ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Προσωπικά πιστεύω ότι ο πρώην συνεργάτης morent11 , έφταιγε για την διαγραφή του Ντέβα Παρινίτο. Δεν είχε κανένα λόγο να βάλει χρονικό περιθώριο, όπως δεν έχει μπει και τώρα στον Κούκου1.


Να σου πω την αλήθεια, αυτό δεν το έχω σκεφτεί, ούτε τότε το είχα σκεφτεί, ούτε τώρα. Αλλά εδώ που τα λέμε ... κατά πάσα πιθανότητα έχεις δίκιο.

Επίσης, θέλω να πω και κάτι άλλο. Προσωπικά δεν έχω δει ποτέ την ομάδα συνεργατών του esoterica.gr, δηλ. Admin, amalia και συντονιστές, να βγουν και να πουν "Συγνώμη, λάθος!" [ αν όντως έχουν κάνει κάπου λάθος, έτσι ; ]. Ποτέ! 10 χρόνια κλείνει σε λίγο το forum, ε, ποτέ δεν έχουν κάνει λάθος αυτά τα παιδιά. Ποτέ στα 10 χρόνια! Αυτό ... κάτι δείχνει.

Και η απενεργοποίηση του Deva_Parinito ήταν λάθος. Αλλά φυσικά, δεν υπάρχει περίπτωση να βγει κάποιος από τα παιδιά και να το παραδεχθεί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:38:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Zip
Συνεπώς, αυτός ο λόγος που αναφέρεις, μπορεί και να μην ισχύει.

Θα μου πεις τώρα, γιατί τα λέω όλα αυτά ... ε, πες ότι τα είχα κρατημένα μέσα μου και με την ευκαιρία του koukou1, τα είπα.


Σωστα,μπορεί να μην ισχύει.
Επίσημα ο Koukou είναι νέο μέλος.Ανεπίσημα μπορεί να είναι οποιοσδήποτε.

Οσο για τα "κρατημένα" μέσα σου,ναι,έχεις αυτο το δικαίωμα της κατά την κρίση σου "αγανάκτησης",επειδή αυτο το συγκεκριμένο μήνυμα δεν ήταν και τόσο σοβαρή αιτία διαγραφής.Δεν ξέρω βέβαια αν υπήρχαν και άλλα παρόμοια ή σου είχε γίνει κάποια σχετική παρατήρηση,ή άλλο παρελθόν και απλώς ήταν η αφορμή αυτη.

Πάντως Ζιπ παραδέξου οτι η διαστρέβλωση,η επι μέρους αποκοπή μηνύματος,η δήθεν ελλιπής κατανόηση νοήματος των μηνυμάτων κάποιου,είναι ενα σπόρ που κατέχεις καλά και κατα διαστήματα επιδίδεσαι σε αυτο.

Προσωπικά εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου,τώρα που σε ξέρω καλά.[καλά όσο γίνεται,εννοείται].Παλαιότερα που ήρθα σε σκληρή αντιπαράθεση με τον "κακό" Ζιπ,απλά δεν είχα διακρίνει την διπλή σου υπόσταση.[καλού-κακού Ζιπ,εννοώ].

Τώρα που παντρεύτηκες Ζιπ και θα αποκτήσεις παιδιά,θα αναθεωρήσεις πολλές απο τις απόψεις και ιδέες περι του ατόμου σου ειδικά και περι του κόσμου γενικά,επειδή ο τομέας ευθύνης θα είναι προσθετικός απο εδώ και πέρα.Ακου με σε αυτο.

Θα θυμώσεις αν σου πώ,οτι τον τελευταίο καιρό ο "κακός" Ζιπ,υποχωρεί αφήνοντας χώρο στον "καλό"?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Dying_Incubus

Κι ο λογαριασμός που αναφέρεις πριν την απενεργοποίηση του είχε κάνει αρκετά λάθη και φυσικά και μετά την απανεργοποίηση του οδηγήθηκε σε σωρεία σφαλμάτων...


Όχι αγαπητέ μου. Κανένα! [ Πάντα υπήρχαν διαφωνίες με άλλα μέλη, αλλά κανένα λάθος που να επιφέρει απενεργοποίηση. Και αν θυμάσαι το τότε esoterica σε σχέση με το τώρα esoterica, ήταν κατά πολύ πιο "αυστηρότερο" στην τήρηση των κανονισμών λειτουργίας του ] Ίσως δεν θυμάσαι καλά. Ήσουν αρκετά μικρός τότε ... κι απ' ότι θυμάμαι, δεν ήσουν καν συντονιστής. Μπορείς να ρωτήσεις την amalia π.χ. γι' αυτό.

Edited by - zip on 29/11/2011 15:45:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Ίσως δεν θυμάσαι καλά. Ήσουν αρκετά μικρός τότε ... Μπορείς να ρωτήσεις την amalia π.χ. γι' αυτό.

Αγαπητέ μου...
Κράτα τα για αλλού αυτά.
Εκτός αν έχουμε κάνε μαζί στρατό και δεν το θυμάμαι οπότε να αλλάξω άποψη.
Και πίστεψε με, θυμάμαι πάρα πολύ καλά...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:55:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ντοτόρο

Έτσι είναι φίλτατε, και εγώ έχω αλλάξει, και εσύ διαβλέπω ότι έχεις αλλάξει, όλοι έχουμε αλλάξει!


Ναι φυσικά!
Εχω ενα ελαφρυντικό Ντοτόρο.
ποτέ πρίν δεν είχα λάβει μέρος σε γραπτές συζητήσεις,παρά μόνον τον ενα χρόνο που είμαι εδω στο esoterica.Εδω έμαθα να διαχειρίζομαι τις γραπτές συνομιλίες με πολλπλούς "ακροατές" και επι πολλών θεμάτων.
Μέχρι τότε,συζητούσα μόνο σε προσωπικό επίπεδο με φυσική παρουσία των συνομιλητων και βέβαια αυτο είναι κατα πολύ διαφορετικό του γραπτού λόγου.

Δεν υπάρχουν εδω οι εκφράσεις του προσώπου και οι κινήσεις των χεριών που αποδίδουν νοήματα σχετικά με τα λεχθέντα σε μια ομήγυρη.Ομολογώ άργησα να το συνηθίσω αυτο,με αποτέλεσμα να παρεξηγηθώ,να προπηλακισθώ,να αμφισβητηθώ κ.λ.π.
Ακόμη και σε μένα,εκείνη η περιβόητη βιωματική εμπειρία που περιέγραψα και πυροδότησε τόσες αντιδράσεις,φαίνετα κάπως ξένη με απόδοση στον γραπτό λόγο.Αλλοιώς θα ακουγόταν και θα γινόταν κατανοητή,αν την περιέγραφα δια ζώσης.

Ετσι λοιπόν,ναι όλοι αλλάζουν!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 16:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Κι αν το δεις συγκριτικά αγαπητέ Dying_Incubus που ... βιάζεσαι να ειρωνευτείς, ο λογαριασμός Deva_Parinito, δεν είχε δεχθεί ούτε καν προειδοποίηση για απενεργοποίησή του. Ούτε καν προειδοποίηση!

Χαρακτηριστική είναι η φράση του τότε συντονιστή ΠΛΩΤΙΝΟΥ στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=6492

quote:
ΠΛΩΤΙΝΟΣ

Όντως Ντέβα σε παρακολουθώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον διότι γνωρίζεις να σκέφτεσαι. Και όχι μόνο γνωρίζεις να σκέφτεσαι, αλλά όπως μάλλον δείχνουν τα γραφώμενα σου, έχεις κατακτήσει το σημείο εκείνο που «γεννάς γνώση», σημείο πραγματικά κομβικό όπως νομίζω στην ζωή ενός ανθρώπου.


Αν δεις λοιπόν συγκριτικά τους λογαριασμούς zip και Deva_Parinito, θα καταλάβεις σε ποιον αρμόζει η απενεργοποίηση και σε ποιον όχι.

Και αυτό εδώ το ποίημα :

quote:
Dying_Incubus

Για την απενεργοποίηση κάποιου, ο μοναδικός υπαίτιος είναι αυτός του οποίου ο λογαριασμός απενεργοποιείται.


άσ' το σε παρακαλώ. Πες το αλλού ... ή μάθε κανένα άλλο.

Edited by - zip on 29/11/2011 16:14:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 16:02:17  Εμφάνιση Προφίλ
Zip
quote:
Να σου πω την αλήθεια, αυτό δεν το έχω σκεφτεί, ούτε τότε το είχα σκεφτεί, ούτε τώρα. Αλλά εδώ που τα λέμε ... κατά πάσα πιθανότητα έχεις δίκιο.

Νομίζω πως έτσι είναι, γιατί ουσιαστικά, όταν μιλάμε για "συντονιστική όμαδα" αυτό δεν συνεπάγεται ότι ο κάθε συντονιστής δεν έχει ατομική ανεξαρτησία να γράψει και να πει ότι θεωρεί σωστό, άρα και να έχει την ευθύνη των λόγων του. Προσωπικά πιστεύω ότι ο morent11 έφερε "προ τετελεσμένου γεγονότος" την διαχείρηση. Δεν θα μπορούσε π.χ. να βγει μετά ο Άντμιν και να πει: "Ανακαλώ αυτό που είπε ο morent11 και Ντεβα είσαι ελεύθερος να πας να τακτοποιήσεις τις υποθέσεις σου, και όταν με το καλό γυρίσεις πίσω μας απαντάς".
Το έχω διαπιστώσει και άλλες φορές αυτό, η -ενδεχομένως- λίγο ακραία συμπεριφορά ενός συντονιστή (λόγω της σύγχυσης της στιγμής) ουσιαστικά να υποχρεώνει και τους υπολοίπους να μπλεχτούνε σε μια κατάσταση που ενδεχομένως να μην είχαν καμία διάθεση να μπλεχτούνε ή που αν η αρχική αντίδραση ήταν διαφορετική η ίδια κατάσταση να είχε πάρει κάπως διαφορετική τροπή.

quote:
Επίσης, θέλω να πω και κάτι άλλο. Προσωπικά δεν έχω δει ποτέ την ομάδα συνεργατών του esoterica.gr, δηλ. Admin, amalia και συντονιστές, να βγουν και να πουν "Συγνώμη, λάθος!" [ αν όντως έχουν κάνει κάπου λάθος, έτσι ; ]. Ποτέ! 10 χρόνια κλείνει σε λίγο το forum, ε, ποτέ δεν έχουν κάνει λάθος αυτά τα παιδιά. Ποτέ στα 10 χρόνια! Αυτό ... κάτι δείχνει.
Θα συμφωνήσω με αυτό! Τα λάθη είναι ανθρώπινα. Εκτός αν το Εσωτέρικα τελικά ανήκει.. στον Παπα! Σε αυτή τη περίπτωση θα αιφνιδιαζότανε και ο τελευταίος συνωμοσιολόγος που πέρασε απο εδώ.
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Προσωπικά εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου,τώρα που σε ξέρω καλά.[καλά όσο γίνεται,εννοείται].Παλαιότερα που ήρθα σε σκληρή αντιπαράθεση με τον "κακό" Ζιπ,απλά δεν είχα διακρίνει την διπλή σου υπόσταση.[καλού-κακού Ζιπ,εννοώ].
Είσαι ακόμα στο δεύτερο στάδιο γνωριμίας Το πρώτο είναι ο άγριος τσακωμός, το τρίτο είναι.. δεν σου λέω

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 29/11/2011 16:08:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 16:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Νομίζω πως έτσι είναι, γιατί ουσιαστικά, όταν μιλάμε για "συντονιστική όμαδα" αυτό δεν συνεπάγεται ότι ο κάθε συντονιστής δεν έχει ατομική ανεξαρτησία να γράψει και να πει ότι θεωρεί σωστό, άρα και να έχει την ευθύνη των λόγων του. Προσωπικά πιστεύω ότι ο morent11 έφερε "προ τετελεσμένου γεγονότος" την διαχείρηση. Δεν θα μπορούσε π.χ. να βγει μετά ο Άντμιν και να πει: "Ανακαλώ αυτό που είπε ο morent11 και Ντεβα είσαι ελεύθερος να πας να τακτοποιήσεις τις υποθέσεις σου, και όταν με το καλό γυρίσεις πίσω μας απαντάς".
Το έχω διαπιστώσει και άλλες φορές αυτό, η -ενδεχομένως- λίγο ακραία συμπεριφορά ενός συντονιστή (λόγω της σύγχυσης της στιγμής) ουσιαστικά να υποχρεώνει και τους υπολοίπους να μπλεχτούνε σε μια κατάσταση που ενδεχομένως να μην είχαν καμία διάθεση να μπλεχτούνε ή που αν η αρχική αντίδραση ήταν διαφορετική η ίδια κατάσταση να είχε πάρει κάπως διαφορετική τροπή.


Τι να σου πω ... δεν ξέρω τι "παίχτηκε" με τον morent11, δεν ρώτησα και ούτε με νοιάζει να μάθω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 16:22:07  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν το ανέφερα αυτό για το συγκεκριμένο ζήτημα, αλλά γιατί ήθελα να εκφράσω αυτή την εντύπωση που παίρνω κάποιες φορές ότι άθελα τους με ορισμένες φράσεις ή ορισμένες κακές επιλογές λέξεων διάφοροι ανα καιρούς συντονιστές/διαχειριστές "κρεμμάνε" τους συναδέλφους τους. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι ο κανόνας, ούτε ότι μερικές μέτριες ενδεχομένως επιλογές στα λόγια της διαχείρισης δικαιολογεί π.χ. την απρεπη συμπεριφορά διάφορων μελών. Για κανένα λόγο.
Απλά, ουδείς τέλειος.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 29/11/2011 16:23:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 16:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Και για του λόγου το αληθές, εσύ αγαπητέ μου Dying_Incubus, συντονιστής έγινες την 14/01/2006 [ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7699 ], δηλ. δυο μήνες μετά την απενεργοποίηση του λογαριασμού Deva_Parinito.

Σαν μέλος λοιπόν τότε, ασφαλώς και μπορείς να έχεις γνώμη. Αλλά σαν συντονιστής, λυπάμαι ... όχι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 17:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Εύχομαι [ και τελειώνω εδώ ] η απάντηση του administration [ δεν λέω ΑΝ θα έρθει γιατί ΘΑ ΕΡΘΕΙ, είναι βέβαιο, αλλά λέω ... όποτε έρθει ] σε όλα αυτά, να μην είναι τουλάχιστον ειρωνική ή ... "χιουμοριστική" [ να μην έχουμε δηλ. πάλι καμιά φώτο Ε.Τ. για να λέμε, "αχ, τι ωραία γελάσαμε πάλι!" ] και ελπίζω να μην αναφέρεται στο τι συνέβει μετά την απενεργοποίηση του συγκεκριμένου λογαριασμού. Γιατί το "μετά" είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και στο "μετά", τουλάχιστον εγώ, έχω αναγνωρίσει πολλά δικά μου σφάλματα και τα έχω παραδεχθεί.

Αν θέλετε να μιλήσουμε για το "μετά" [ γιατί στο "μετά" εσείς έχετε δίκιο κι εγώ άδικο και είναι πιο βολικό να μιλάει αυτός που έχει δίκιο σ' αυτόν που έχει άδικο ], να το κάνουμε κι αυτό κάποια στιγμή, δεν υπάρχει πρόβλημα. Προς το παρόν, εγώ σας καλώ να μιλήσουμε για κάτι που δεν σας βολεύει. Μην το πάτε δηλ. πάλι εκεί που σας βολεύει.

Και δεν σας βολεύει, όχι φυσικά γιατί εγώ είμαι καλύτερος από εσάς αλλά γιατί πρωτού την απενεργοποίηση του λογαριασμού Deva_Parinito, εγώ έχω στη διάθεσή μου [ μέσα από το forum ασφαλώς ] εκαντοντάδες δημοσιεύσεις του συγκεκριμένου λογαριασμού [ αλλά και δημοσιεύσεις μελών, ακόμη και πρώην συντονιστών ] που αποδεικνύουν περίτρανα πως η πράξη της απενεργοποίησης του λογαριασμού Deva_Parinito δεν ήταν δίκαιη.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Όλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 17:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ψάχνεις εδώ και πολύ καιρό για διάφορες ευκαιρίες, έτσι δεν είναι;
Φίλε του χώρου και της κοινότητας, zip...

Ναι, όντως έψαχνες εδώ και καιρό. Απλά δεν θέλαμε να το πιστέψουμε -όλοι μας, αν και κάποιοι το είχαν αντιληφθεί πιο καλά όπως φαίνεται.

Έψαχνα κι εγώ από την πλευρά μου για κάποιους εναλλακτικούς τίτλους για την παντελώς υποθετική υπόθεση που θα μετονομάζονταν το θέμα.
Να σου πω έναν από αυτούς:
"Μία φορά χωρίς μπέσα - μια ζωή χωρίς μπέσα"

Μα καλά, δεν αισθάνεσαι αναρωτιέμαι την παραμικρή ντροπή όταν συγκρίνεις τη μία περίπτωση με την άλλη; Τι λέω όμως... μήπως αισθανόσουν τελικά ντροπή όλες αυτές τις φορές που διέσυρες ανθρώπους και υπολήψεις με τόσους τρόπους, μόνος σου και με άλλους στο παρελθόν;

"Άδικη" λοιπόν ήταν μας λες, η απενεργοποίησή σου εκείνη, η οποία μάλιστα ήταν "χρονική υπό δέσμευση"; Και γιατί "βρε παιδί μου", δε ζήτησες μία φορά αυτά τα πρόσφατα 3 χρόνια να μας συναντήσεις, να τα πούμε, να συζητήσουμε το θέμα αυτό που "έκρυβες" τόσο καιρό; Δεν είσαι δα και άγνωστος με μας, τους ανθρώπους του Esoterica... έτσι δεν είναι; Εξάλλου κι εσύ το έχεις δηλώσει αυτό.

Απλά, "αν έχεις την καλοσύνη", εξήγησέ μας το παρακάτω τμήμα ενός μηνύματός μου από τη -γεμάτη ήθος- "Ανταπόκρισή" σου από το παρελθόν που μας θύμησες σήμερα (νομίζω δε, πως είχες παραπέμψει σ'αυτήν ξανά ως zip, αλλά τότε επιλέξαμε να μη δώσουμε βάση...):
"- Δημοσιοποίηση στοιχείων που αναφέρονται σε Προσωπικές Επαφές του Μέλους ή εντέχνως παρουσιάζονται ως τέτοιες, με αναφορά στην Ταυτότητα Ανθρώπων και Ομάδων Ανθρώπων με σαφή στόχο και τακτική αυτήν τουλάχιστον της Διαστρέβλωτικής Παραπλάνησης και Κακόβουλης Παραπληροφόρησης των Μελών και των Επισκεπτών των χώρων Συζήτησης του ESOTERICA."

Θα ήθελες μήπως να πληροφορήσεις τους φίλους/ες συμμετέχοντες και παρακολουθούντες σε ποιες "Προσωπικές σου Επαφές" αναφέρομαι σ'αυτό;
Για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε και πιο κάτω.

Επίσης τις γελοιότητες του τύπου:

quote:
Επίσης, θέλω να πω και κάτι άλλο. Προσωπικά δεν έχω δει ποτέ την ομάδα συνεργατών του esoterica.gr, δηλ. Admin, amalia και συντονιστές, να βγουν και να πουν "Συγνώμη, λάθος!" [ αν όντως έχουν κάνει κάπου λάθος, έτσι ; ]. Ποτέ! 10 χρόνια κλείνει σε λίγο το forum, ε, ποτέ δεν έχουν κάνει λάθος αυτά τα παιδιά. Ποτέ στα 10 χρόνια! Αυτό ... κάτι δείχνει.

καλύτερα θα έλεγα να τις αφήσεις κατά μέρος. Υποτίθεται πως γνωρίζεις πολύ καλά το τι έχει ειπωθεί σε διάφορες συζητήσεις, και από πολύ παλαιότερα... γιατί δεν κάνεις έναν κόπο να ψάξεις πριν καταγγείλεις; Βέβαια αυτό που μάλλον σε ενδιαφέρει είναι να "καταγγείλεις" τελικά, αυτό που σε ενδιέφερε μάλλον περισσότερο στην εκτενή αρχειοθέτηση μηνυμάτων και καταστάσεων των forums στην οποία μας εκθέτεις κατά καιρούς, είναι η εξυπηρέτηση του ίδιου παλιού ιδιωτικού σου στόχου.

Χαρακτηριστικό επίσης δείγμα της στενής αυτής οπτικής σου είναι ότι προσπαθώντας να μας αποδείξεις γιατί, "και καλά", ο Dying_Incubus δεν θα μπορούσε να εκφέρει γνώμη ως συντονιστής εκείνη την εποχή της άδικης και τόσο απρόκλητης απενεργοποίησής σου, μας παραπέμπεις στο μήνυμα της δημοσιοποίησης της ανάθεσης Συντονιστικού ρόλου γι'αυτόν και την pyramid.
Γιατί, αντικειμενικέ ερευνητή δεν σε απασχολεί καθόλου όπως φαίνεται το τμήμα του κειμένου που αναφέρει:
"Καθώς η χρονική περίοδος του απαραίτητου μεταβατικού σταδίου της ουσιαστικότερης και βαθύτερης γνωριμίας με την "Ομάδα των Συνεργατών" του ESOTERICA, με τις Αρχές, τους Σκοπούς και την Δράση του, των δύο φίλων έχει πλέον λήξει και έχει καταλήξει σε μία από κοινού απόφαση, αυτοί συμμετέχουν ήδη ενεργά στη συνολική δραστηριότητα του οργανισμού ESOTERICA ως "Συνεργάτες" - "Μέλη της Συντροφιάς του ESOTERICA"."

Είναι γνωστό εξάλλου καθώς το έχουμε και άλλες φορές επικοινωνήσει στις Συζητήσεις, ότι ένας Συντονιστής του Esoterica δεν αναδεικνύεται έτσι, έξαφνα. Πάντα υπάρχει μία -μερικές φορές μακρά- αφανής περίοδος, όπου όμως συμμετέχει κανονικά στις δραστηριότητες της Ομάδας Συνεργατών. Γιατί άραγε "ξεχνάς" αυτά που δε σε εξυπηρετούν;

Έχεις τέλος αναρωτηθεί γιατί, παρότι κάποια στιγμή μετά από τις διάφορες απίστευτες ασχήμιες στις οποίες είχες επιδοθεί(και συνέχισες και μετά να επιδίδεσαι) είχε δηλωθεί η συμμετοχή σου ως μη αποδεκτή -ως άτομο με οποιονδήποτε λογαριασμό(εκτός εάν αποδεικνύονταν η καλή εκ νέου διάθεσή σου μέσα από μία συγκεκριμένη διαδικασία "κατά πρόσωπο" συνδιαλλαγής, το link εδώ)- επιτρέψαμε εις γνώσιν μας τη συμμετοχή σου ξανά στις Συζητήσεις του Esoterica (τα τελευταία 3 χρόνια) και επιμένουμε από τότε, ακόμη και αφότου μάλιστα ξεκίνησες -από καιρό πολύ ήδη- και πάλι διάφορα "περίεργα κόλπα";




Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 17:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Και για να αποκαταστήσω και τη δικαιοσύνη που αφορά έναν παλιό, καλό Συνεργάτη:

Είναι δεδομένο για εμάς ότι φυσικά ο τότε Συντονιστής morent11 δεν "έφταιξε" στο οτιδήποτε και ούτε έλαβε μονομερώς απόφαση για τη διαγραφή του Deva_Parinito / zip. Ήταν μία συντονισμένη απόφαση των τότε ενεργών Μελών της Συντονιστικής Ομάδας, αλλά και ειδικότερα φυσικά αφορούσε αυτούς από την ομάδα που είχαν την "χαρά" να έλθουν σε επαφή με τον -τότε- Deva_Parinito και να αντιμετωπίσουν τις συνέπειες της άσπιλης ηθικής του.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Admin

Απλά, "αν έχεις την καλοσύνη", εξήγησέ μας το παρακάτω τμήμα ενός μηνύματός μου από τη -γεμάτη ήθος- "Ανταπόκρισή" σου από το παρελθόν που μας θύμησες σήμερα (νομίζω δε, πως είχες παραπέμψει σ'αυτήν ξανά ως zip, αλλά τότε επιλέξαμε να μη δώσουμε βάση...):
"- Δημοσιοποίηση στοιχείων που αναφέρονται σε Προσωπικές Επαφές του Μέλους ή εντέχνως παρουσιάζονται ως τέτοιες, με αναφορά στην Ταυτότητα Ανθρώπων και Ομάδων Ανθρώπων με σαφή στόχο και τακτική αυτήν τουλάχιστον της Διαστρέβλωτικής Παραπλάνησης και Κακόβουλης Παραπληροφόρησης των Μελών και των Επισκεπτών των χώρων Συζήτησης του ESOTERICA."


Συγνώμη, μου ζητάς να εξηγήσω κάτι το οποίο λες εσύ ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Που ακριβώς εγώ σ' εκείνο το μήνυμά μου, λέω πως είχα "προσωπικές επαφές" ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Admin

Είναι γνωστό εξάλλου καθώς το έχουμε και άλλες φορές επικοινωνήσει στις Συζητήσεις, ότι ένας Συντονιστής του Esoterica δεν αναδεικνύεται έτσι, έξαφνα. Πάντα υπάρχει μία -μερικές φορές μακρά- αφανής περίοδος, όπου όμως συμμετέχει κανονικά στις δραστηριότητες της Ομάδας Συνεργατών. Γιατί άραγε "ξεχνάς" αυτά που δε σε εξυπηρετούν;


Δεν τα ξεχνάω. Αναφέρομαι στην ιδιότητα "συντονιστής". Δεν μπορώ να γνωρίζω την "αφανή περίοδο", την περίοδο δηλ. που ο "υποψήφιος" συντονιστής είναι ακόμη μέλος και συμμετέχει στις δραστηριότητες της Ομάδας Συνεργατών. Αυτό, εσείς το ξέρετε.

Edited by - zip on 29/11/2011 19:29:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Και αυτό εδώ το ποίημα :

quote:
Dying_Incubus

Για την απενεργοποίηση κάποιου, ο μοναδικός υπαίτιος είναι αυτός του οποίου ο λογαριασμός απενεργοποιείται.


άσ' το σε παρακαλώ. Πες το αλλού ... ή μάθε κανένα άλλο.


quote:
Σαν μέλος λοιπόν τότε, ασφαλώς και μπορείς να έχεις γνώμη. Αλλά σαν συντονιστής, λυπάμαι ... όχι!

Κοίταξε να δεις, zip, το τι θα γράψω, το πως και το γιατί, ούτε σε αφορά και φυσικά δεν ζήτησα κάποια υπόδειξη ή άδεια από την πλευρά σου.
Κι επειδή παρατήρησα ότι αυτή την διάθεση την εκδήλωσες και σε άλλους συνομιλητές σου στις προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος, θα σε συμβούλευα να την κρατήσεις εκτός των Συζητήσεων και να περιοριστείς στο τι, πως και γιατί γράφεις εσύ.

Όσον αφορά τους λόγους της "άδικης" απενεργοποίησης σου ως Deva_Parinito, νομίζω πως το μήνυμα του Admin σου απαντάει μια χαρά και για την δράση σου πριν από αυτήν αλλά και για τους λόγους που απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός σου.

Ως προς αυτό:

quote:
Αν δεις λοιπόν συγκριτικά τους λογαριασμούς zip και Deva_Parinito, θα καταλάβεις σε ποιον αρμόζει η απενεργοποίηση και σε ποιον όχι.

δίνεις 2 επιλογές ως πιθανές ενώ οι επιλογές είναι 4, τουλάχιστον όπως προκύπτουν από τα γραφόμενα σου.
Η τρίτη είναι να μην αρμόζει σε κανέναν από τους 2 ενώ η τέταρτη να αρμόζει και στους δύο.
Ίσως λοιπόν να έχουμε οδηγηθεί σε λάθος συμπεράσματα...

Τέλος:

quote:
Δεν τα ξεχνάω. Αναφέρομαι στην ιδιότητα "συντονιστής". Δεν μπορώ να γνωρίζω την "αφανή περίοδο", την περίοδο δηλ. που ο "υποψήφιος" συντονιστής είναι ακόμη μέλος και συμμετέχει στις δραστηριότητες της Ομάδας Συνεργατών. Αυτό, εσείς το ξέρετε.

Αναγράφεται στο μήνυμα του Admin που παρέθεσες για να υποστηρίξεις κι εγώ δεν ξέρω τι...







In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Admin

Έχεις τέλος αναρωτηθεί γιατί, παρότι κάποια στιγμή μετά από τις διάφορες απίστευτες ασχήμιες στις οποίες είχες επιδοθεί(και συνέχισες και μετά να επιδίδεσαι) είχε δηλωθεί η συμμετοχή σου ως μη αποδεκτή -ως άτομο με οποιονδήποτε λογαριασμό(εκτός εάν αποδεικνύονταν η καλή εκ νέου διάθεσή σου μέσα από μία συγκεκριμένη διαδικασία "κατά πρόσωπο" συνδιαλλαγής, το link εδώ)- επιτρέψαμε εις γνώσιν μας τη συμμετοχή σου ξανά στις Συζητήσεις του Esoterica (τα τελευταία 3 χρόνια) και επιμένουμε από τότε, ακόμη και αφότου μάλιστα ξεκίνησες -από καιρό πολύ ήδη- και πάλι διάφορα "περίεργα κόλπα";


Όχι. Θέλεις εσύ να μου πεις γιατί ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
zip, παραθέτεις ότι σε συμφέρει και ερμηνεύεις τα πράγματα επίσης όπως σε συμφέρει.

Και ναι, σου ζητάω ακριβώς να εξηγήσεις εσύ, τι καταλαβαίνεις από αυτό το κομμάτι του μηνύματός μου το οποίο ανήκει στο νήμα "Φρέσκιες Ανταποκρίσεις" το οποίο είχες ξεκινήσει εσύ και στο οποίο εσύ πρώτος παρέπεμψες ζητώντας από τα άλλα Μέλη (μέσω του "οχήματος" ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ) να σου πουν τι κατάλαβαν.

Λοιπόν, εσύ τι κατάλαβες... τότε και τι ίσως καταλαβαίνεις τώρα, από τη συγκεκριμένη παράγραφο;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Dying_Incubus

Αναγράφεται στο μήνυμα του Admin που παρέθεσες για να υποστηρίξεις κι εγώ δεν ξέρω τι...


Αν δεν ξέρεις τι θέλω να υποστηρίξω, γιατί επεμβαίνεις ;

Αυτό που θέλω να υποστηρίξω αγαπητέ, είναι πως εσύ σαν συντονιστής, με την ιδιότητα δηλ. του συντονιστή, δεν είχες κάνει καμιά παρατήρηση στον λογαριασμό Deva_Parinito. Σαν απλό μέλος, ασφαλώς μπορεί να είχες διαφωνίες ή να μην συμπαθούσες ας πούμε το ύφος του συγκεκριμένου λογαριασμού. Αλλά σαν συντονιστής, εσύ ούτε καν πρόλαβες τον λογαριασμό Deva_Parinito, αφού αυτός απενεργοποιήθηκε πριν γίνεις εσύ συντονιστής. To τι συμμετοχή είχες κατά την "αφανή περίοδο" όπως λέει ο Admin, εγώ δεν μπορώ να το ξέρω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Αρχίσαν οι "τρελλίτσες" τώρα zip; Οφείλεις να διαβάζεις εσύ πρώτα απ'όλα τα μηνύματα και τα θέματα στα οποία παραπέμπεις για να υποστηρίξεις ότι ισχυρίζεσαι.


quote:
Όχι. Θέλεις εσύ να μου πεις γιατί;

Α, καλά λοιπόν. Αφού είναι έτσι και δεν αναρωτήθηκες, να συμπεράνω κι εγώ ότι προφανώς ο πραγματικός λόγος που ήσουν τόσο καιρό στις Συζητήσεις ως zip ήταν ότι παραμόνευες "τη στιγμή" και δημιουργούσες τις συνθήκες για να κάνεις αυτό που προσπαθείς να κάνεις τώρα.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Admin

Λοιπόν, εσύ τι κατάλαβες... τότε και τι ίσως καταλαβαίνεις τώρα, από τη συγκεκριμένη παράγραφο;


Εγώ καταλαβαίνω πως πήρατε τότε περισσότερο σοβαρά απ' όσο έπρεπε, ένα παιδιαρίστικο θέμα με τίτλο "Φρέσκιες Ανταποκρίσεις" και ένα μήνυμα, που τώρα βγάζει μόνο γέλιο. Αυτό καταλαβαίνω.

quote:
Admin

Διαστρέβλωτικής Παραπλάνησης και Κακόβουλης Παραπληροφόρησης


Αν αυτά που έγραψα εγώ τότε, είναι "διαστρεβλωτική παραπλάνηση και κακόβουλη παραπληροφορηση", τότε αυτά που λέει ο koukou1 τώρα, τι να πω ... ; επισύρουν θανατική ποινή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Admin

Α, καλά λοιπόν. Αφού είναι έτσι και δεν αναρωτήθηκες, να συμπεράνω κι εγώ ότι προφανώς ο πραγματικός λόγος που ήσουν τόσο καιρό στις Συζητήσεις ως zip ήταν ότι παραμόνευες "τη στιγμή" και δημιουργούσες τις συνθήκες για να κάνεις αυτό που προσπαθείς να κάνεις τώρα.


Συγνώμη, με ρωτάς αν αναρρωτήθηκα, σου λέω όχι, και μου λες τι συμπεραίνεις εσύ ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Κοίταξε, το είπα και παραπάνω:

"Μία φορά χωρίς μπέσα - μια ζωή χωρίς μπέσα"



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 19:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Αν και το "όχι" δηλ. που σου λέω, πάλι δεν είναι ολόκληρη η αλήθεια. Εγώ έχω γράψει το εξής :

quote:
zip στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10971

Αυτή την στιγμή ο λογαριασμός zip έχει πάνω από 3000 μηνύματα. Και δεν είναι διπλός! Δεν σου προκαλεί απορία πως υπάρχει ακόμη αν είναι αυτός που λες που είναι κι αν έχει κανει τόση ζημιά στο παρελθόν. Δηλ. θεωρείς τους υπεύθυνους του χώρου μαλάκες ; Δεν ξέρουν ποιος είμαι ; Ασφαλώς και ξέρουν. Για να με αφήνουν όμως να γράφω, σημαίνει πως κάτι έχουν δει οι άνθρωποι σε μένα που δεν θυμίζει τον παλιό μου εαυτό και το έχουν εκτιμήσει.


Αυτό σημαίνει πως κάποια στιγμή, ίσως και να έχω αναρρωτηθεί. Και έχω δώσει στον εαυτό μου, αυτήν την απάντηση που βλέπεις παραπάνω.

Εσύ όμως, γιατί δεν μου λες ποιος είναι ο λόγος [ αν αυτός ο λόγος που λέω εγώ δηλ. είναι λάθος ] που με αφήνετε να γράφω ; Εσείς τον ξέρετε καλύτερα αυτόν τον λόγο και εγώ πιθανώς να κάνω λάθος σ' αυτό που λέω. Γιατί δεν τον λες ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 20:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Admin

Κοίταξε, το είπα και παραπάνω:

"Μία φορά χωρίς μπέσα - μια ζωή χωρίς μπέσα"


Εντάξει, το είπες. Και ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 20:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Συγνώμη, αλλά πρέπει να φύγω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 20:08:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
admin...
από τα άλλα Μέλη (μέσω του "οχήματος" ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ) να σου πουν τι κατάλαβαν.

To "oχημα" φαίνεται οτι κατάλαβε πολύ καλά,καίτοι αγνοούσε τα ρηθέντα και είπε:

quote:
"οχημα"
Περιληπτικά λοιπόν,το φόρουμ προφανώς δέχθηκε κάποιες κατηγορίες,λόγω της φιλοξενίας της συνέντευξης της ΝΑ,με ερωτήσεις που πολυ ορθά ετέθηκαν απο τον admin και απαντήθηκαν δεόντως.Η τοποθέτηση της Αμαλίας και του admin ήταν άκρως διαφωτιστική όσον αφορά τις κατηγορίες,καθώς και η επιμονή τους να απαιτήσουν άμεση απάντηση,καθώς άμεση ήταν και η κατάθεση του μέλους Deva.

και:

quote:
"οχημα"
Συσχετίζεις την τότε συμπεριφορά τους πρός τον Deva [εσένα δηλ.],με την παρούσα πρός τον Koukou1.Kαι προφανώς "νοιώθεις" αδικημένος επειδή ο Koukou,δεν έτυχε της ιδίας άμεσης αντιμετώπισης.Υπάρχουν λόγοι για αυτο και ο κυριότερος είναι οτι ο Koukou,είναι ένας comet,ενας διάττων που εμφανίσθηκε και θα εξαφανισθεί αμέσως,ενω ο Deva ήταν ήδη ενεργό μέλος με πληθώρα συμμετοχών και δεν θα έπρεπε να εκτεθεί και να εκθέσει με αυτόν τον τρόπο.


Επειδή λοιπόν το 'οχημα' κατάλαβε τον σκοπό του Ζιπ,δεν του άνοιξε την πόρτα να μπεί μέσα να τον μεταφέρει στον προορισμό του!


ΖΙΠ

Σου είπα σήμερα το εξής:

quote:
Νικόμαχος
Πάντως Ζιπ παραδέξου οτι η διαστρέβλωση,η επι μέρους αποκοπή μηνύματος,η δήθεν ελλιπής κατανόηση νοήματος των μηνυμάτων κάποιου,είναι ενα σπόρ που κατέχεις καλά και κατα διαστήματα επιδίδεσαι σε αυτο.

Θα μπορούσα να επεκταθώ κι άλλο.Να γράψω κάποιες σκέψεις που ίσως θα σε δυσαρεστούσαν.Δεν ήθελα να ρίξω "λάδι" στη φωτιά.
Θα μπορούσα Π.χ. να υποθέσω οτι ο λογαριασμός koukou1,δικό σου κατασκεύασμα,με σκοπό να φέρεις την συζήτηση εκεί που θέλεις με τον λογαριασμό Deva.Βλέπω οτι αγνοείς την ρουκέτα του Koukou και επικεντρώνεις σε προσωπικό θέμα που το κρατάς "αμανάτι".Δεν είναι εύκολο για τον οποιονδήποτε να υποθέσει πολλά?
Πάντως υποθετικά μιλάω και μην πιαστείς πάλι κατα το προσφιλές!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 20:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
zip:
quote:
quote:
Admin

Κοίταξε, το είπα και παραπάνω:

"Μία φορά χωρίς μπέσα - μια ζωή χωρίς μπέσα"


Εντάξει, το είπες. Και ;



Εγώ το είπα, εσύ το αποδεικνύεις.

Δεν μας είπες όμως ακόμη και θα παραμείνει ελλιπής αυτή η αναφορά σου στο παρελθόν. Ποια είναι η εξήγηση από την πλευρά σου για το "Δημοσιοποίηση στοιχείων που αναφέρονται σε Προσωπικές Επαφές του Μέλους ή εντέχνως παρουσιάζονται ως τέτοιες", που έγραψα τότε για την χρονική απενεργοποίησή σου;



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 20:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, πιθανότατα σου χρωστώ μία εξήγηση:

με τον όρο "όχημα" επ'ουδενί δεν θέλω να σε υποτιμήσω. Απλά προσπάθησα να καταδείξω πώς θεωρώ ότι προσπαθεί να δράσει ο zip.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy