ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 21:21:26  Εμφάνιση Προφίλ
...και από την άλλη σκέφτωμαι, ότι, αν όντως υφίσταται η ανωτέρω περίπτωση (Λιβράγκα), τότε ο καλλίτερος τρόπος για να την γλυτώσει, είναι να κάνει ότι ακριβώς κάνει εδώ και σε άλλα φόρουμ.
Να ενημερώνει στην ουσία όσους μπορεί, ότι, να ποίοι θα ευθύνονται αν πάθω κάτι και οι άλλοι σίγουρα θα το λάβουν υπ' όψιν τους.

διαβαζα πολύ Αγκάθα Κρίστι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 21:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Αίολος,σωστη και αυτη η αποψη,αλλα αμα ηταν να γινει ,θα γινοταν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 21:38:24  Εμφάνιση Προφίλ
Χεχε... Πάντως με προβληματίζει η παράθεση του συγκεκριμένου αποσπάσματος του Λιβράγκα. Δεν είναι ότι καλλίτερο για να επικαλεστείς (του Λιβράγκα), έτσι δεν είναι;

Το έβαλε για δυσφήμηση, διότι το πιστεύει, από αφέλεια, για διαφήμιση, ή για προειδοποίηση;

στο είπα για την Αγκάθα ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 22:00:41  Εμφάνιση Προφίλ
1. Για τον Χίτλερ ή για άλλα ιστορικά παραδείγματα αντίστοιχου τύπου τι άποψη έχει η οργάνωση;

2. Εσύ απέκτησες κολλητιλίκι έτσι δυνατό με κάποιο άλλο μέλος και αν αυτό μπόρεσε να σταθεί μετά την αποχώρησή σου;(αυτό βέβαια είναι προσωπικό κι αν θες το απαντάς).

3. Τελευταίο, τι ψυχολογίας άτομα είναι αυτοί που μπαίνουν στην οργάνωση, από τον περίγυρό σου που θα ήσασταν και νέα μέλη αλλά και νέοι άνθρωποι τι συμπεράσματα έβγαλες;

φίλε promitheus90, ο Χίτλερ είναι ένα αγκάθι γι αυτούς, ουκ ολίγες φορές ειπώθηκε ότι, αν δεν ήταν ο Χίτλερ, δεν θα τον ταύτιζαν με την Ν.Α και έτσι θα είχαν βγει

από ένα μεγάλο και μακροχρόνιο πρόβλημα, δηλαδή, το να μπαίνουν στη διαδικασία να εξηγήσουν στο κάθε ένα που τους ταυτίζει, ότι δεν έχουν σχέση με τους Ναζί,

Αλλά πέστε μου ειλικρινά, γιατί κάποιος να πρέπει να πείσει για κάτι τέτοιο;

Τον Χίτλερ των θεωρούν ως μια πολύ δυνατή φυσιογνωμία η οποία παρέκκλινε από το αρχικό σχέδιο, το οποίο ήταν, να πραγματώσει μια ενοποίηση πολιτισμών από

όλες τις πλευρές, δηλαδή των κυρίευσε πολύ εγωισμός στην πορεία και γιαυτό δεν εκπλήρωσε τον σκοπό του .

Παρεμπιπτόντως ο Χίτλερ άνηκε σε ένα τάγμα παρακλάδι της θεοσοφικής εταιρίας, στο τάγμα της θούλης, όπως επίσης και η Ν.Α(είναι ανανεωμένη έκδοση της

θεοσοφικής εταιρίας). ο Λιβράγα ήταν στην θεοσοφική εταιρία και κράτησε όλη την βάση της θεοσοφίας, γιαυτό και θα μπορούσαμε να πούμε κάλλιστα, ότι η Ν.Α πρακτικά και θεωρητικά κάνει θεοσοφία, απλά με ανανεωμένο καταστατικό και διαφοροποιημένους νόμους κ.τ.λ.π

Μέσα είχα έρθει σε πολύ στενή σχέση με κάποια παιδιά γιατί περάσαμε πράγματα και θάματα, άλλα μετά την αποχώρηση μου, ούτε τηλ. ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Όχι φίλε μου δεν μου στάθηκε κυριολεκτικά κανείς, όταν αντιλήφθηκαν ότι από οικονομικής πλευράς πλέον δεν παίζει μία, προσπάθησαν να με κρατήσουν ως απλό

μέλος και να πληρώνω απλά την μηνιαία των 45€, αλλά όταν το ξεκαθάρισα και αυτό , όλα είχαν τελείωση.

Τα άτομα που πιστεύω ότι εισέρχονται στην Ν.Α είναι άνθρωποι της κοινωνίας, μας φυσιολογικοί και άλλες φορές παράλογοι

(όλων από όλους του τύπους δηλαδή), άλλα που έχουν φτάσει στο τέλμα κάποιου προσωπικού προβλήματος και κάπως πρέπει να το εκτονώσουν, από εκεί και

πέρα είναι στο χέρι του καθένα, είτε να το καταλάβουν αυτό και να φύγουν, η να μείνουν να μετονομάζουν το πρόβλημα σε

αρετή, να του βάλουνε ένα σορό στολίδια ώστε να μην το αναγνωρίζουν και να εκτονώνονται πλέον στους άλλους που

έρχονται αργότερα, οι οποίοι θα είναι και

κατώτεροι στην ιεραρχία.

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 22:33:57

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 22:38:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 22:28:16  Εμφάνιση Προφίλ
φίλοι μου, έχετε μεγάλη φαντασία. Τύφλα νάχει η ΄Άγκαθα Κρίστι.
Η αλήθεια είναι πως και εγώ φοβόμουν στην αρχή, για να μη το κρύβω δηλαδή. Όμως, μετά το 1993, που επαγγελματικά πήγα πολύ καλά και είχα και τη δυνατότητα να συναναστραφώ με πολύ δυνατούς ανθρώπους της κοινωνίας μας, ιδίως στα ΜΜΕ και στη πολιτική, ένιωσα μεγάλη ασφάλεια.
Αυτή τη στιγμή, που μιλάμε, υπάρχουν αρκετοί έγκριτοι δημοσιογράφοι, προσωπικοί φίλοι μου, πλέον, οι οποίοι έχουν στα χέρια τους πάρα πολλά στοιχεία και φωτογραφίες ώστε, αν χρειαστεί, να είναι ικανοί να αναδείξουν το όλο θέμα. Έχει επίσης δημιουργηθεί ένα άτυπο δίκτυο ανθρώπων, σε όλη την Ελλάδα, που είναι σε διαρκή ετοιμότητα, περιμένοντας κάποια λάθος κίνηση της οργάνωσης.
Κάποιοι από εσάς είδατε την εκπομπή του Χαρδαβέλα, προσέξατε μήπως πως εγώ ήμουν που αποκάλυψα σε ποιον ανήκουν τα 18 στρέμματα που χρησιμοποιεί η ΝΑ στη Πελοπόννησο ? Αυτό ήταν κάτι που δεν γνώριζαν ούτε στον πιο στενό πυρήνα της οργάνωσης τότε. Από που το έμαθα άραγε ? Μη περιμένετε να σας πω ! Ρητορική ήταν η ερώτηση, μόνο και μόνο για να καταλάβετε πως, τώρα πλέον υπάρχουν πολλοί ισχυροί άνθρωποι δίπλα μου.
Συνομιλήστε πάντως με τον Παντελή, αφού δεν καταλαβαίνετε τι σας λέω και στο τέλος θα σας ρωτήσω για να δω τι καταλάβατε για τη ΝΑ.
Είναι πολύ καλό πάντως που αρχίσατε μια έρευνα για το τι γράφω στα άλλα φόρουμ. Κάτι θα μάθετε.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 22:45:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γαρατζώτης γιάννης

Συνομιλήστε πάντως με τον Παντελή, αφού δεν καταλαβαίνετε τι σας λέω και στο τέλος θα σας ρωτήσω για να δω τι καταλάβατε για τη ΝΑ.


Μήπως έτσι νομίζεις εσύ κ.γαρατζώτη?
Δεν είναι πολύ εγωϊστικό αυτο το "αφου δεν καταλαβαίνετε" τι σας λέω?

Δεν ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ,επιχειρηματολογία,αλλά απλές και ξεκάθαρες απαντήσεις.
Απάντησέ μας σταράτα και μετά ρώτα μας αν καταλάβαμε.
Σου εγγυώμαι,θα εκπλαγείς!!

Οτι άλλο μας λές,μη απαντώντας στις ερωτήσεις μας,είναι δια τον κάλαθο των αχρήστων.Προσωπική άποψη αυτη!

Αλήθεια γιατί αισθάνθηκες την ανάγκη να μας "ενημερώσεις" για το σενάριο του Αίολου?Πάλι στούς πρώην συνεργάτες σου απευθύνεσαι?Θέλεις να τους υπενθυμίζεις σε κάθε ευκαιρία...<< καθίστε καλά >> ?????

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 23:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
γαραντζώτης γιάννης- Μη περιμένετε να σας πω ! Ρητορική ήταν η ερώτηση, μόνο και μόνο για να καταλάβετε πως, τώρα πλέον υπάρχουν πολλοί ισχυροί άνθρωποι δίπλα μου.

Τι θέλει να πει ο “ποιητής” εδώ δηλαδή…
Σαν προειδοποίηση μου κάνει αυτό ή μήπως μου φαίνεται….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 00:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
πολλα και τιποτα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 02:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
pantelis1 - Απεστάλη: 05/12/2011, 16:42:58

Επίσης μια φορά το χρόνο όταν μαζεύεται όλο Σ.Σ(σώμα σιγουριάς ) στην Βιτίνα Τρίπολης(Αι Μάμα) στην κατασκήνωση, γίνονται υποχρεωτικές μάχες και εκεί ουκ ολίγες φορές είχαμε τραυματισμούς και άλλα.

Από εκεί και πέρα κάνουν και κάποιες ασκήσεις με καραμπίνα ώστε κάποια μέλη ποιο προχωρημένα να εξοικειώνονται με τα όπλα.
Είχα ακούσει άλλα δεν το είδα με τα μάτια μου ότι κάνανε ασκήσεις και με bereta 45αρι.



Μας προβληματίζει αρκετά το παραπάνω pantelis1.
Έχουν γραφτεί κάποια "βαριά" πράγματα στο παρόν θέμα και θα πρέπει να σκεφτούμε πολύ σοβαρά ως χώρος ποια θα είναι η στάση μας απέναντι σε τέτοιες δηλώσεις και σε συζητήσεις επ' αυτών.

Θα εκτιμούσαμε σίγουρα και τη γνώμη των παλαιότερων κυρίως μελών (και δευτερευόντως και των νεωτέρων) που αντιλαμβάνονται καλύτερα τη νοοτροπία του esoterica.



__________________________________________________________
Το Esoterica αποποιείται κάθε ευθύνη
που αφορά τη δημοσιοποίηση τέτοιων δηλώσεων.

Η ευθύνη για τη δημοσίευση, την προέλευση και την εγκυρότητα
των ισχυρισμών βαραίνει αποκλειστικά τον χρήστη του λογαριασμού.

(Για το τμήμα του κειμένου που επισημάνθηκε με πράσινο χρώμα)

8/12/2011
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 02:33:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καταλαβαίνω από τα λόγια σου πως η ΝΑ εκμεταλλεύεται τα μέλη της οικονομικά, αλά κυρίως πνευματικά.

Στην διάρκεια της θητείας σου ως «δόκιμο μέλος», με ποιο συγγεκριμένο τρόπο σε αξιολόγησαν και ενέκριναν την καταλληλότητα σου?
Από ποιο «αξιωματικό» της οργάνωσης (ποιας βαθμίδας) γίνεται η αξιολόγηση?
Από τον αρχηγό, υπαρχηγό, ή κάποιο ιδικό καθοδηγητή / επιλογέα και εντεταλμένο από την κεντρική διεύθυνση?

Ο τοπικός αρχηγός, είχε συμμετοχή στην επιλογή, την οργάνωση των δραστηριοτήτων, και στην γενική ψυχολογική, ιδεολογική, και οικονομική δράση της τοπικής ομάδας?

Στην στρατολόγηση νέων μελών, την καθοδήγηση τους, και σε αυτήν την πλύση εγκεφάλου στην οποία υποβλήθηκες και εσύ, δεν συμμετέχει ο τοπικός αρχηγός ?

Γνωρίζεις αν ο τοπικός αρχηγός, έχει κάποιο ποσοστό επι τις %, ανάλογο της απόδοσης της ομάδας του?
Αν έχει κάποιο μισθό?

Τελικά τελικά, πως θα χαρακτήριζες ένα ανώτερο στέλεχος της ΝΑ?

Κύριο?.


Στην διάρκεια της θητείας σου ως «δόκιμο μέλος», με ποιο συγγεκριμένο τρόπο σε αξιολόγησαν και ενέκριναν την καταλληλότητα σου?

Σε αξιολογούν μέσα από τις λεγόμενες δοκιμασίες οι οποίες είναι διάφορες : σε σωματικό επίπεδο(κουβαλάς κάνεις εργασίες βάρους) ,συναισθηματικές(σε βάζουν στην μέση ενός κύκλου και στα χώνουν),

αντοχής(εργάζεσαι πολλές ώρες) και νοητικό(ακαδημαϊκής γνωσιακής κατάρτισης σε διδασκαλίες)

Από ποιο «αξιωματικό» της οργάνωσης (ποιας βαθμίδας) γίνεται η αξιολόγηση?

Η αξιολόγηση γίνεται από του οδηγητές(δασκάλους) πελεκυφόρους(δάσκαλοι ανώτερης κλίμακας, αρχηγοί παραρτημάτων συνήθως,μέλη εσωτερικότερου τάγματος από της Ζ.Δ εννοώ)

Ο τοπικός αρχηγός, είχε συμμετοχή στην επιλογή, την οργάνωση των δραστηριοτήτων, και στην γενική ψυχολογική, ιδεολογική, και οικονομική δράση της τοπικής ομάδας?(αν μπορείς κανε μου ποιο κατανοητή αυτήν την ερώτηση)

Στην στρατολόγηση νέων μελών, την καθοδήγηση τους, και σε αυτήν την πλύση εγκεφάλου στην οποία υποβλήθηκες και εσύ, δεν συμμετέχει ο τοπικός αρχηγός ?(και αυτήν αν μπορείς )

Γνωρίζεις αν ο τοπικός αρχηγός, έχει κάποιο ποσοστό επι τις %, ανάλογο της απόδοσης της ομάδας του?
Αν έχει κάποιο μισθό?

Δεν γνωρίζω κατά ποσό καπηλεύεται η του αποδίδουν χρήματα, σίγουρα έχει την δυνατότητα να το κάνει αν θέλει,

επίσης υπάρχει το περιθώριο ο κάθε αρχηγός σε κάθε παράρτημα να διαμορφώνει το παράρτημα του ως ένα βαθμό, σαν Τσιφλίκι του.

Τελικά τελικά, πως θα χαρακτήριζες ένα ανώτερο στέλεχος της ΝΑ?
Κύριο?.

Φανατικός ιδεολογικά χωρίς να φωνάζει και να παίζει ξύλο, απόλυτος, με τεράστια δυσκολία να παραδεχτεί τα λάθη του, έχει το στιλ του σοφιστή,

εξουσιομανή, μονόπλευρο, ακραία αφοσιωμένο, υπηρέτη, φιλόδοξο

μπορείς να φέρεις στο μυαλό σου έναν στρατιώτη αξιωματικό των Σ.Σ του γερμανικού στρατού, έτσι, χωρίς την γενναιότητα, τον τσαμπουκά και την πολεμική σκληραγώγηση αυτού του στρατιώτη.

gianipseftis συγνώμη για το παράδειγμα αν ήταν κάπως υπερβολικό, ήταν αυτό που ακριβός μου ήρθε στο μυαλό μου αυθόρμητα, δεν το κάνω για να δημιουργήσω εντυπώσεις.

(Οφείλω να πω ότι όλα αυτά τα χαρακτηριστικά δεν τα βρίσκεις απαραίτητα σε έναν , άλλα ο κάθε ένας έχει διάφορα από αυτά, απλά έφερα στο μυαλό μου, τα ποιο άσχημα χαρακτηριστικά που θυμάμαι από αυτούς)

Edited by - pantelis1 on 06/12/2011 02:46:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 03:00:53  Εμφάνιση Προφίλ
gianipseftis

quote:

Από τις περιγραφές αυτές – αλλά και κάποιες άλλες που για λόγους οικονομίας της συζήτησης δεν αναφέρω – προκύπτει η ταξική οργάνωση της οργάνωσης, και θυμίζει αρκετά μασονική.

Είναι πράγματι έτσι?


Ναι είναι 100%

και θα σε προτρέψω σε ένα ντοκιμαντέρ του Τράγκα αρκετά παλιό γύρο στο 1992

όπου τον ξεναγούν στην μασονική στοά Αθηνών

Αν δεις αυτό τότε θα σου έλεγα ότι σε ιεράρχηση νοοτροπία και πρακτικές, είναι πανομοιότυπες σε αυτές της δυο εταιρίες

Στην Ν.Α ουκ ολίγες φορές μας Φερνάν παραδείγματα από τεκτονικές διδασκαλίες. Για όσους δεν γνωρίσουν Μασόνοι και τέκτονες είναι το ίδιο και το αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 10:07:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
pantelis1 - Απεστάλη: 05/12/2011, 16:42:58

Επίσης μια φορά το χρόνο όταν μαζεύεται όλο Σ.Σ(σώμα σιγουριάς ) στην Βιτίνα Τρίπολης(Αι Μάμα) στην κατασκήνωση, γίνονται υποχρεωτικές μάχες και εκεί ουκ ολίγες φορές είχαμε τραυματισμούς και άλλα.

Από εκεί και πέρα κάνουν και κάποιες ασκήσεις με καραμπίνα ώστε κάποια μέλη ποιο προχωρημένα να εξοικειώνονται με τα όπλα.
Είχα ακούσει άλλα δεν το είδα με τα μάτια μου ότι κάνανε ασκήσεις και με bereta 45αρι.



Μας προβληματίζει αρκετά το παραπάνω pantelis1.
Έχουν γραφτεί κάποια "βαριά" πράγματα στο παρόν θέμα και θα πρέπει να σκεφτούμε πολύ σοβαρά ως χώρος ποια θα είναι η στάση μας απέναντι σε τέτοιες δηλώσεις και σε συζητήσεις επ' αυτών.

Θα εκτιμούσαμε σίγουρα και τη γνώμη των παλαιότερων κυρίως μελών (και δευτερευόντως και των νεωτέρων) που αντιλαμβάνονται καλύτερα τη νοοτροπία του esoterica.



Αμαλία γεια σου

Αν πάντως πιστεύεις ότι μπορώ να κάνω κάτι από δικής μου πλευράς όσον αφορά το μήνυμα, περιμένω να μου πεις


__________________________________________________________
Το Esoterica αποποιείται κάθε ευθύνη
που αφορά τη δημοσιοποίηση τέτοιων δηλώσεων.

Η ευθύνη για τη δημοσίευση, την προέλευση και την εγκυρότητα
των ισχυρισμών βαραίνει αποκλειστικά τον χρήστη του λογαριασμού.

(Για το τμήμα του κειμένου που επισημάνθηκε με πράσινο χρώμα)

8/12/2011
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 10:25:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τι θέλει να πει ο “ποιητής” εδώ δηλαδή…
Σαν προειδοποίηση μου κάνει αυτό ή μήπως μου φαίνεται….

Εδώ ο ποιητής, elo, τους λέει ότι "έφυγα αλλά δεν σας ξεβρακώνω. Μπορώ να το κάνω. Αφήστε με ήσυχο."
Παρατήρησες ότι δεν σχολίασε ούτε αμφισβήτισε τον Παντελή;

Αμαλία, ο Παντελής απαντάει σε ερωτήσεις μας. Οι απαντήσεις είναι το πρόβλημα; Βέβαια ο χώρος δεν προσφέρεται για συνομοσιολογίες.
Απλώς προκύπτουν.

Θέλω να συμπληρώσω εδώ, ότι, κάτι τέτοιες οργανώσεις έχουν ξεφτυλίσει Πλάτωνες και αρχαίους. Είναι άσχετοι με οτιδήποτε τους αφορά και τους επικαλούνται για να αποδώσουν κύρος στις οργανώσεις τους, με σκοπό το ψάρεμα.
Μετά τους ξεχνούν...
Εχουμε καταντήσει, να θεωρεί ο μέσος πολίτης τον Πλάτωνα και τους προγόνους μας φασίστες.
Τους ξεφτυλίζουν όλες αυτές οι οργανώσεις παραφυάδες-καταβολάδες της επικρατούσης.

Αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 11:14:33  Εμφάνιση Προφίλ
Κάτι θέλει να πεί αλλα δεν το λέει...προσωπικά θεωρώ ότι είναι αποκλειστικά δικό του θέμα και το οποίο "Θέλει-να-εξωτερικευθεί" αλλα κάτι δεν το αφήνει..!!!
Πάντως τυχαία καθόλου δεν είναι όλα όσα και με τον τρόπο που τα διατυπώνει...
Προσωπικά θα πρότεινα να πάμε παρακάτω , διότι έχουν "καταναλωθεί" ολόκληρες σελίδες , για να διαπιστώσουμε ότι είμαστε στο ίδιο σημείο!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 11:36:13  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Αίολε αν μπορούσα να κάνω μια προσωπική τοποθέτηση θα έλεγα ότι το πρόβλημα όταν εισερχόμαστε σε μια ομάδα, σύστημα, ιδεολογία ομάδας
είναι ότι :
Έχοντας δίψα να μάθουμε γινόσαστε δεκτικοί(που δεν είναι απαραίτητα άσχημο αν ξέρουμε να το μετράμε).

Dεύτερον η ανάγκη μας πάντα για κάτι που θα μας παρέχει ασφάλεια και η τεμπελιά μας να φιλοσοφούμε με έναν αυθεντικό τρόπο
(Δύσκολο και χρονοβόρο, δίνοντας περιθώριο σε έννοιες και φιλοσοφίες και όχι απλά να δεχόμαστε τα πράγματα για να προχωρήσει και να εξαπλωθεί κάποια στείρα ιδεολογία μας ),

μας σπρώχνει να γίνουμε μια επανάληψη μιας ιδεολογίας και μας ωθεί να κάνουμε ένα μόνο πράγμα, να ψάχνουμε γύρω μας μόνο απαντήσεις που να ταιριάζουν με την ιδεολογία που οικιοποιηθήκαμε.

Είναι η στιγμή που δολοφονίσαμε την πραγματική και φιλοσοφία που εμπνεύστηκαν κάποτε κάποιοι αρχαίοι φιλόσοφοι(ώστε να μας δώσουν το έναυσμα να ξεκινήσουμε και εμείς τον δικό μας μας Γολγοθά τις φιλοσοφίας).

Υπάρχουν πολλές ιδεολογίες που δολοφονούν βαθιές φιλοσοφίες που δεν ζήτησαν πότε αυτοί που τις εμπνεύστηκαν να τις πάρουμε να της κάνουμε λάβαρο και να βγούμε στον κόσμο να της εξαπλώσουμε σαν να πολιτικό σύστημα σαν ένα μέτρο που πρέπει όλοι πάσι θυσία να δεχθούν

προσωπική και ταπεινή γνώμη

Edited by - pantelis1 on 06/12/2011 13:15:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 12:04:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλε Αίολε αν μπορούσα να κάνω μια προσωπική τοποθέτηση θα έλεγα ότι το πρόβλημα όταν εισερχόμαστε σε μια ομάδα, σύστημα, ιδεολογία ομάδας
είναι ότι :
Έχοντας δίψα να μάθουμε γινόσαστε δεκτικοί(που δεν είναι απαραίτητα άσχημο αν ξέρουμε να το μετράμε),

δεύτερον η ανάγκη μας πάντα για κάτι που θα μας παρέχει ασφάλεια και η τεμπελιά μας να φιλοσοφούμε με έναν αυθεντικό τρόπο
(Δύσκολο και χρονοβόρο, δίνοντας περιθώριο σε έννοιες και φιλοσοφίες και όχι απλά να δεχόμαστε τα πράγματα για να προχωρήσει και να εξαπλωθεί κάποια στείρα ιδεολογία μας ),


Είναι η στιγμή που δολοφονίσαμε την πραγματική και ελεύθερη φιλοσοφία που εμπνεύστηκαν κάποτε κάποιοι αρχαίοι φιλόσοφοι(ώστε να μας δώσουν το έναυσμα να ξεκινήσουμε και εμείς τον δικό μας μας Γολγοθά τις φιλοσοφίας).

Υπάρχουν πολλές ιδεολογίες που δολοφονούν βαθιές φιλοσοφίες που δεν ζήτησαν πότε αυτοί που τις εμπνεύστηκαν να τις πάρουμε να της κάνουμε λάβαρο και να βγούμε στον κόσμο να της εξαπλώσουμε σαν να πολιτικό σύστημα σαν ένα μέτρο που πρέπει όλοι πάσι θυσία να δεχθούν

προσωπική και ταπεινή γνώμη




Έτσι φίλε Παντελή!!!
Μπράβο σου!!!

...προσωπική και ταπεινή γνώμη!!!
Σοφή γνώμη θα συμπλήρωνα...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 12:57:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έχοντας δίψα να μάθουμε γινόσαστε δεκτικοί(που δεν είναι απαραίτητα άσχημο αν ξέρουμε να το μετράμε),

Η δίψα για μάθηση δεν είναι ποτέ άσχημο.
Ασχημο, στείρο και ζημιογόνο είναι να προσπαθείς να μάθεις φορώντας τα χρωματιστά γυαλάκια που σου επιβάλλουν οι άλλοι.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση, κατά την διάρκεια της μαθητείας σου, θα έπρεπε να παρατηρήσεις ότι απουσίαζαν παντελώς η αναφορές στους αρχαίους, ή εάν υπήρχαν - που δεν νομίζω - θα ήταν διαστρευλωμένες. Τους διαφημίζουν για ψάρεμα. Μετά κυριαρχούν "διδασκαλίες" της οργάνωσης.
Η καλλίτερη αντιμετώπιση, εάν σ' ενδιαφέρουν οι αρχαίοι και οι αρχές τους, είναι το πρώτο χέρι. Βρες τα και διάβασέ τα.
Ευτυχώς που υπάρχει ο "ΚΑΚΤΟΣ". Βρίσκεις τα πάντα. Ετσι θα καταλάβεις πόσο μας δουλεύουν όλοι αυτοί.
Για να μάθεις τι είναι φιλοσοφία, πρέπει να διαβάσεις φιλοσοφία. Μην ακούς τους άλλους.

Πριν πολλά χρόνια είχα περάσει κι εγώ σαν παιδί από τα προαύλια δύο παρεμφερών οργανώσεων και γνωρίζω ότι είναι απατεώνες.


Edited by - Αίολος on 06/12/2011 14:00:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 13:10:04  Εμφάνιση Προφίλ
...χώρια που μπορείς νομικά να διεκδικήσεις αυτά που έδωσες και να απαιτήσης αποζημίωση για την δουλειά που έκανες.
Αλλά που να βρεις μάρτυρες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 14:30:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Η δίψα για μάθηση δεν είναι ποτέ άσχημο.
Ασχημο, στείρο και ζημιογόνο είναι να προσπαθείς να μάθεις φορώντας τα χρωματιστά γυαλάκια που σου επιβάλλουν οι άλλοι.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση, κατά την διάρκεια της μαθητείας σου, θα έπρεπε να παρατηρήσεις ότι απουσίαζαν παντελώς η αναφορές στους αρχαίους, ή εάν υπήρχαν - που δεν νομίζω - θα ήταν διαστρευλωμένες. Τους διαφημίζουν για ψάρεμα. Μετά κυριαρχούν "διδασκαλίες" της οργάνωσης.
Η καλλίτερη αντιμετώπιση, εάν σ' ενδιαφέρουν οι αρχαίοι και οι αρχές τους, είναι το πρώτο χέρι. Βρες τα και διάβασέ τα.
Ευτυχώς που υπάρχει ο "ΚΑΚΤΟΣ". Βρίσκεις τα πάντα. Ετσι θα καταλάβεις πόσο μας δουλεύουν όλοι αυτοί.
Για να μάθεις τι είναι φιλοσοφία, πρέπει να διαβάσεις φιλοσοφία. Μην ακούς τους άλλους.

Πριν πολλά χρόνια είχα περάσει κι εγώ σαν παιδί από τα προαύλια δύο παρεμφερών οργανώσεων και γνωρίζω ότι είναι απατεώνες.

Edited by - Αίολος on 06/12/2011 14:00:45



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 14:51:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
amalia
Μας προβληματίζει αρκετά το παραπάνω pantelis1.
Έχουν γραφτεί κάποια "βαριά" πράγματα στο παρόν θέμα και θα πρέπει να σκεφτούμε πολύ σοβαρά ως χώρος ποια θα είναι η στάση μας απέναντι σε τέτοιες δηλώσεις και σε συζητήσεις επ' αυτών.

Σε ένα θέμα όπου το ζητούμενο είναι "τι είναι και ποιος ο ρόλος" , της εν λόγω οργάνωσης,
είναι αναπόφευκτο να αναφερθούν (πιθανών) και ποινικά κολάσιμες πράξεις,
μια και δεν φαίνεται να είναι και τόσο ... αγαθές οι προθέσεις της.

Το μέλος pantelis1 όντας παλιότερα μέλος της,
είναι σε θεση να απαντησει σε ερωτήσεις μελών που θέλουν να αποκτήσουν περισσότερες πληροφορίες για την οργάνωση .
(εδω αξίζει να σημειωθεί οτι ουδείς τον έχει διαψεύσει,
αν και κατι μου λέει ότι παρακολουθούν "αρκετοί" αυτή την κουβέντα)

Βέβαια η εν λόγω οργάνωση δεν είναι κρυφή ,
επομένως είναι αρμοδιότητα άλλων (και υποχρέωση τους) να διερευνήσουν την ύπαρξη αξιοποίνων πράξεων,
(οικονομικής ή άλλης φύσεως)
Αν και στην Ελλάδα της "υπερβολικής" Δημοκρατίας τα Σωματεία
(και συναφή μαγαζάκια)
εκτος του Απυρόβλητου ειναι και του Αφορολόγητου

Εμείς πάντως, καλό θα είναι να περιοριστούμε σε ενα ιδεολογικό-θεωρητικό επίπεδο προσέγγισης .


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 15:23:59  Εμφάνιση Προφίλ
Αμαλία

quote:
Έχουν γραφτεί κάποια "βαριά" πράγματα στο παρόν θέμα και θα πρέπει να σκεφτούμε πολύ σοβαρά ως χώρος ποια θα είναι η στάση μας απέναντι σε τέτοιες δηλώσεις και σε συζητήσεις επ' αυτών.
Θα εκτιμούσαμε σίγουρα και τη γνώμη των παλαιότερων κυρίως μελών (και δευτερευόντως και των νεωτέρων) που αντιλαμβάνονται καλύτερα τη νοοτροπία του esoterica.


Χμ...Δεν είμαι πολύ παλιό μέλος αλλά (θέλω να πιστεύω) αρκετά δραστήριο. Σε κάθε περίπτωση, θα "υποστείτε" την άποψη μου.


Έχει σοβαρή βάση το ότι κάποιος μπορεί να θίγεται από αυτά που διαβάζει αλλά ο παντελής έχει πράγματα να πει, προσωπική μαρτυρία της οποίας την ευθύνη αναλαμβάνει απόλυτα υποθέτω.


Το πιο δίκαιο θα ήταν να ΕΠΙΔΙΩΞΟΥΜΕ τη συμμετοχή της άλλης πλευράς. Ν α τους καλέσουμε να πούνε αν όντως αυτά είναι πραγματικά. Δεν έχει να κάνει με το τι άποψη έχω σχηματίσει εγώ (πληροφοριακά είμαι πολύ κοντά σε αυτά που λέει ο Αίολος). Αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία είναι η διαθεσιμότητα της πληροφορίας και από τις δύο πλευρές για λόγους σφαιρικότητας και ίσης μεταχείρισης.


Υπάρχει δυνατότητα να κληθεί κάποιο μέλος ή έστω να δημοσιευτεί κάποιο δελτίου τύπου που να απαντάει σε όλα αυτά που λέει ο παντελής (και αυτά που περιμένουμε να διαβάσουμε από το Γιάννη Γαρατζώτη);

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 15:50:19  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Αίολε έχεις δίκιο, μιλούσαν πάρα πολύ για ελληνική φιλοσοφία και αρχαίους φιλοσόφους, αλλά με μια εντελώς δίκη τους διαστρέβλωτική μεταφορά, με προσθέσεις και αφαιρέσεις δίκες τους (τις διδασκαλίας τους).

Έχω να πω και το άλλο: λένε ότι μοιάζουν πάρα πολύ με τους πυθαγορείους,

μου έχουν πει ότι οι πυθαγόρειοι έλεγαν ότι όταν κάποιος εισέλθει στην αδελφότητα έδινε όλη την περιουσία του, αλλά αν αποφάσιζαν να φύγουν, τους επέστρεφαν όλη μέχρι και την τελευταία δραχμή.

Έδωσα κάποια χρήματα, αλλά τελικά έφυγα, θα έπρεπε να μου τα δώσουν όλα πίσω αν όντος θέλουν να λέγονται αδελφότητα που μοιάζουν με αυτούς.

Άλλα για να πω την αλήθεια και συγχωρέστε με για την ειρωνεία που μπορεί να εκφράσω.

Θαυμάζουν επίσης και τους Ναΐτες που δημιούργησαν και την πρώτη τράπεζα στο κόσμο, αν τα λέω σωστά.

Επίσης θαυμάζουν την οικογένεια των Μεδίκων που έκοβαν και έραναν στην Φλωρεντία

και την Ρωμαίικη αυτοκρατορία, έξαλλου προφέρονται ως έτσι, αυτοκρατορία της Ν.Α

Οπότε έχεις δίκιο δεν έχει νόημα να μπλέκουμε σε τέτοιες λογικές, Είναι μάταιο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 16:13:26  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ήθελα να δηλώσω ανεξαρτήτως με το τη πιστεύω, ότι αν με την δήλωση μου προκαλώ κάποιο είδος προβλήματος στο φόρουμ

(φυσικά άθελα μου) ,

είμαι διατεθειμένος να το κατανοήσω η να το μετριάσω.

Πιστεύω επίσης και αναγνωρίζω ότι : ποιο πολύ σημασία έχουν τα στοιχεία που έχουν να κάνουν με την ιδεολογική και φιλοσοφική πλευρά του θέματος.

Αλλά σίγουρα δεν μπορώ να αναθεωρήσω κάτι που δημοσίευσα, σχετικά για το συγκεκριμένο σημείο.

quote:

Επίσης μια φορά το χρόνο όταν μαζεύεται όλο Σ.Σ(σώμα σιγουριάς ) στην Βιτίνα Τρίπολης(Αι Μάμα) στην κατασκήνωση, γίνονται υποχρεωτικές μάχες και εκεί ουκ ολίγες φορές είχαμε τραυματισμούς και άλλα.

Από εκεί και πέρα κάνουν και κάποιες ασκήσεις με καραμπίνα ώστε κάποια μέλη ποιο προχωρημένα να εξοικειώνονται με τα όπλα.
Είχα ακούσει άλλα δεν το είδα με τα μάτια μου ότι κάνανε ασκήσεις και με bereta 45αρι.


Αν υπάρχει πάντως οποιοσδήποτε τρόπος και μπορώ να βοηθήσω, θα το κάνω


Edited by - pantelis1 on 06/12/2011 16:16:00


__________________________________________________________
Το Esoterica αποποιείται κάθε ευθύνη
που αφορά τη δημοσιοποίηση τέτοιων δηλώσεων.

Η ευθύνη για τη δημοσίευση, την προέλευση και την εγκυρότητα
των ισχυρισμών βαραίνει αποκλειστικά τον χρήστη του λογαριασμού.

(Για το τμήμα του κειμένου που επισημάνθηκε με πράσινο χρώμα)

8/12/2011
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 17:55:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τον Χίτλερ των θεωρούν ως μια πολύ δυνατή φυσιογνωμία η οποία παρέκκλινε από το αρχικό σχέδιο, το οποίο ήταν, να πραγματώσει μια ενοποίηση πολιτισμών από

όλες τις πλευρές, δηλαδή των κυρίευσε πολύ εγωισμός στην πορεία και γιαυτό δεν εκπλήρωσε τον σκοπό του .

Παρεμπιπτόντως ο Χίτλερ άνηκε σε ένα τάγμα παρακλάδι της θεοσοφικής εταιρίας, στο τάγμα της θούλης, όπως επίσης και η Ν.Α(είναι ανανεωμένη έκδοση της


Αυτά που λες είναι οι δήθεν απόψεις τους. Οι οποίες δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που πιστεύουν αλλά με το τι θα πουν για να καλυφθούν να δικαιολογηθούν και να σιγουρευτούν πως δεν θα σου δώσουν έδαφος να σχηματίσεις αρνητική άποψη ώστε να κερδίσουν την εύνοια. Είναι αναμφισβήτητο ότι το όλο δόγμα, η ιδεολογία και η δομή της ΝΑ είναι ακριβές αντίγραφο της "θρησκείας" της ναζιστικής Γερμανίας. Την παραπάνω υπογραμμισμένη φράση ακόμη κ το πιο καλά εκπαιδευμένο μέλος της ΝΑ δεν νομίζω να μπορούσε να σκαρφιστεί τα κατάλληλα λογοπαίγνια για να την αναιρέσει.


quote:
Όχι φίλε μου δεν μου στάθηκε κυριολεκτικά κανείς, όταν αντιλήφθηκαν ότι από οικονομικής πλευράς πλέον δεν παίζει μία, προσπάθησαν να με κρατήσουν ως απλό

μέλος και να πληρώνω απλά την μηνιαία των 45€, αλλά όταν το ξεκαθάρισα και αυτό , όλα είχαν τελείωση.


Να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό γιατί αν δεν ήσουν άφραγκος τώρα μάλλον ότι είχες θα άνηκε στην ΝΑ κ δεν θα είχες καταλάβει και τίποτα.


Τώρα πείτε με συνομοσιολόγο αλλά δικιά μου ιδέα είναι ότι αυτή η συζήτηση είναι ένα θέατρο όπου οι περισσότεροι συμμετέχοντες (πχ νικόμαχος, αμαλία, admin) είναι μέλη της ΝΑ κ απλά προσπαθούν να κατευθύνουν την συζήτηση εκεί που θέλουν. Επιτίθενται στον Γαραντζιώτη ο οποίος κατ εμέ δεν είναι καν εναντίον της ΝΑ απλά αντιδράει στις επιθέσεις που δέχεται επειδή απλά ξέρει και βγάζει στη φόρα και έχει και τον τίτλο του πρώην αρχηγού που δίνει ένα κύρος σαυτά που λέει ;)
(το κατά πόσο το κάθε μέλος τα κάνει αυτά "συνειδητά" είναι ψιλοάσχετο μιας και η ελευθερία της βούλησής και της σκέψης τους είναι πολύ περιορισμένη εφόσον είναι μέλη κ ας μην φαίνεται αυτό αμέσως)
Είναι γνωστό σε κανέναν εδώ ότι το εγχειρίδιο του οδηγητή της ΝΑ δηλώνει ότι ΠΡΕΠΕΙ να ρίχνουν τα μέλη λάσπη σε όποιον αποχωρεί. Μπείτε στο πνεύμα επιτέλους κ καταλάβετε με τι έχουμε να κάνουμε εδώ. Δεν λέω να τους λιντσάρουμε ρε παιδιά αλλά αλίμονο αν δώσεις αξία στα λεγόμενα τέτοιων οργανώσεων. Εκτός αν υπάρχει κανείς εδώ που λησμονεί την εποχή της χούντας, του μεσαίωνα ή του WWII.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 18:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Τώρα πείτε με συνομοσιολόγο αλλά δικιά μου ιδέα είναι ότι αυτή η συζήτηση είναι ένα θέατρο όπου οι περισσότεροι συμμετέχοντες (πχ νικόμαχος, αμαλία, admin) είναι μέλη της ΝΑ κ απλά προσπαθούν να κατευθύνουν την συζήτηση εκεί που θέλουν.


Ο ΑΝΘΡΩΠΕ ,πως οδηγηθηκες σε αυτο το συμπεραμα τοσο γρηγορα,με αυτα που διαβασες !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 18:38:28  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου φίλε Άνθρωπος,

καλά τα λες, απλά δεν νομίζω ότι βοηθά το θέμα μας οι προσωπικές επιθέσεις, δεν έχουν νόημα,

ακόμα και να είναι τα παιδιά από τι Ν.Α, τι σημασία έχει;

Εμένα παντός δεν μου έδωσαν την εντύπωση αυτή;

Θα είχαν έναν συγκεκριμένο τρόπο ομιλίας που θα τον αναγνώριζα σίγουρα.

Αλλά και να είναι όπως σου είπα , αφού δεν κάνουν προβληματική συζήτηση δεν υπάρχει ζήτημα,

δεν νομίζεις;

Μακάρι να μιλήσουμε μαζί τους επί τις βάσις.(εννοώ με τα μέλη της Ν.Α)

Edited by - pantelis1 on 06/12/2011 18:54:37

Edited by - pantelis1 on 06/12/2011 19:11:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 19:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
pantelis1,επι της ουσιας της βασης συζηταμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 19:13:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

pantelis1,επι της ουσιας της βασης συζηταμε



stiv συνχώραμε αλλά δεν το κατάλαβα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 19:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
pantelis1,μηπως παραξηγηθηκα με το ποιο πανω που εγραψα ,εννοω μιλαμε επι της ουσιας της βασης για την Ν.Α ,και δεν ξερω αν μιλανε αλλοι που δεν εχουν δηλωσει οτι ειναι μελη της.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 19:25:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Τώρα πείτε με συνομοσιολόγο αλλά δικιά μου ιδέα είναι ότι αυτή η συζήτηση είναι ένα θέατρο όπου οι περισσότεροι συμμετέχοντες (πχ νικόμαχος, αμαλία, admin) είναι μέλη της ΝΑ κ απλά προσπαθούν να κατευθύνουν την συζήτηση εκεί που θέλουν.

Η κουρτίνα που διάλεξες φίλε έχει το ΖΟΓΚ!!!
Δεν είμαι μέλος,όχι μόνο της Νέας Ακρόπολης,αλλά καμμίας οργάνωσης.
Δεν έχω τόσο χαμηλό IQ,ώστε να συμμετέχω σε οργανώσεις και ειδικά σε "νοοκτόνες",όπως η ΝΑ.
Εχω δηλώσει παλαιότερα,ότι δεν ανήκω σε θρησκείες,ποδοσφαιρικές ομάδες,πολιτικά κόμματα,οργανώσεις παντός τύπου,ιδεολογίες και τα συναφή "κοινωνικά" ιδρύματα.Είμαι απλά σκεπτόμενος και οραματιστής του ωραίου,του καλού και του αγαθού.Μιάς ουτοπίας δηλαδή!!

Πάντως ο τρόπος που βγάζεις τόσο εύκολα συμπεράσματα,μου δείχνει ότι κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια,με ότι κι αν σημαίνει αυτό,απο πλευράς νοημοσύνης!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω περιεχομένου που προσβάλλει
ανθρώπινες προσωπικότητες
σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο

6/12/2011
________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy