ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2012, 20:11:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όχι απαραίτητα. Αν οι αναρτήσεις δημιουργούν βάση για στήριξη κατηγοριών "συκοφαντικής δυσφήμησης διά του τύπου" και έχουν ήδη κινηθεί διαδικασίες για απόσυρση παρόμοιων αναρτήσεων ή/και επιβολή περιοριστικών μέτρων, δεν σου χρειάζεται η απόφαση. Αρκεί ο κίνδυνος που έχεις να βρεθείς κατηγορούμενος.
Απ' ότι βλέπουμε, δεν υφίσταται ο λόγος αυτός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2012, 20:14:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Με την ίδια λογική πρέπει να απαγορεύσουμε και στο μέλος γαραντζώτης γιάννης να αναρτά απόψεις του (!)
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2012, 20:45:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το ερώτημα είναι αν υπάρχει απόφαση .
Άλλο δικαστική διαμάχη , κι άλλο τελεσίδικη απόφαση .
"για το λόγο αυτό αποτέλεσε αντικείμενο δικαστικής διαμάχης."
Αποτέλεσε, όχι αποτελεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2012, 21:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Άλλωστε εδω έγινε αναπαραγωγή και οχι "πρώτη δημοσίευση"
Ας παν να τα βρουν με το site όπου τα δημοσίευσε ...

Συμφωνώ με τον Αιθεροβάμμονα και τον Αίολο. Θα συμφωνήσω και με τον Παντελή ότι από τη στιγμή που στις φωτογραφίες απεικονίζονται όντως πρόσωπα και σύμβολα της ΝΑ τότε για ποιό λόγο θεωρούνται συκοφαντικά? Μήπως επειδή δημιουργούν μεμονωμένες ψευδείς εντυπώσεις και ναζιστικούς συνειρμούς? Εάν όμως τα σύμβολα και οι μυήσεις δεν αποτελούν παρά "μεμονωμένες εντυπώσεις" τότε αναιρούν οι ίδιοι ολόκληρο το σύστημα ιδεών που ακολουθούν....Οι δε παραπομπές της ΝΑ στην παλιά συνέντευξη και σε ένα άσχετο λινκ με συχνές ερωτήσεις δείχνουν ότι επιμένει να μην θέλει να κάνει διάλογο για κάποια πράγματα. Στον 21ο αιώνα του διαδικτύου όμως θα έπρεπε να έχουν τουλάχιστον έναν εκπρόσωπο της ομάδας προς τα έξω. Κρίμα διότι ενώ κάποια βιβλία τους είναι εξαιρετικά φαίνεται πως δεν μπορούν να ξεφύγουν από τους κανόνες της ιεραρχίας, την εσωστρέφεια και το ελιτίστικο σύνδρομο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2012, 22:24:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γαραντζώτης γιάννης
"Στο τέλος ...... αποφάσισαν να προσφύγουν στην ελληνική Δικαιοσύνη. Εδώ ήταν που κάνανε το μεγάλο λάθος...
Το να απευθυνθούν στην ελληνική Δικαιοσύνη ήταν το μεγάλο τους λάθος και αυτό γιατί κατά πρώτο και κύριο λόγο το αποτέλεσμα της δίκης έδειξε πως πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι. Όχι μόνο δεν κέρδισαν την δίκη, αλλά αναγκάστηκαν να πληρώσουν και αρκετές χιλιάδες ευρώ, ......"

Δεν είχα δώσει προσοχή σε αυτή την ανάρτηση σου .

Επομένως ΔΕΝ υφίσταται θέμα .

Είναι προφανές ότι το σωματείο προσπάθησε να πιέσει τη διαχείριση του φόρουμ (και κατ επέκταση όλους μας)
με νομικίστικες απειλές .

Αλληγορικά μου θύμισε έντονα το θλιβερό περιστατικό με τη δολοφονία του Σωκράτη Γκιόλα,
όπου η δημοσιογράφος Ρίκα Βαγιάνη είχε αναρτήσει άρθρο της στο protagon.gr,
η οποία σε κάποιο σημείο είχε αναρωτηθεί :
«Ποιος μ… τον έκανε ήρωα;»



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2012, 08:12:36  Εμφάνιση Προφίλ
Σε μια αντίστοιχη στιγμή,σε ένα άλλο φόρουμ, που "φάνηκε" δηλαδή πως η ΝΑ απείλησε δικαστικά κάποιο πρώην μέλος και αναδίπλωσε τις αποκαλύψεις του, είχα γράψει...
"Είχα σκοπό να μη γράψω για ένα μήνα στο θέμα αυτό αλλά από τη μεγάλη μου χαρά δεν κρατήθηκα.
Μακάρι να γίνουν μηνύσεις, μακάρι και να κλείσει το θέμα αυτό !
Καιρό έχω να βγω στις τηλεοράσεις, να το διασκεδάσω !
Μια ευκαιρία περιμένω και εγώ !
Ας μου την δώσουν τελικά !
Τώρα είμαι και πολύ πιο έμπειρος… έχω και πολύ περισσότερες γνωριμίες …!
Στη χειρότερη περίπτωση, που χάσω δηλ. τελικά τις μηνύσεις θα είναι μια καλή ευκαιρία, να καταλάβουν όλοι πως, δεν χρειάζεται να μιλάμε για ότι γίνεται μέσα στη Ν.Α. αλλά να γίνει αυτό που προσπαθώ να κάνω τόσο καιρό τώρα. Διάλογος δηλαδή.
Δυστυχώς όμως, λόγο της προβληματικότητας των φορουμιστών, οι οποίοι το μόνο που ζητάνε είναι αίμα ( μέσα από την ασφάλεια , πάντα, που τους προσφέρει η κουκούλα τους ) δεν έχει γίνει εφικτό. να αρχίσουμε δηλαδή να αναλύουμε τις διδασκαλίες, που μαθαίναμε μέσα, μία προς μία και να σχολιάσουμε, ό,τι αυτές συνεπάγονται.
Με τον τρόπο αυτό και εντελώς ακίνδυνα, χωρίς να χρειάζεται να κρύβονται (τα πρώην μέλη), μπορούν να βοηθήσουν , πολύ περισσότερο, και τα παρόντα μέλη που μας παρακολουθούν με τόση αγωνία αλλά και οποιονδήποτε άλλο που ασχολείται με οποιαδήποτε άλλη νεοεποχήτικη οργάνωση , αλλά κυρίως να βοηθηθούν οι ίδιοι αναγκαζόμενοι, με τον τρόπο αυτό, να ξεκαθαρίσουν μέσα τους τι είναι σωστό και τι λάθος.

Σας καλώ λοιπόν όλους όσοι ήσασταν πρώην μέλη της Ν.Α. να πετάξετε τις κουκούλες και επώνυμα, όπως αρμόζει σε υπεύθυνους και ενεργούς πολίτες, να αρχίσουμε να σχολιάζουμε όλα όσα διδαχθήκαμε μέσα στη Ν.Α.
Δεν σας μιλάω δηλαδή για ένα πόλεμο με τη Ν.Α αλλά για μια πάλη ιδεών!
Καλώ επίσης και όλα τα τωρινά μέλη της Ν.Α. που μας παρακολουθούν, να μπουν και αυτά στο παιχνίδι.
Με τα δικαστήρια ή με την προσφυγή και μόνο στις Αρχές το μόνο που αποδεικνύουν είναι η ιδεολογική τους φτώχια!
Κρίμα τόσοι ρήτορες δηλαδή! Κρίμα τόσες ατέλειωτες ώρες εμβάθυνσης στο ιδεώδες.
Ήλθε για άλλη μια φορά η ώρα για να δείξει ο καθένας σας από τι μέταλλο είναι φτιαγμένος.
Να δούμε ποιοι είναι οι Κουράβας και ποιοι οι Παντάβας !
Τολμήστε το, αξίζει τον κόπο!!!
Η στιγμή αυτή είναι ένα ακόμη σταυροδρόμι για να αποφασίσει ο καθένας μας με ποιους θα πάει και ποιους θα αφήσει…
Εγώ προσωπικά δεν γράφω στο φόρουμ ούτε για να περάσω την ώρα μου (ασχολούμαι με τόσα άλλα που ποτέ δεν έχω νιώσει πλήξη ) , ούτε από εμπάθεια στη Ν.Α. (όπως κάποιοι έχουν πει ), αλλά για να αξιοποιήσω την ώρα μου! Να φανώ χρήσιμος στους συνανθρώπους μου και για να προχωρήσω στην κατανόηση της προσωπικότητάς μου και του γύρο μου κόσμου.
Πετάξτε λοιπόν τις μάσκες και ελάτε να αγκαλιαστούμε, με ένα σκληρό ίσως αγκάλιασμα που θα θυμίζει, πιο πολύ, τη μάχη που δίνει ο Διγενής στα ¨μαρμαρένια αλώνια¨ ,που δυστυχώς , απ ότι φαίνεται είναι αναγκαίο και αυτό γιατί, για ανεξήγητους ίσως λόγους, υπάρχει ένα αναπόφευκτο δέσιμο της αλήθειας με τα δύσκολα.

Το εύκολο, είναι σίγουρα, Ακροπολιτανέ, να κυνηγήσεις κάποιους δικαστικά, για μη νομικά θέματα. Μόνο και μόνο επειδή δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις ιδεολογικά. Να τους κουράσεις ίσως , ακόμα και να τους συντρίψεις.
Βαθιά μέσα σου όμως, πάντα θα ξέρεις πως την Μάχη της ζωής σου την έχασες .
Άξιζε να δείτε από μια γωνιά, τον ¨αντιπρόεδρο¨ της Ν.Α. , έξω από τα δικαστήρια, μετά το τέλος της δίκης που μου έκανε η Ν.Α.. Πως έφευγε, με το κεφάλι σκυμμένο καθώς εγώ τον κυνήγαγα , στην κυριολεξία, για να μιλήσουμε πρόσωπο με πρόσωπο.
Ακόμα και να κέρδιζε την υπόθεση, πως θα μπορούσε να διώξει αυτή τη σκηνή από το μυαλό και την ψυχή του?
Το ξέρω, είναι δύσκολο να κάνετε διάλογο με κάποιον που είναι τόσο ¨κακός¨ με το Ιδεώδες σας, όμως πρέπει να ξέρετε..."του πεπρωμένου φυγείν αδύνατον".
Θα έλθει κάποια στιγμή η ώρα, όσο και να την αποφεύγετε."

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2012, 21:10:53  Εμφάνιση Προφίλ
Για σου φίλε kost!
quote:
Μήπως επειδή δημιουργούν μεμονωμένες ψευδείς εντυπώσεις και ναζιστικούς συνειρμούς?
Ποίες είναι οι "ψευδείς εντυπώσεις" και οι "ναζιστικοί συνειρμοί";
quote:
Κρίμα διότι ενώ κάποια βιβλία τους είναι εξαιρετικά
Βιβλία της οργάνωσης, ή μελών της;
Τι πραγματεύονται;

Μην με παρεξηγείς με τις ερωτήσεις μου, αλλά είμαι περίεργος καί όχι ανακριτής. Καταλαβαίνεις την διαφορά φαντάζομαι, έτσι δεν είναι;
Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά κάποιοι άλλοι δεν την καταλαβαίνουν και χάνουμε χώρο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2012, 13:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Γεια σου Αίολε. Με το
quote:
"ψευδείς εντυπώσεις" και οι "ναζιστικοί συνειρμοί";
προσπαθώ να μπω στη λογική της ΝΑ, για ποιό λόγο δηλαδή μπορεί να θεωρούν ότι οι φωτογραφίες είναι συκοφαντικές για την ομάδα τους και συνεπώς πρέπει να κατέβουν από το site? Και γιατί μόνο από αυτό το site? Μήπως δηλαδή επειδή οι ρωμαϊκοί-ναζιστικοί χαιρετισμοί προκαταβάλλουν κάποιον στο να θεωρήσει την οργάνωση αμιγώς ναζιστική?

Όπως είπα όμως και πιο πάνω από τη στιγμή που απεικονίζονται όντως πρόσωπα και σύμβολα της ΝΑ στις φώτος, και από τη στιγμή που τα τελετουργικά και οι χαιρετισμοί είναι για εκείνους σημαντικής αξίας και όχι μεμονωμένες εντυπώσεις τότε συνεπώς καταρρίπτεται το επιχείρημα της "συκοφαντίας". Εάν δηλαδή εγώ φωτογραφίσω πχ. τον Αίολο (τυχαίο το παράδειγμα) να χαιρετά με τρόπο ναζιστικό τότε ο Αίολος δεν μπορεί να βγει και να μου πει ότι τον συκοφαντώ...διότι αυτό είναι σφάλμα λογικής...εκτός κι αν ο Αίολος ντρέπεται τόσο πολύ για τα πιστεύω του ή προσπαθεί τέλος πάντων να διασώσει το image του.

Ένα βιβλίο της ΝΑ που μου έκανε εξαιρετική εντύπωση είναι το "Ο ζωδιακός κύκλος στην παγκόσμια Μυθολογία" του Πλάνα, εξαιρετικά μελετημένο και εύστοχο στους αποσυμβολισμούς του και το οποίο με βοήθησε πολύ σε δικές μου έρευνες γύρω από τον Όμηρο! Πολύ ενδιαφέρον επίσης και το "Η μυστική διδασκαλία του Πλάτωνα". Προφανώς όμως στα δικά μου μάτια δεν αρκούν 2-3 καλά βιβλία για να ενσωματωθεί κάποιος σε μία τόσο ιεραχική και εσωστρεφή ομάδα. Γενικώς απεχθάνομαι την ασυνέπεια λόγων και έργων...δηλαδή στα λόγια να προωθώ τον διάλογο, την ελευθερία έκφρασης και τα δημοκρατικά ιδεώδη και στην ενδότερη πραγματικότητα να συμμετέχω σε μία ομάδα άκαμπτη με αυστηρή λογοκρισία. Αυτό προφανώς δεν ισχύει μόνο για τη ΝΑ αλλά και για ένα πλήθος ομάδων, ταγμάτων, στοών κτλ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2012, 14:27:28  Εμφάνιση Προφίλ
Μην ανησυχείτε, ούτε εγώ, ούτε η αμαλία όπως πιστεύω, μπερδεύουμε την περιέργεια με την ανάκριση.

Την περιέργεια, την διακρίνουμε σε...
1) το έντονο ενδιαφέρον για πληροφόρηση π.χ "ρωτάω από περιέργεια"
και 2) την αδιακρισία, που δεν είναι άλλη από την ...ενοχλητική περιέργεια

Για να καταλάβετε καλύτερα, σας μεταφέρω μερικά αποφθέγματα...


* Απεχθάνομαι το χαμερπές ελάττωμα της περιέργειας Βύρων
* Ένας που είναι περίεργος δεν μπορεί να είναι και εχέμυθος Τερέντιος
* Η θεραπεία για την ανία είναι η περιέργεια. Δυστυχώς,δεν υπάρχει θεραπεία για την περιέργεια Παρρ Έλεν
* Η πολυλογία είναι μάστιγα που συνδέεται και με άλλη, την περιέργεια, γιατί οι φλύαροι θέλουν ν' ακούνε πολλά, για να έχουν να λένε πολλά Πλούταρχος
* Όποιος ασχολείται με τα ξένα πράγματα, αρρωσταίνει από την περιέργειά του. Ευκλείδης Μεγαρεύς
* Περιέργεια: είναι μια από τις μορφές της αδιαφορίας Άγνωστος
* Περιέργεια: το πρώτο σκαλοπάτι προς την προδοσία Σαμοζβάνετς Μ.

Το θέμα, λοιπόν, είναι...εσείς να μην μπερδεύετε την φιλομάθεια με την περιέργεια.
Άλλο πράγμα είναι η πληροφόρηση για ένα πράγμα και άλλο η γνώση.

Η ανάκριση πάλι, διαφέρει από την περιέργεια στο ότι εξετάζει κάποιον κατηγορούμενο για κάτι.
Αυτός που εξετάζει κάτι από περιέργεια, εύκολα θα παραδεχτεί την απροσεξία στην εξέτασή του . Π.χ. προσέξτε τον AitheroVamon. Λέει... "Δεν είχα δώσει προσοχή σε αυτή την ανάρτηση σου ."
Εύκολα δηλαδή και χωρίς πίεση παραδέχεται την απροσεξία του.

Αυτός που κάνει ανάκριση όμως,πρέπει...με το τσιγκέλι , να του βγάλεις το ότι....δεν είσαι ελέφαντας.
Η γλώσσα του δηλαδή δεν γυρνάει για να παραδεχτεί τα αυτονόητα.

Αλήθεια, γιατί κανείς σας δεν θυμόταν πως σας είχα πει ότι το δικαστήριο το είχα κερδίσει εγώ?
Μήπως έχω δίκιο πως δίνετε μεγαλύτερη σημασία στις ερωτήσεις σας, παρά στις απαντήσεις που σας δίνω?

Αυτά λοιπόν, περίεργοι φορουμιστές. Στο θέμα μας τώρα, αφήστε κατά μέρος τις εξυπνάδες και εξετάστε κάθε τι που πέφτει στην αντίληψή σας και αφορά την ΝΑ.

Τι θα γίνει αλήθεια με τον σχολιασμό του άρθρου της ΝΑ για τον Μύθο της Σπηλιάς?


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2012, 18:15:44  Εμφάνιση Προφίλ
Σ' ευχαριστώ kost!

η περιέργεια έκανε τον πίθηκο άνθρωπο
Αίολος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2012, 19:17:25  Εμφάνιση Προφίλ
Λάθος. Τον έκανε πιθηκάνθρωπο!!!

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 11:59:20  Εμφάνιση Προφίλ
Γαρατζωτη

Εδώ είμαι.

Κάθε κίτρινη κάρτα που παίρνω εξ αιτίας σου είναι αργυρό μετάλλιο για μένα.

Η κόκκινη θα είναι το χρυσό εννοείτε.

Πές μας κι άλλα για την ΝΑ,εκθείασέ την κι άλλο,γιατι στην ουσία αυτο κάνεις.

Αποφεύγεις επιμελώς να αναφερθείς στα δικά σου προσωπικά λάθη,στις δικές σου ανήθικες πράξεις,σε βάρος των πρώην κατωτέρων σου.Δεν είναι δυνατόν να έγινες αρχηγός,χωρίς να είσαι αρεστός στούς over you.

Και για να είσαι αρεστός,πρέπει να συμπεριφερόσουν τουλάχιστον ύπουλα πρός τα "πρόβατα" που αποτελούσαν το "στράτευμα" της ΝΑ.Σίγουρα θα εκμεταλλεύθηκες πολλούς απο αυτούς με διάφορες φιλοσοφικές αρλούμπες,του ονειρικού κόσμου του αγαπημένου παιδιού του Πινοσέτ!

Πρέπει να ήταν πολλά τα "άσχημα" που έκανες,ώστε κάποια στιγμή,ο εσωτερικός σου κόσμος επανεστάτησε και αποφάσισες να γίνεις διώκτης της ΝΑ.

Αυτη είναι η ουσία και για αυτά θέλω να σε ακούσω να μιλάς.
Οχι για τον μύθο του Πλάτωνα και άλλες αρχαίες και νέες φιλοσοφίες.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 13:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Νικομαχος.

Εδώ είμαι.
...................

Είχα αρχίσει να ανησυχώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 14:27:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γ.Γ (πρώην αρχηγός)

Μην ανησυχείτε, ούτε εγώ, ούτε η αμαλία όπως πιστεύω, μπερδεύουμε την περιέργεια με την ανάκριση.


Όπα τι τούμπα και αυτή.
Αυτόκλητος ερμηνευτής / εκπρόσωπος της Αμαλίας να υποθέσω?

Υποθετική η ερώτηση όχι ανακριτική.

Εξηγούμε για να μην παρεξηγούμε (από εσένα και την Αμαλία)


quote:
Νικομαχος

Αποφεύγεις επιμελώς να αναφερθείς στα δικά σου προσωπικά λάθη,στις δικές σου ανήθικες πράξεις,σε βάρος των πρώην κατωτέρων σου.Δεν είναι δυνατόν να έγινες αρχηγός,χωρίς να είσαι αρεστός στούς over you.


Καλά περιμένεις απάντηση?
Χωρίς να κατηγορηθείς μάλιστα για ανακριτής ?

Κατάλαβες να απάντησε σε αντίστοιχες δικές μου ερωτήσεις?

Το θέμα που τον ενδιαφέρει να κουβεντιάσει, δεν είναι η Ν.Α αλλά η σπηλιά του Πλάτωνα.

Υ.Γ
Πλάτωνα δεν αναφέρομαι σε σένα, αλλά στον αρχαίο.

Εσύ μέτρα κίτρινες, και σφύρα όταν φτάσουμε στο κρίσιμο νούμερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 14:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Γιάννης, να κάτι που υποπτευομαι,

Αν στο δημιουργο δεν αρέσουν τα δημιουργήματα του, (τα πολυ έξυπνα) ούτε στην κόλαση δεν τα στέλνει....

Τα διαγραφεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 14:49:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Γιάννης, να κάτι που υποπτευομαι,

Αν στο δημιουργο δεν αρέσουν τα δημιουργήματα του, (τα πολυ έξυπνα) ούτε στην κόλαση δεν τα στέλνει....

Τα διαγραφεί!



Δηλαδή Πλάτωνα,πας για...διαγραφή??

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 14:53:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Γιάννης, να κάτι που υποπτευομαι,

Αν στο δημιουργο δεν αρέσουν τα δημιουργήματα του, (τα πολυ έξυπνα) ούτε στην κόλαση δεν τα στέλνει....

Τα διαγραφεί!



Αυτό που λες είναι σωστό

Αλλά να τώρα που σκέφτομαι.....

Μήπως με αυτή του την μέθοδο, αυτοκαταργείται?
Ποιος θα επιβεβαιώνει τον λόγο ύπαρξής του.

Υπόθεση κάνω φιλε Πλάτωνα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 17:59:56  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά τα εξαφάνισαν. Κρίμα τα καλά μου λόγια.

Στη δημοσίευση του παντελή,στις 12/12/11 αντί για τις φωτογραφίες και τον υπερσύνδεσμο που οδηγεί σε αυτές, μπορείτε να διαβάσετε...
"Έγινε τροποποίηση του μηνύματος
μετά από αίτηση του θιγόμενου μέρους, "Σωματείο Νέα Ακρόπολη".
Αφαιρέθηκαν παραπομπές σε φωτογραφίες και υπερσύνδεσμος
που κατευθύνει στην πρωταρχική πηγή του φωτογραφικού υλικού."

Τώρα μπορούμε να σχολιάσουμε αυτό που, τώρα πλέον, αποτελεί, όχι εξαγγελία αλλά γεγονός.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 20:43:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γαρατζωτης
Τώρα μπορούμε να σχολιάσουμε αυτό που, τώρα πλέον, αποτελεί, όχι εξαγγελία αλλά γεγονός.

Δεν χρειάζονται σχόλια,νομίζω κ.Γιάννη.

η διαχείρηση προφανώς δεν επιθυμεί δικαστικούς αγώνες,έστω και άν ξέρει ότι θα τους κερδίσει.Με προσωπικά τους έξοδα μάλλον συντηρούν ένα φόρουμ και δεν υπάρχει αιτία εμπλοκών,για λόγους εντυπώσεων.

Ολοι ξέρουμε ότι αυτο που ζήτησε το "σωματείο" ΝΑ,είναι τουλάχιστον φαιδρό,πέρα απο το αντισυνταγματικό και αντιδεοντολογικό,ώς πρός αυτα που πρεσβεύουν!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2012, 22:00:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ολοι ξέρουμε ότι αυτο που ζήτησε το "σωματείο" ΝΑ,είναι τουλάχιστον φαιδρό,πέρα απο το αντισυνταγματικό και αντιδεοντολογικό,ώς πρός αυτα που πρεσβεύουν!
Το "ζήτησε" μετά από παρακαλετό, ή μου φαίνεται;
Μπερδεύτηκα. Ποίος ζήτησε από ποίον τι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 01:00:39  Εμφάνιση Προφίλ
Θέλω να δανειστώ μια πρόταση, που είδα αρκετές σελίδες πίσω από κάποιον user.

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΦΕΤΕΣ.

Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ.

Edited by - pantelis1 on 10/01/2012 01:03:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 11:19:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Τελικά τα εξαφάνισαν. Κρίμα τα καλά μου λόγια.

Στη δημοσίευση του παντελή,στις 12/12/11 αντί για τις φωτογραφίες και τον υπερσύνδεσμο που οδηγεί σε αυτές, μπορείτε να διαβάσετε...
"Έγινε τροποποίηση του μηνύματος
μετά από αίτηση του θιγόμενου μέρους, "Σωματείο Νέα Ακρόπολη".
Αφαιρέθηκαν παραπομπές σε φωτογραφίες και υπερσύνδεσμος
που κατευθύνει στην πρωταρχική πηγή του φωτογραφικού υλικού."

Τώρα μπορούμε να σχολιάσουμε αυτό που, τώρα πλέον, αποτελεί, όχι εξαγγελία αλλά γεγονός.


Και που κολλάς εσύ βρε πρώην αρχηγέ?

Ευκαιρία είναι τώρα να ποστάρεις το δικό σου υλικό, που είναι και ανώτερο ποιοτικά φαντάζομαι, και έχει κριθεί δικάστηκα σε πρώτο βαθμό, ή τελεσίδικα.
Έτσι η διαχείριση ΔΕΝ θα έχει να επικαλεσθεί λόγο ή δικαιολογία, αποσύρσεις.

Εμπρός λοιπόν!
Μια φωτογραφία ισοδυναμεί με χίλιες λέξεις – από το στόμα σου το πήρα -

Σκέψου, οι πολλές φωτώ !!!

Να μας μιλήσεις για την ΝΑ ήρθες?
Μας είπες πολλά κατεβατά, πολλά από αυτά άσχετα.

Δείξε μας τουλάχιστον ποια είναι η οργάνωση, σε φωτώ.
Περιμένουμε
Μια και υποστηρίζεις πως το υλικό σου έχει κριθεί δικαστικά, και τελεσίδικα..

Έχει?

quote:
Αίολος

Το "ζήτησε" μετά από παρακαλετό, ή μου φαίνεται;
Μπερδεύτηκα. Ποίος ζήτησε από ποίον τι;



Γαιδαράκο!!
μη μιλάς για σχοινί .....

Κρύβε λέξεις.


quote:
pantelis1

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΦΕΤΕΣ.

Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ.


Με κονσερβακούτι ή με τα κρεμμυδάκια ????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 13:20:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Με κονσερβακούτι ή με τα κρεμμυδάκια ????

Γιάννη μου εσύ μην ενοχλήσε, εξάλλου από ότι φαίνεται ούτε νόησες ούτε κατανόησες.
Αποσύρσου στην ασφάλεια της παιδικής εφηβείας.
νάνι νάνι το μωρό μας κάνει!

Υ.Γ
Ούτε τον Αιόλο δεν κατάλαβες, που εξέφρασε μια απλή ερώτηση.
Καλά για τον Γαρατζωτη Γιάννη δεν το συζητώ,έχεις εμπάθεια, μην γελιέσε.


quote:
...αυτο που ζήτησε το "σωματείο" ΝΑ,είναι τουλάχιστον φαιδρό,πέρα απο το αντισυνταγματικό και αντιδεοντολογικό,ώς πρός αυτα που πρεσβεύουν!

Νικόμαχε συμφωνώ απόλυτα!!!


Edited by - pantelis1 on 10/01/2012 14:14:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 14:09:58  Εμφάνιση Προφίλ
Παντελάκη μου!
Μου αρέσει που εσύ κατάλαβες, τι δεν κατάλαβα.
Αν κατάλαβες τι δεν κατάλαβα δεν θα τα έλεγες αυτά.
Κατάλαβες?

Μεγάαααλε!!!
Ομορφάααντρα μου!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 14:14:25  Εμφάνιση Προφίλ
Διατύπωσα μια βάσιμη απορία Παντελή.

Εσύ κατάλαβες τι μαλακεία έγραψες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 14:27:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Θέλω να δανειστώ μια πρόταση, που είδα αρκετές σελίδες πίσω από κάποιον user.

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΦΕΤΕΣ.

Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ.

Edited by - pantelis1 on 10/01/2012 01:03:11


Οντως φίλε Παντελή,τι εννοείς με αυτο?
Νομίζω οτι αυτο εννοεί "μαλακία" ο Αίολος.
Ισως το θεωρεί έτσι λόγω έλλειψης περαιτέρω "διάνθισης" εκ μέρους σου.
Θα είχες την καλοσύνη να το διευκρινίσεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 14:35:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Παντελάκη μου!
Μου αρέσει που εσύ κατάλαβες, τι δεν κατάλαβα.
Αν κατάλαβες τι δεν κατάλαβα δεν θα τα έλεγες αυτά.
Κατάλαβες?

Μεγάαααλε!!!
Ομορφάααντρα μου!!!



Να σου πω και κάτι άλλο που κατάλαβα,
Ενώ έχουν περάσει 45 σελίδες και ενώ έχω απαντήσει σε όλες της ερωτήσεις σου(αν ψάξεις στις προηγούμενες σελίδες, θα καταλάβεις ότι όταν ρώτησα από ποιες ερωτήσεις θέλετε να ξεκινήσω,μου παρέθεσαν τις δικές σου και έτσι ξεκίνησα να απαντάω).
quote:

Νικόμαχος

Ξεκίνα με αυτές του συνδίκτυου giannispseftis:

quote:

Αυτή η οργάνωση είναι πανελλαδικής εμβέλειας? (έχει δηλαδή γραφεία σε όλους τους νομούς)?
Έχει πολιτικές εξαρτήσεις και συμπάθειες / προτιμήσεις?
Από ποιον χρηματοδοτείται?



Εσύ παρόλα αυτά τις παραβλέπεις εντελώς, με μια μανιώδη αδιαφορία και πηγαίνεις και κολλάς σαν δίσκος του πικ απ στον Γαρατζώτη Γιάννη, που για να πούμε και την αλήθεια δεν είναι υποχρεωμένος να σε απαντήσει και έτσι κωλυσιεργείς όλο το θέμα.
Εσύ τώρα περνιέσαι για άνθρωπος που έχει καλή πρόθεση να μάθει κάτι καινούριο;

Αν σε έβλεπες πως θα σε χαρακτήριζες;


Edited by - pantelis1 on 10/01/2012 14:52:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 14:38:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εσύ κατάλαβες τι μαλακεία έγραψες;

Περιμένεις και να σου απαντήσω ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 14:43:50  Εμφάνιση Προφίλ
Δυστυχώς δεν κατάλαβες φιλαράκο.
Ξαναγύρνα στην ΝΑ.
Ταιριάζεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2012, 15:05:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δυστυχώς δεν κατάλαβες φιλαράκο.
Ξαναγύρνα στην ΝΑ.
Ταιριάζεις.

Εγώ αναγνωρίζω ότι υπάρχουν πράγματα που δεν καταλαβαίνω, όντος ( και έχω την πρόθεση να καταλάβω )
αλλά εσύ είσαι πολύ αγενής.

Το ότι δεν κατάλαβα δεν είναι σοβαρό παράπτωμα ούτε θα με έκανε να γυρίσω στην Ν.Α.( να είσαι σίγουρος, ξέρω καλύτερα από εσένα αν ταιριάζω, μην ανχώνεσαι )

Αλλά την αγένεια αν δεν την διορθώσεις είναι σοβαρό ζήτημα.

Edited by - pantelis1 on 10/01/2012 15:23:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy