυχώς για σένα, αν και γυναίκα , έπεσες και εσύ στη λούμπα της εκχυδαϊσμένης σύγχρονης κοινωνίας μας.

Περίμενα πως οι άνθρωποι ενός τέτοιου φόρουμ θα είχαν περισσότερη ποιότητα.
Η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι… παράτα το φόρουμ και βγες στην πραγματική ζωή.
Ακόμα και ανάπηρη να είσαι, κάποιος τρόπος θα υπάρχει.


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 21:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Μάλιστα Δάσκαλε!
Σε ευχαριστούμε πολύ!

Εκτός από το να σου πω ότι θεωρώ πως είσαι ιδιαίτερα διάφανος ήθελα να σε συγχαρώ για την ευρυμάθειά σου
καθώς και για το εξαίρετό σου ήθος!

Ειδικά μέσα στην "εκχυδαϊσμένη κοινωνία μας"!
Εμ, αυτό που το πας...

γαραντζώτης γιάννης:

quote:
Ακόμα και ανάπηρη να είσαι, κάποιος τρόπος θα υπάρχει.


πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


(σημεία έμφασης στο κείμενο δικά μου)


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 21:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
γαραντζώτης γιάννης,μπορεις να επικεντρωθεις στην ουσια του θεματος και οχι σε ανουσια παραφιλολογια!

Ε ναι ετσι οπως το εγραψες ,χωρις την επεξηση που δινεις τωρα ,αυτο καταλαβαμε ολοι,ως κοινος νους.

Edited by - stiv on 30/11/2011 21:43:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 21:48:17  Εμφάνιση Προφίλ
Admin, βλέπω πως στερείσαι από την ορθή αντίληψη της πραγματικότητας ( όπως και η αμαλία δηλαδή).
Μιλάς για προσβλητικό e-mail προς την αμαλία και πιο πριν μίλαγες για υβριστικό. Σου δίνω την άδεια , αν θέλεις να δημοσιεύσεις τα προσωπικά μηνύματα που αντάλλαξα με την αμαλία. Αν δεν το κάνεις, απλά θα σημαίνει πως δεν είσαι τίποτα άλλο παρά ένας κοινός συκοφάντης…

Εγώ τουλάχιστον δεν ανησυχώ για ότι γράφω ή κάνω. Θα υπάρχουν σίγουρα και άνθρωποι με στοιχειώδη αντίληψη που θα καταλάβουν ποιος έχει δίκιο ή άδικο. Για τους άλλους… τι να κάνω?

Εξακολουθώ πάντως να περιμένω να με πληροφορήσει κάποιος για το τι είναι αυτό που λέτε διαδικτυακή κοινότητα.


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 22:03:17  Εμφάνιση Προφίλ
Κύριε γαρατζιώτη
Ενα ερώτημα!

Δεδομένο:

1.Υπάρχουν τώρα ενεργα μέλη στην ΝΑ.
2.Υπάρχουν τώρα πρώην μέλη της ΝΑ.
3.Υπάρχουν τώρα μη μέλη της ΝΑ και δεν θα γίνουν ποτέ.

Ποιά απο τις τρείς κατηγορίες,κατα την γνώμη σου,είναι πιο έξυπνη απο τις άλλες και γιατί?

[σημ.έκανες γαργάρα την απάντησή μου περί συνουσίας,γιατι δεν θα περίμενες να την αντιληφθούμε εμείς εδω στο "φτωχό" φόρουμ,έτσι?]

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 22:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Nικ ,εμεις ως μη μελη της Ν.Α ,γινεται να απαντησουμε ή να περιμενουμε να απαντησει ο γαραντζώτης γιάννης!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 22:18:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Nικ ,εμεις ως μη μελη της Ν.Α ,γινεται να απαντησουμε ή να περιμενουμε να απαντησει ο γαραντζώτης γιάννης!



Πρώτα ο καθ'ού η ερώτηση.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 22:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
Παιδιά πείστηκα πραγματικά ότι το site δεν ανήκει τώρα στην Ν.Α.
Σίγουρα παλαιότερα όταν ήμουν στην Ν.Α ανήκε, αλλά σίγουρα όχι τώρα.
Διότι ακόμα και αυτοί στην Ν.Α είχαν περισσότερο ποιότητα και αντίληψη από εσάς.
Θα ήθελα να εξαίρεσω με μια γρήγορη μάτια του καινούριου, τον zip γιατί αφήνει παν τα έστω και ένα περιθώριο ότι κάνει λάθος
και τον Dr Jekyll Mr Hyde γιατί ότι και να γίνει έχει αίσθηση του χιούμορ (και δεν το κάνω για να τους καλοπιάσω)
Ιδικά για του συντονιστές και για τον διαχειριστή του site ,είστε από ότι φαίνεται ψυχολογικά διαταραγμένοι σε βαθμό αηδίας
η επιφάνεια σε ποιότητα που σας δέρνει δεν λέγεται έχετε ξεφύγει κατά πολύ από τον ρολό που λέτε ότι παίζετε και η σφαιρικότητά σας στα πράγματα αγγίζει πάτο .
Να πάτε καλύτερα στην Ν.Α για να μάθετε εκεί δυο τρία πράγματα εκεί .
προς ολοταχώς στην βλακεία πηγαίνετε .
Κάντε μια ανακεφαλαίωση στα όσα είπατε, για να δείτε ότι φαίνεστε κατά πολύ χειρότεροι από όσο λέτε ότι είμαι εγώ .
Έτσι, έτσι, και θα καταφέρετε να βάλετε συμμετοχή για το ρεκόρ μα.....ιας
και δεν ξέρω αν σας αρέσει αυτή η ip τώρα, αν δεν σας αρέσει πέστε μου να την αλλάξω ξυπνοπούλια, μην μαζεύεστε τόσα Πόλα γιατί θα πάθετε υπερφόρτιση .
σας υπόσχομαι ότι δεν πρόκειται να ξανά μιλήσω τελευταία φορά ήταν.
Dr Jekyll Mr Hyde και εγώ σε συμπάθησα, πραγματικά το λεω όχι ειρωνικά που μπορεί να το είπες εσύ αλλά
εδώ το τελειώνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 22:26:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Admin, βλέπω πως στερείσαι από την ορθή αντίληψη της πραγματικότητας ( όπως και η αμαλία δηλαδή).
Μιλάς για προσβλητικό e-mail προς την αμαλία και πιο πριν μίλαγες για υβριστικό. Σου δίνω την άδεια , αν θέλεις να δημοσιεύσεις τα προσωπικά μηνύματα που αντάλλαξα με την αμαλία. Αν δεν το κάνεις, απλά θα σημαίνει πως δεν είσαι τίποτα άλλο παρά ένας κοινός συκοφάντης…

Εγώ τουλάχιστον δεν ανησυχώ για ότι γράφω ή κάνω. Θα υπάρχουν σίγουρα και άνθρωποι με στοιχειώδη αντίληψη που θα καταλάβουν ποιος έχει δίκιο ή άδικο. Για τους άλλους… τι να κάνω?

Εξακολουθώ πάντως να περιμένω να με πληροφορήσει κάποιος για το τι είναι αυτό που λέτε διαδικτυακή κοινότητα.


πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


Κύριε Γαραντζώτη...ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ???
Η συνουσία και η μαλακία -αλλα και άλλες λεξούλες..- αν ειπωθούν σε οποιοδήποτε μέρος σε τούτη την κοινωνία , δεν θα εκληφθούν με την ερμηνεία που "απολάμβαναν" στον Αρχαίο Κόσμο και αν εσείς θεωρείτε τον κόσμο εκχυδαϊσμένο και θα σας απομονώσει και θα επιστρέψει τις φιλοφρονήσεις και θα αδιαφορήσει -και καλά θα κάνει- για την παρουσία σας...
Επιπλέον έχετε υπ'οψιν σας , ότι δεν απευθύνεσθε σε Αρχαίους αλλα σε ανθρώπους της σημερινης εποχής!!!
Όσο για την διαδικτυακή κοινότητα , σας απάντησα ... δεν το προσέξατε ή μήπως η γλώσσα που χρησιμοποιησα δεν σας είναι γνωστή??
Να το γράψω στα Αρχαία μήπως???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 22:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
quote:
Admin, βλέπω πως στερείσαι από την ορθή αντίληψη της πραγματικότητας
(...)

γαραντζώτης γιάννης, εάν το τυχόν κριτήριο είναι κάτι σαν τη δική σου διαφαινόμενη ορθότητα αντίληψης της πραγματικότητας, τότε ναι, "φοβάμαι" πως "δυστυχώς" τη στερούμαι.
Δεδομένο πάντως είναι ότι αυτό που σίγουρα προσπαθώ, είναι να κατέχω και να κατανοώ διάφορες αντιλήψεις πολλών πραγματικοτήτων και θεωρώ ότι σε κάποιον βαθμό τα καταφέρνω.

quote:
Μιλάς για προσβλητικό e-mail προς την αμαλία και πιο πριν μίλαγες για υβριστικό.

Για να σου πω την αλήθεια, πιστεύω ότι αυτά που επιχείρησες να κάνεις με τα πρόσφατα μηνύματά σου, χτες-σήμερα, ξεπερνούν -στο βάθος- κατά πολύ και τους δύο αυτούς χαρακτηρισμούς.
Το βλέπουμε όμως και αυτό...
Εσύ δηλαδή με ποιον από τους δύο θα συμφωνούσες;
Ή μήπως θα χαρακτήριζες με κάποιον άλλον τρόπο το 1o e-mail που έστειλες; Αν ναι, πώς;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2011, 22:28:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Παιδιά πείστηκα πραγματικά ότι το site δεν ανήκει τώρα στην Ν.Α.
Σίγουρα παλαιότερα όταν ήμουν στην Ν.Α ανήκε, αλλά σίγουρα όχι τώρα.
Διότι ακόμα και αυτοί στην Ν.Α είχαν περισσότερο ποιότητα και αντίληψη από εσάς.
Θα ήθελα να εξαίρεσω με μια γρήγορη μάτια του καινούριου, τον zip γιατί αφήνει παν τα έστω και ένα περιθώριο ότι κάνει λάθος
και τον Dr Jekyll Mr Hyde γιατί ότι και να γίνει έχει αίσθηση του χιούμορ (και δεν το κάνω για να τους καλοπιάσω)
Ιδικά για του συντονιστές και για τον διαχειριστή του site ,είστε από ότι φαίνεται ψυχολογικά διαταραγμένοι σε βαθμό αηδίας
η επιφάνεια σε ποιότητα που σας δέρνει δεν λέγεται έχετε ξεφύγει κατά πολύ από τον ρολό που λέτε ότι παίζετε και η σφαιρικότητά σας στα πράγματα αγγίζει πάτο .
Να πάτε καλύτερα στην Ν.Α για να μάθετε εκεί δυο τρία πράγματα εκεί .
προς ολοταχώς στην βλακεία πηγαίνετε .
Κάντε μια ανακεφαλαίωση στα όσα είπατε, για να δείτε ότι φαίνεστε κατά πολύ χειρότεροι από όσο λέτε ότι είμαι εγώ .
Έτσι, έτσι, και θα καταφέρετε να βάλετε συμμετοχή για το ρεκόρ μα.....ιας
και δεν ξέρω αν σας αρέσει αυτή η ip τώρα, αν δεν σας αρέσει πέστε μου να την αλλάξω ξυπνοπούλια, μην μαζεύεστε τόσα Πόλα γιατί θα πάθετε υπερφόρτιση .
σας υπόσχομαι ότι δεν πρόκειται να ξανά μιλήσω τελευταία φορά ήταν.
Dr Jekyll Mr Hyde και εγώ σε συμπάθησα, πραγματικά το λεω όχι ειρωνικά που μπορεί να το είπες εσύ αλλά


εδώ το τελειώνω.



Επιτέλους..τράβα και το καζανάκι τώρα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy