ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 20:18:21  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν μου χρωστάς καμμιά εξήγηση admin.
Κατάλαβα για ποιό λόγο το είπες και τι εννοούσες!
Απλά βρήκα την ευκαιρία να εμπλακώ να πώ αυτα που ήθελα στον Ζιπ.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 20:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
zip - 29/11/2011, 19:58:29:
quote:
zip στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Αυτή την στιγμή ο λογαριασμός zip έχει πάνω από 3000 μηνύματα. Και δεν είναι διπλός! Δεν σου προκαλεί απορία πως υπάρχει ακόμη αν είναι αυτός που λες που είναι κι αν έχει κανει τόση ζημιά στο παρελθόν. Δηλ. θεωρείς τους υπεύθυνους του χώρου μαλάκες ; Δεν ξέρουν ποιος είμαι ; Ασφαλώς και ξέρουν. Για να με αφήνουν όμως να γράφω, σημαίνει πως κάτι έχουν δει οι άνθρωποι σε μένα που δεν θυμίζει τον παλιό μου εαυτό και το έχουν εκτιμήσει.



Εκδοχή 1η: και είπες λοιπόν να μας το "ανταποδώσεις" καταλλήλως
Εκδοχή 2η: και σκέφτηκες ότι θα πρέπει να μας δείξεις πάση θυσία το πόσο λάθος κάναμε


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:13:02  Εμφάνιση Προφίλ
Εντάξει, είναι γελοίο αυτό που γίνεται εδώ μέσα.

Προς το παρόν σας προτείνω ή να λήξετε εδώ την διαφωνία ή να συνεχίσετε να εκτίθεστε (όλοι) σε κάποιο άλλο θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:18:17  Εμφάνιση Προφίλ
Μα καλά, δεν αισθάνεσαι αναρωτιέμαι την παραμικρή ντροπή όταν συγκρίνεις τη μία περίπτωση με την άλλη; Τι λέω όμως... μήπως αισθανόσουν τελικά ντροπή όλες αυτές τις φορές που διέσυρες ανθρώπους και υπολήψεις με τόσους τρόπους, μόνος σου και με άλλους στο παρελθόν;

Aλλοίμονο αν το καταλαβαίνει το παιδί...είναι μονίμως σε αφασία..χεχεχε.....όλα για/απο καλοσύνη τα κάνει , έτσι δεν είναι μπρέ???

"...μήπως αισθανόσουν τελικά ντροπή όλες αυτές τις φορές που διέσυρες ανθρώπους και υπολήψεις με τόσους τρόπους"

Μπρέ μικρέ , έκανες εσύ ΠΟΤΕ τέτοιο πράμα???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:21:11  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτή την στιγμή ο λογαριασμός zip έχει πάνω από 3000 μηνύματα.

Και μάς , στα "πιπέρια" μας...απάντηση είναι ε???
Και ο δικός μου ... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ!!
Και λοιπόν???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 29/11/2011 21:26:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:25:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εντάξει, είναι γελοίο αυτό που γίνεται εδώ μέσα.

Προς το παρόν σας προτείνω ή να λήξετε εδώ την διαφωνία ή να συνεχίσετε να εκτίθεστε (όλοι) σε κάποιο άλλο θέμα.


Αγαπητέ μου , ένας έχει το ζόρι μονίμως εδώ μέσα...ονόματα δεν λέμε πάντως.....δηλ όποιος εκτίθεται απο την κακο-ήθειά του και θέλει να υπερασπίσει τον εαυτό του τσουβαλιάζεται στο [όλους]..???
Νομίζω , ότι δεν το βλέπεις καθόλου σωστά και δεν θα συμφωνήσω καθόλου μαζί σου!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 29/11/2011 21:29:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
NIKOMAXE,

δεν σκοπεύω να σχολιάσω τίποτε απ' όσα λες και τίποτε απ' όσα θα πεις. 2 πράγματα μόνο θα σου πω : 1) Εμπλέκεσαι σε καταστάσεις και γεγονότα που ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ. Και αυτό το κάνεις συχνά. 2) Δεν είμαι ο koukou1, ούτε εγώ τον "κατασκεύασα".

Admin,

quote:
Εγώ το είπα, εσύ το αποδεικνύεις.

Με συγχωρείς αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το αποδεικνύω. Ποια πράξη έκανε ο λογαριασμός Deva_Parinito πρωτού την απενεργοποίησή του που να δείχνει πως ο άνθρωπος που βρίσκεται πίσω απ' αυτόν τον λογαριασμό "δεν έχει μπέσα" ;

Γιατί δεν γίνεσαι πιο συγκεκριμένος, αλλά απαντάς κατ' αυτόν τον τρόπο ;

Και τι σημαίνει ""Μία φορά χωρίς μπέσα - μια ζωή χωρίς μπέσα" ; Σημαίνει δηλ. πως αν ένας άνθρωπος κάνει μια φορά λάθος, μια ζωή θα κάνει λάθος ;

quote:
Δεν μας είπες όμως ακόμη και θα παραμείνει ελλιπής αυτή η αναφορά σου στο παρελθόν. Ποια είναι η εξήγηση από την πλευρά σου για το "Δημοσιοποίηση στοιχείων που αναφέρονται σε Προσωπικές Επαφές του Μέλους ή εντέχνως παρουσιάζονται ως τέτοιες", που έγραψα τότε για την χρονική απενεργοποίησή σου;

Δεν έχω εξήγηση. Δεν μπορώ εγώ να εξηγήσω κάτι που συμπεραίνεις εσύ. Εγώ απλώς σου επαναλαμβάνω, πως πήρατε περισσότερο σοβαρά απ' όσο έπρεπε ένα θέμα και ένα μήνυμα, παιδιάστικο και ανόητο. Αν λοιπόν διαφωνείς σ' αυτό που λέω, τότε η υπόλοιπη εξήγηση δεν είναι δική μου αγαπητέ. Είναι δική σου.

quote:
Εκδοχή 1η: και είπες λοιπόν να μας το "ανταποδώσεις" καταλλήλως
Εκδοχή 2η: και σκέφτηκες ότι θα πρέπει να μας δείξεις πάση θυσία το πόσο λάθος κάναμε

Εκδοχή 3η: απάντηση στην ερώτηση

quote:
Admin

Έχεις τέλος αναρωτηθεί γιατί, παρότι κάποια στιγμή μετά από τις διάφορες απίστευτες ασχήμιες στις οποίες είχες επιδοθεί(και συνέχισες και μετά να επιδίδεσαι) είχε δηλωθεί η συμμετοχή σου ως μη αποδεκτή -ως άτομο με οποιονδήποτε λογαριασμό(εκτός εάν αποδεικνύονταν η καλή εκ νέου διάθεσή σου μέσα από μία συγκεκριμένη διαδικασία "κατά πρόσωπο" συνδιαλλαγής, το link εδώ)- επιτρέψαμε εις γνώσιν μας τη συμμετοχή σου ξανά στις Συζητήσεις του Esoterica (τα τελευταία 3 χρόνια) και επιμένουμε από τότε, ακόμη και αφότου μάλιστα ξεκίνησες -από καιρό πολύ ήδη- και πάλι διάφορα "περίεργα κόλπα";

[ τα bold δικά μου ]


Έχω λοιπόν αναρρωτηθεί. Σου απαντάω : Έχω. Και σου το αποδεικνύω γιατί έχω. Γιατί έχω πει αυτά που βάζω ως παράθεση από το [ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971 ]

Συνεπώς, όχι μόνο έχω αναρρωτηθεί αλλά δίνω έτσι και μια υποθετική απάντηση στον εαυτό μου. Σε ρωτάω λοιπόν : Kάνω λάθος που δίνω αυτήν την απάντηση στον εαυτό μου, δηλ. αυτό

quote:
zip

Για να με αφήνουν όμως να γράφω, σημαίνει πως κάτι έχουν δει οι άνθρωποι σε μένα που δεν θυμίζει τον παλιό μου εαυτό και το έχουν εκτιμήσει.


ή μήπως υπάρχει κάποιος άλλος λόγος που με αφήνετε να γράφω ; Κι αν υπάρχει, ποιος είναι αυτός ο λόγος ;

quote:

Εκδοχή 1η: και είπες λοιπόν να μας το "ανταποδώσεις" καταλλήλως
Εκδοχή 2η: και σκέφτηκες ότι θα πρέπει να μας δείξεις πάση θυσία το πόσο λάθος κάναμε

Αυτά, γιατί τα λες ; Για να πείσεις τον εαυτό σου πως έτσι είναι ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:34:19  Εμφάνιση Προφίλ
Πως διάολο διαρκώς αυτό το παιδί είναι στην κόντρα με όλους ... δεν το καταλαβαίνω!!!
Μάλλον τον προκαλούν άπαντες...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GreyDragon
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GreyDragon
Καλησπέρα,
Βλέπω πως το θέμα έχασε τελείως τον δρόμο του. Οι συντονιστές δεν μιλάνε τελικά για το αν δεν είναι ΝΑ ή γιατί δεν έχουν σχέση με την ΝΑ, ή να πουν ότι είναι ΝΑ ή τουλάχιστον ότι έχουν κάποια σχέση.
Γιατί θα είναι κακό να παραδεχτείτε τελικά ότι έχετε κάποια σχέση με την ΝΑ;
Αντί λοιπόν να μιλήσουνε επί της ουσίας, επιτίθενται κυριολεκτικά στα μέλη, στον zip και στον koukou, που τολμάνε και "ισχυρίζονται". Αντί λοιπόν να μιλήσουν επί της ουσίας, υποβαθμίζουν το θέμα και προσπαθούν να μειώσουν τους συνομιλητές. Μία γνωστή τακτική που έχουμε ζήσει στο πετσί μας, που αλλού, στην ΝΑ :)
Μπορούμε να πούμε ονόματα, τηλέφωνα, διευθύνσεις, κλπ. Αλλά τι νόημα έχει; Μπορώ να αποδείξω ότι κάποιος είναι συντονιστής της ΝΑ; Όχι, θα είναι πάλι ένας ισχυρισμός. Μόνο αν έχω ένα βίντεο με τον συντονιστή να κάθεται στον υπολογιστή και να γράφει. Ή ακόμα καλύτερα, μόνο αν παραδεχτούνε οι ίδιοι τους τελικά το προφανές. Αλλά μην γελιόμαστε, δεν θα το παραδεχτούνε. Οπότε, ότι λέμε είναι και θα μείνει ένας απλός ισχυρισμός. Ας πούμε λοιπόν ότι θα μπορούσε να είναι και έτσι.
Υπάρχουν όμως κάποιες προφανείς ενδείξεις για όσους έχουν μάτια να δούνε.
Κατ' αρχήν για εμάς, τα πρώην μέλη της ΝΑ, είναι προφανές από τον τρόπο που μιλάνε και γράφουν. Έχουμε νιώσει στο πετσί μας αυτή τη νοοτροπία και για εμάς είναι πασιφανές. Γιατί; Γιατί κάποτε και εμείς σκεφτόμασταν και μιλούσαμε με αυτόν τον τρόπο.

Ας δούμε όμως και κάποια πράγματα ακόμη. Πάντε στην κορυφή αυτής της σελίδας και δείτε την διαφήμιση:

quote:
"Σπουδές Μπλαβάτσκυ - 2009-2010 Διοργανώσεις - Διαλέξεις - Δραστηριότητες
- "Θεοσοφική Μελέτη": 27 Φεβρουαρίου 2010
- Διημερίδα "Το Μυστήριο του Θανάτου": 29-30 Μαϊου 2010
- "Διεθνές Θεοσοφικό Συμπόσιο": 12-15 Αυγούστου 2010, Χάγη
Περισσότερα & Πρόγραμμα "

Πατήστε και το link
http://www.esoterica.gr/prom_camp/ultathens/theostuds.htm
και δείτε την Μπλαβάτσκυ και τις σβάστικες.
Διαβάστε και τα άρθρα του Γ. Γαρατζώτη για την σχέση της ΝΑ με την Θεοσοφική και την Μπλαβάτσκυ και αναρωτηθείτε αν η συγκεκριμένη διαφήμιση είναι τυχαία. Ίσως και να είναι ;)

Ας πάμε τώρα και στην αρχική σελίδα, για να δούμε την διαφήμιση για το περιοδικό της ΝΑ. Μετά ας πάμε στα αφιερώματα και ας δούμε και ένα αφιέρωμα στην ΝΑ.

Τέλος, όταν έγινε η "επίθεση" στην ΝΑ. Γιατί η ΝΑ δεν εμφανίστηκε πουθενά σε ράδιο, τηλεόραση, internet για να μιλήσει γι αυτά, ούτε καν στην ιστοσελίδα της; Παρά μόνο επέλεξε το esoterica ως έναν "ανεξάρτητο" φορέα για να δώσει συνέντευξη. Δείτε την συνέντευξη παρακάτω:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3653
Αναρωτηθείτε τώρα, είναι αυτές ερωτήσεις συνέντευξης; Μήπως οι ίδιοι τις ρωτούσαν και οι ίδιοι τις απαντούσαν; Γιατί καμία άλλη ιστοσελίδα δεν φιλοξενεί διαφημίσεις και συνεντεύξεις της ΝΑ; Ξέρετε καμιά ιστοσελίδα με διαφημίσεις και συνεντεύξεις της ΝΑ, εγώ δεν έχω δει ποτέ μέχρι στιγμής. Επίσης το esoterica, γιατί άνοιξε μία ολόκληρη κατηγορία συνεντεύξεις, για να πάρει μία και μόνο συνέντευξη μόνο από την ΝΑ;
Επίσης γιατί έχουνε πλακώσει όλοι οι διαχειριστές στο θέμα και αντί να πούνε, ναι ρε παιδιά, η ΝΑ διαφημίζεται εδώ και μας πληρώνει, ή τους γουστάρουμε και τους βάζουμε στο site μας. Γιατί κάθονται και επιτίθενται στον zip και koukou και προσπαθούνε να τους βγάλουνε τρελούς; Περίεργο ε;

ΥΓ: Άντε να δούμε πότε και αν θα αρχίζονται να εξαφανίζονται links και μηνύματα
ΥΓ2: Αν κάποιος νομίζει ότι ασκώ συκοφαντική δυσφύμιση εναντίον του, τότε ας μου στείλει email ή μήνυμα και θα αφαιρέσω τυχόν υβριστικούς ή εσφαλμένους ισχυρισμούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:44:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αγαπητέ μου , ένας έχει το ζόρι μονίμως εδώ μέσα...ονόματα δεν λέμε πάντως.....δηλ όποιος εκτίθεται απο την κακο-ήθειά του και θέλει να υπερασπίσει τον εαυτό του τσουβαλιάζεται στο [όλους]..???
Ποιος υπερασπίζεται τον ευατό του
και απο τιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:46:15  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι τεράστια όλη αυτή η συζήτηση και γιαυτό ίσως δεν μπορώ να βρω την απάντηση σε αυτό που με απασχολεί. θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος το εξής...
Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ; (δηλαδή και η συνέντευξη της ΝΑ προς την esoterica στημένη αφού ουσιαστικά η ΝΑ έκανε ερωτήσεις στον εαυτό της;) (έλαβα ένα τηλεφώνημα από το οποίο ενημερώθηκα πως είναι και γιαυτό ρωτάω. ξέρω ότι άνηκε το φόρουμ αυτό σε άλλον, το θυμάμαι και εγώ από πολύ παλιά αλλά τα τελευταία χρόνια πέρασε στα χέρια της ΝΑ)
Δεν θέλω λογοπαίγνια και άλλα κόλπα. Είμαι σίγουρος πως και άλλα μέλη του φόρουμ έχουν την απαίτηση να μάθουν αν αυτή η σελίδα ανήκει σε μια οργάνωση όπως την ΝΑ και επομένως υφίσταται πάνω απόλα για να εξυπηρετεί τα συμφέροντά της. Οπότε τσάμπα συζητάμε και εμείς για αυτά τα θέματα εδώ αφού όπως υποψιάζομαι έχουν διεισδύσει στην συζήτηση κρυμμένοι πιστοί ακόλουθοι της ΝΑ που απλά προσπαθούν να φέρουν το θέμα εκεί που τους βολεύει.
Εγώ θέλω μιας και άλλοι εδώ έχουν την ίδια απορία να απαντήσει υπεύθυνα κάποιος από τους διαχειριστές της σελίδας στην ερώτησή μου. Όχι να απαντάνε δηλαδή διάφοροι άσχετοι που μπορεί να υποκινούνται κιόλας.
Γιαυτό ξαναρωτάω Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Dr Jekyll Mr Hyde:
quote:
Εντάξει, είναι γελοίο αυτό που γίνεται εδώ μέσα.

Προς το παρόν σας προτείνω ή να λήξετε εδώ την διαφωνία ή να συνεχίσετε να εκτίθεστε (όλοι) σε κάποιο άλλο θέμα.


... είπε αυτός που πριν κάποιες ώρες είχε πει:

quote:
Κρατάω ποπ-κορν και κατοχυρώνω από τώρα την πρώτη θέση..

Βρε συ Dr Jekyll Mr Hyde, τι ήταν αυτό τώρα; Πολύ περίεργο!
Περιττό ίσως να σου πω ότι συμφωνώ απόλυτα με τον Εαρινό.
Είσαι εντελώς λάθος εδώ!


Θα παρακαλέσω όμως όλους τους συμμετέχοντες, να κρατήσουμε τη Συζήτηση σε "ανεκτά" και "αναγνώσιμα" επίπεδα. Νομίζω πως μάλλον θα είναι κατανοητό το παραπάνω.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
To esoterica.com όχι
το esoterica.gr ναί...

Κούκου Νικόμαχε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
GreyDragon:
ΥΓ: Άντε να δούμε πότε και αν θα αρχίζονται να εξαφανίζονται links και μηνύματα
ΥΓ2: Αν κάποιος νομίζει ότι ασκώ συκοφαντική δυσφύμιση εναντίον του, τότε ας μου στείλει email ή μήνυμα και θα αφαιρέσω τυχόν υβριστικούς ή εσφαλμένους ισχυρισμούς.

quote:
[Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ:
Γιαυτό ξαναρωτάω Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ;


Άντε να δω κι εγώ πότε ο άνθρωπος θα αποκτήσει τσίπα, φιλότιμο και μυαλό!
Άντε να δω πότε θα πάψει να φέρεται ως παιδί και να συμπεριφερθεί ώριμα!







In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 21:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Είναι τεράστια όλη αυτή η συζήτηση και γιαυτό ίσως δεν μπορώ να βρω την απάντηση σε αυτό που με απασχολεί. θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος το εξής...
Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ; (δηλαδή και η συνέντευξη της ΝΑ προς την esoterica στημένη αφού ουσιαστικά η ΝΑ έκανε ερωτήσεις στον εαυτό της;) (έλαβα ένα τηλεφώνημα από το οποίο ενημερώθηκα πως είναι και γιαυτό ρωτάω. ξέρω ότι άνηκε το φόρουμ αυτό σε άλλον, το θυμάμαι και εγώ από πολύ παλιά αλλά τα τελευταία χρόνια πέρασε στα χέρια της ΝΑ)
Δεν θέλω λογοπαίγνια και άλλα κόλπα. Είμαι σίγουρος πως και άλλα μέλη του φόρουμ έχουν την απαίτηση να μάθουν αν αυτή η σελίδα ανήκει σε μια οργάνωση όπως την ΝΑ και επομένως υφίσταται πάνω απόλα για να εξυπηρετεί τα συμφέροντά της. Οπότε τσάμπα συζητάμε και εμείς για αυτά τα θέματα εδώ αφού όπως υποψιάζομαι έχουν διεισδύσει στην συζήτηση κρυμμένοι πιστοί ακόλουθοι της ΝΑ που απλά προσπαθούν να φέρουν το θέμα εκεί που τους βολεύει.
Εγώ θέλω μιας και άλλοι εδώ έχουν την ίδια απορία να απαντήσει υπεύθυνα κάποιος από τους διαχειριστές της σελίδας στην ερώτησή μου. Όχι να απαντάνε δηλαδή διάφοροι άσχετοι που μπορεί να υποκινούνται κιόλας.
Γιαυτό ξαναρωτάω Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ;



Νομιζω καποιος υπεύθυνος θα απαντηση απο την διαχειρηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 22:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
quote:

quote:
GreyDragon:
ΥΓ: Άντε να δούμε πότε και αν θα αρχίζονται να εξαφανίζονται links και μηνύματα
ΥΓ2: Αν κάποιος νομίζει ότι ασκώ συκοφαντική δυσφύμιση εναντίον του, τότε ας μου στείλει email ή μήνυμα και θα αφαιρέσω τυχόν υβριστικούς ή εσφαλμένους ισχυρισμούς.

quote:
[Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ:
Γιαυτό ξαναρωτάω Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ;


Άντε να δω κι εγώ πότε ο άνθρωπος θα αποκτήσει τσίπα, φιλότιμο και μυαλό!
Άντε να δω πότε θα πάψει να φέρεται ως παιδί και να συμπεριφερθεί ώριμα!



Μια χαρά συντονιστή σε βλέπω, μήπως προτιμάς το Οδηγητής...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 22:19:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Αγαπητέ μου , ένας έχει το ζόρι μονίμως εδώ μέσα...ονόματα δεν λέμε πάντως.....δηλ όποιος εκτίθεται απο την κακο-ήθειά του και θέλει να υπερασπίσει τον εαυτό του τσουβαλιάζεται στο [όλους]..???
Ποιος υπερασπίζεται τον ευατό του
και απο τι

Δεν θα περιμενα εσύ να με ρωτάς φίλε μου , θεωρώ ότι είσαι πολύ έξυπνο και καλόκαρδο άτομο!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 22:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
stiv:
quote:

quote:

Είναι τεράστια όλη αυτή η συζήτηση και γιαυτό ίσως δεν μπορώ να βρω την απάντηση σε αυτό που με απασχολεί. θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος το εξής...
Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ; (δηλαδή και η συνέντευξη της ΝΑ προς την esoterica στημένη αφού ουσιαστικά η ΝΑ έκανε ερωτήσεις στον εαυτό της;) (έλαβα ένα τηλεφώνημα από το οποίο ενημερώθηκα πως είναι και γιαυτό ρωτάω. ξέρω ότι άνηκε το φόρουμ αυτό σε άλλον, το θυμάμαι και εγώ από πολύ παλιά αλλά τα τελευταία χρόνια πέρασε στα χέρια της ΝΑ)
Δεν θέλω λογοπαίγνια και άλλα κόλπα. Είμαι σίγουρος πως και άλλα μέλη του φόρουμ έχουν την απαίτηση να μάθουν αν αυτή η σελίδα ανήκει σε μια οργάνωση όπως την ΝΑ και επομένως υφίσταται πάνω απόλα για να εξυπηρετεί τα συμφέροντά της. Οπότε τσάμπα συζητάμε και εμείς για αυτά τα θέματα εδώ αφού όπως υποψιάζομαι έχουν διεισδύσει στην συζήτηση κρυμμένοι πιστοί ακόλουθοι της ΝΑ που απλά προσπαθούν να φέρουν το θέμα εκεί που τους βολεύει.
Εγώ θέλω μιας και άλλοι εδώ έχουν την ίδια απορία να απαντήσει υπεύθυνα κάποιος από τους διαχειριστές της σελίδας στην ερώτησή μου. Όχι να απαντάνε δηλαδή διάφοροι άσχετοι που μπορεί να υποκινούνται κιόλας.
Γιαυτό ξαναρωτάω Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.com) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ;



Νομιζω καποιος υπεύθυνος θα απαντηση απο την διαχειρηση



Έχεις δίκιο stiv, θα απαντήσουμε.

Ξαναείπα και σ'αυτήν τη Συζήτηση ένα πράγμα που το έχουμε βέβαια επαναλάβει ουκ ολίγες φορές: ότι δεν μπορούμε να ενδίδουμε σε κάθε συνομωσιολογία και κάθε κακόβουλη πρόθεση(και για να εξηγούμαι, η μόνη αυταπόδεικτη για εμένα, όπως τουλάχιστον εξελίσσεται το θέμα είναι αυτή του zip και όχι των νέων μελών των Forums που δηλώνουν αποχωρήσαντα μέλη της Ν.Ακρόπολης -το λέω για να προλάβω τυχόν αντιδράσεις). Δεν γίνεται κάθε λίγο και λιγάκι να προσπαθούμε να αποδείξουμε τα προφανή: ότι δηλαδή το ESOTERICA είναι αυτό ακριβώς που δηλώνει. "Ένας ανοικτός, ελεύθερος και ανεξάρτητος φορέας που έχει ως βασικό του αντικείμενο την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ."

Τέλος πάντων όμως, και περισσότερο το κάνουμε αυτό για τους παλιούς μας φίλους, Μέλη και Αναγνώστες, για να επαναλάβουμε:
φυσικά η απάντηση είναι ΟΧΙ και στις δύο ερωτήσεις.

Απαντούμε με αυτό στην ερώτηση(διόρθωσα την κατάληξη χώρας επί το ορθόν): "Είναι αυτή η σελίδα (Esoterica.gr) ιδιοκτησία της ΝΑ ή όχι. Δηλαδή είναι αυτοί που την διαχειρίζονται μέλη της ΝΑ;"

Για την ακρίβεια, από όλα τα Μέλη της Ομάδας του Esoterica αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχει κανείς απολύτως που να συμμετέχει σε κάποια ομάδα (εσωτεριστική, αποκρυφιστική κ.ο.κ.) -όχι βέβαια ότι θα ήταν κακό κάτι τέτοιο- απλά τα τελευταία χρόνια κανείς από τους Συνεργάτες δε συμμετέχει αλλού. Μάλιστα νομίζω ότι οι περισσότεροι δε συμμετείχαν και ποτέ κάπου.

Το ESOTERICA δεν ανήκει πουθενά, παρά μόνον στο ESOTERICA.
Θα μπορούσαμε να πούμε ότι το Esoterica ανήκει σε όλους εμάς που το αγαπάμε, συνεργαζόμαστε γι'αυτό, συμμετέχουμε στις οποιεσδήποτε δράσεις του -Forums, Εργαστήριο Φιλοσοφικού/Μεταφυσικού Διαλόγου, Ημερίδες, Συνέδρια κ.λπ.- είτε απλά επισκεπτόμαστε τη διαδικτυακή του παρουσία(την κύρια ή οποιονδηπότε άλλον χώρο βρίσκεται υπό τη διαχείρισή μας ή τη φροντίδα μας όπως το X-Paths του Pathfinder) από καιρό εις καιρό για να διαβάσουμε απλά άρθρα, νέα ή συζητήσεις στα Forums.

Παρολαυτά, για να δοθεί επιτέλους ένα τέρμα σ'αυτή την γελοιότητα περί "παράδοσης" κ.λπ.(ναι, αυτό είναι όντως γελοίο Dr Jekyll Mr Hyde) και επειδή το ανθρώπινο μυαλό πάντα σχεδόν ψάχνει να βρει συγκεκριμένα μοτίβα, σταθερά σημεία, κάτι συγκεκριμένο απ'όπου να πιαστεί και να "πορευτεί" θα ήταν αληθές και το εξής:
Το ESOTERICA ανήκει εκτός όλων των προηγουμένων και στον Ιδρυτή του και Συνολικά Υπεύθυνο του χώρου, εξ αρχής και έως τώρα, Μιχάλη Βίνο.

Ξαναείπα όμως και προηγουμένως: κάτι τέτοιο δεν θα ήταν και δύσκολο για κάποιον να το βρει, εάν έκανε τον κόπο να ψάξει λίγο...
Δεν το είχαμε εξάλλου ποτέ και κρυφό.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 22:57:28  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστούμε Admin,που έλαβες σαφέστατη θέση και μας απάντησες επι της ουσίας.

Σταυρο εμένα με κάλυψε πλήρως ο Admin.Και εσένα ελπίζω.Και όλους τους υπόλοιπους συνδίκτυους.

Χαίρομαι που γράφω στο esoterica.gr και οχι στην ΝΑ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Nαι ,αληθεια και τουλαχιστον οτι ξεκαθαρισε το νεφελωδες τοπιο

σχετικα με το θεμα αυτο.

Να μην αιωρουνται καποια υπονοουμενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:07:08  Εμφάνιση Προφίλ
Το ESOTERICA ανήκει εκτός όλων των προηγουμένων και στον Ιδρυτή του και Συνολικά Υπεύθυνο του χώρου, εξ αρχής και έως τώρα, Μιχάλη Βίνο.


Προφανώς το γνωρίζουν αυτό , αυτοί που ενδιαφέρονται αλλα τους κάθεται -δεν ξέρω τους λόγους..- στο λαιμό...προφανώς δεν μπορούν να το χωνέψουν..ειδικά αν έχουν δημιουργήσει διάφορα αντίστοιχα φόρουμ/ιστοσελίδες κοκ και δεν τους έκατσαν καλά....λέω εγώ τώρα φίλε Admin...!!!
Στην Ελλάδα ειμαστε και υγιής ανταγωνισμός ... σημαίνει "γκρέμιστα" του π@##%^τη...και όχι δημιούργησε -εφόσον έχεις καρύδια..-..!!!
Καλά που μιλούν και για κανόνες και όρους και τους οποίους σέβονται όπου τους βολεύει ασφαλώς!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
GreyDragon:
quote:
Κατ' αρχήν για εμάς, τα πρώην μέλη της ΝΑ, είναι προφανές από τον τρόπο που μιλάνε και γράφουν. Έχουμε νιώσει στο πετσί μας αυτή τη νοοτροπία και για εμάς είναι πασιφανές. Γιατί; Γιατί κάποτε και εμείς σκεφτόμασταν και μιλούσαμε με αυτόν τον τρόπο.

Αγαπητέ GreyDragon, δεν γνωρίζω τι μπορεί να σου είναι πραγματικά προφανές ή πασιφανές όπως λες. Πάντως σίγουρα όχι αυτά τα οποία φαντάζεσαι ή σκαρφίζεσαι ή εύχεσαι ή... να με συγχωρείς για τις εικασίες αλλά δεν μου αφήνεις και μεγάλη διέξοδο λόγω του τρόπου με τον οποίο μας ερμηνεύεις.
Να σε ρωτήσω όμως: πώς μπόρεσες αλήθεια να βγάλεις τόσο γρήγορα συμπέρασμα για τον τρόπο με τον οποίο σκεφτόμαστε ή μιλούμε -περισσότερο μάλλον θα με ενδιέφερε το πρώτο (φαντάζομαι θα εννοείς τα Μέλη της Ομάδας Συνεργατών του Esoterica); Κια μάλιστα να δηλώνεις και τόσο σίγουρος γι'αυτό;


GreyDragon:

quote:
Ας δούμε όμως και κάποια πράγματα ακόμη. Πάντε στην κορυφή αυτής της σελίδας και δείτε την διαφήμιση:
quote:
"Σπουδές Μπλαβάτσκυ - 2009-2010 Διοργανώσεις - Διαλέξεις - Δραστηριότητες
- "Θεοσοφική Μελέτη": 27 Φεβρουαρίου 2010
- Διημερίδα "Το Μυστήριο του Θανάτου": 29-30 Μαϊου 2010
- "Διεθνές Θεοσοφικό Συμπόσιο": 12-15 Αυγούστου 2010, Χάγη
Περισσότερα & Πρόγραμμα "

Πατήστε και το link
http://www.esoterica.gr/prom_camp/ultathens/theostuds.htm
και δείτε την Μπλαβάτσκυ και τις σβάστικες.
Διαβάστε και τα άρθρα του Γ. Γαρατζώτη για την σχέση της ΝΑ με την Θεοσοφική και την Μπλαβάτσκυ και αναρωτηθείτε αν η συγκεκριμένη διαφήμιση είναι τυχαία. Ίσως και να είναι ;)


Δηλαδή, τώρα δεν νομίζω πως θα περιμένεις να απολογηθούμε για οποιαδήποτε συνεργασία έχουμε ή έχουμε κάνει στο Παρελθόν επειδή κάποιος ή κάποιοι έχει τύχει να γράψουν άρθρα, βιβλία ή έχουν δημοσιοποιήσει το οτιδήποτε υποστηρίζοντας την οποιαδήποτε θεωρία.

Ναι λοιπόν, με το "Θεοσοφικό Κίνημα" - "Σπουδές Μπλαβάτσκυ" είχαμε Συνεργασία από παλιά, είχαμε και από κοινού συμμετάσχει σε διάφορα συνέδρια(όπως και είχαμε προσκληθεί σε δικά τους). Όπως επίσης έχουμε φιλική σχέση και με στελέχη της Θεοσοφικής Εταιρείας.

Α, και πολύ παλαιότερα είχαμε αρκετά Μέλη της Ομάδας Συνεργατών που ήταν Ελευθερο-Τέκτονες.

Α, και να σε ρωτήσω: ξέρεις ποια είναι η ρίζα του ονόματος -Εsoterica- της προσπάθειάς μας;;;

Αστειεύομαι βέβαια με το τελευταίο. Αλλά καταλαβαίνεις/ετε πιστεύω που το πάω... ή όχι;

Θα απαντούσα τώρα ίσως και σε άλλα παρόμοια ευτράπελα των φίλων μας από τη Ν.Ακρόπολη αλλά να με συγχωρείτε, μου έρχεται ήδη αρκετά κουραστικό όλο αυτό...

Ίσως στη συνέχεια εάν χρειαστεί.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
@
GreyDragon
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
koukou1

Δεν πάτε καλά ρεεεε!!!!



Φτάνει πια, το έχετε ξεφτιλίσει τελείως!!!

Κάντε ένα googl-άρισμα να δείτε με ποιους έχετε να κάνετε και μη μας ενοχλείτε με τις ασυνάρτητες συνομωσιολογίες σας!!
Αμαλία Τσακίρη <--- ΚΛΙΚ

(κλείνω εδώ, γιατί αν συνεχίσω θα βρίσω άσχημα, για πρώτη ίσως φορά στο ESOTERICA...)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Εαρινέ, σχετικά με αυτά που λες για άλλους διαδικτυακούς τόπους, "ανταγωνιστικούς" προς το Esoterica, αυτό είναι ένα άλλο κεφάλαιο. Βέβαια έχει κάποιες συσχετίσεις και με ζητήματα της παρούσας συζήτησης.

Πάντως, ο zip θα μπορούσε σίγουρα να σε ενημερώσει για μία ιστοσελίδα που διατηρούσε επί κάποια περίοδο με κάποια φιλαράκια του (και φίλους της προσπάθειας πάντα! ). Δεν ήταν βέβαια ανταγωνιστικό προς εμάς. Αλλιώς θα μπορούσαμε να το χαρακτήρισουμε...
Να δεις πως το έλεγαν;; ... α ναι, www.antiesoterica.eu
Παραπέμπει μήπως κάπου το όνομα;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:20:35  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω τα ζόρια ορισμένων..ακόμα δεν καταλαβαίνω!!!
Το τι είναι το φόρουμ και δεν είναι -όπως και το κάθε φόρουμ και τον κάθε άνθρωπο..-, αφορά το ίδιο και όχι κανέναν απο μάς....και σε όποιον δεν αρέσει -όπως και στην ζωή , με φίλους..μέρη ..κοκ- κάνει τις επιλογές του και δεν συμμετέχει...απλά!!!
Τα υπόλοιπα , είναι "ιστορίες για αγρίους"...και στο χωριό μου λένε .. "απο πίττα που δεν τρώς -αφού δεν σου αρέσει- ..τι σε μέλλει κι'αν καεί"???
Λένε και κάτι άλλο για το όψιμο ενδιαφέρον ορισμένων καλοθελητάδων...αλλα θα το πώ μετά , αν χρειασθεί..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:22:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Να δεις πως το έλεγαν;; ... α ναι, www.antiesoterica.eu
Παραπέμπει μήπως κάπου το όνομα;


Αυτό το .eu στο τέλος ήταν δυσανάγνωστο και κάηκε..τρομάρα του!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:43:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
admin
Να δεις πως το έλεγαν;; ... α ναι, www.antiesoterica.eu

xaxaxaxa που το θυμήθηκες αυτό
με το χαρακτηριστικό:
"Επίσημη έναρξη 6/6/6 "


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
koukou1, μιας και μας έρχεσαι συνεχώς με νέα ερωτήματα - καλοπροαίρετα φυσικά... - θα θέλαμε κι εμείς να σε ρωτήσουμε πώς εξηγείς το γεγονός ότι η IP των μηνυμάτων σου είναι πανομοιότυπη με την IP του μηνύματος του λογαριασμού GreyDragon;
Αν και φυσικά θα διεξαχθεί ο απαραίτητος τεχνικός έλεγχος ώστε να διαπιστωθεί εάν τα μηνύματα προέρχονται κι από το ίδιο μηχάνημα, παρόλα αυτά θα μας ενδιέφερε να διαβάσουμε τι έχεις να πεις επ' αυτού του θέματος.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:47:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

"Επίσημη έναρξη 6/6/6 "


Όντως???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 23:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου AitheroVamon, είναι δυνατόν να ξεχαστούν τέτοια "διαμάντια" γνώσης, αλήθειας και πάνω απ' όλα καλής προαίρεσης;

quote:
Εαρινός:
Όντως???

Μα, φυσικά!



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy