ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
Οκ με πείσατε αναθεωρώ για όλα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
koukou1,

Πάντως, σ' αυτό που λες :

quote:
Ρε zip τι κατάλαβε ο Γιάννης ο γαρατζιωτης που σου είπε το όνομα του
πάλι τον αμφισβητούν

δεν έχεις δίκιο.

Αναφορικά με τον γαραντζώτης γιάννης, η διαχείριση λέει :

quote:
amalia

Έχεις βέβαια δίκιο στο θέμα της διαπίστευσης της ταυτότητας κάποιου ανθρώπου που γράφει με ονοματεπώνυμο, αλλά από ότι μπορούμε να συνάγουμε κρίνοντας από τα στοιχεία που διαθέτουμε, θεωρούμε ότι δεν ψεύδεται.


Συνεπώς, εδώ δεν φαίνεται πως τον αμφισβητούν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:22:59  Εμφάνιση Προφίλ
Ζιπ
πέταξε το πουλάκι...έκανε...κούκουουουου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
Ήταν όλα ένα μεγάλο λάθος δεν έπρεπε να μιλήσω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Το πουλάκι μπορεί να πέταξε φίλε, αλλά αυτά που έγραψε εδώ μέσα, θα μείνουν. Κι όποιος άσχετος ανοίξει αυτό το θέμα να το διαβάσει, θα διαβάσει και αυτά ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
koukou1

Ήταν όλα ένα μεγάλο λάθος δεν έπρεπε να μιλήσω


Ε, τώρα είναι που θα σε κόψουν φέτες ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:29:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ήταν όλα ένα μεγάλο λάθος δεν έπρεπε να μιλήσω



Ναι η συνέχεια είναι γνωστή...

Θα μας πείς πώς σε πήραν τηλ.και απείλησαν την σωματική σου ακεραιότητα και άλλα τέτοια φαιδρά και αναγκάσθηκες να τα πάρεις πίσω.

Χολυγουντιανό φινάλε παίδες!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Πάντως ρε NIKOMAXE, δηλ. ρε φίλε ... τι να σου πω δηλ ... είσαι πολύ μεγάλος τρόμπας μωρ' αδερφέ μου δηλ.

Άντε καληνύχτα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
Όχι ρε Νικομαχε
Έλεγα ότι ίσως έτσι θα μπορούσα να φύγω.
Άλλα από ότι φαίνεται πάντα έχετε μια έτοιμη απάντηση έτσι δεν είναι;
Και βρήκατε ενδιαφέρον σήμερα.
πέστε μου πως θα γίνει για να σας καληνυχτίσω,
εκτός αν έχει φωλιάσει τέτοιο μισός μέσα σας οπότε να μην ελπίζω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
koukou1,

θυμάσαι τι σου είπα πριν μερικές ώρες ;

quote:
Αν θέλεις να παίξεις τέτοιο παιχνίδι, παίξ' το τίμια και αντρίκια [ κι ας χάσεις, δεν έχει σημασία ].

Έλα και πες μας "Είμαι ο τάδε, μένω εδώ, είμαι τόσων χρονών και έχω να σας πω αυτά κι αυτά για την Νέα Ακρόπολη και για το esoterica.gr. Όποιος θέλει με πιστεύει, όποιος δεν θέλει, δεν με πιστεύει. Γεια σας και χάρηκα πολύ για την γνωριμία".

Εσύ, έρχεσαι και λες μερικά πράγματα, παίζεις κρυφτούλι με τον Admin, όχι πες μου εσύ πρώτος, όχι εσύ πρώτος και χίλιες δυο άλλες μαλακίες, και στο τέλος λες και

quote:
Ήταν όλα ένα μεγάλο λάθος δεν έπρεπε να μιλήσω

Ε, αφού δεν έπρεπε να μιλήσεις, γιατί μίλησες ρε φίλε ;;;

Δηλ. εμένα [ άσε τους άλλους ], εμένα που έκατσα εδώ τόσες ώρες να κουβεντιάσω μαζί σου, με γράφεις στα παπάρια σου. Ε, μπράβο ρε φίλε ... τι να σου πω ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Καληνύχτα koukou1 και να ξέρεις πως δεν πάει έτσι το πράγμα. Δεν θέλω να σου πω τι εντύπωση σχημάτισα για σένα, δεν θα σου αρέσει. Αλλά, δεν κάνουν έτσι φίλε ... δεν κάνουν έτσι ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
zip κάνεις λάθος δεν σε γράφω πουθενά άλλα ούτε και θέλω και δεν υποχρεούμαι να δώσω τα στοιχεία μου.
σου εγγυώμαι ότι δεν κάθισες άδικα τόση ώρα
και να σου τα έδινα πάλι δεν θα σήμαινε ότι είμαι εγώ αν θέλεις άσε ένα ενδεχόμενο στο πίσω μέρος του μυαλού σου και για αυτό που κατέθεσα,
εδώ δεν είμαστε σε δικαστήριο
δεν νομίζεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

koukou1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Cyprus
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 01:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους koukou1
καληνύχτα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 02:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
zip:
quote:
Δηλ. εμένα [ άσε τους άλλους ], εμένα που έκατσα εδώ τόσες ώρες να κουβεντιάσω μαζί σου, με γράφεις στα παπάρια σου. Ε, μπράβο ρε φίλε ... τι να σου πω ;

Σιγά βρε zip, έτσι που κάνεις θα νομίσει κανείς πως είσαι και ο θιγόμενος εδώ!

Και κάτι άλλο: εγώ δεν έπαιξα "κρυφτούλι" με κανέναν. Ούτε ξεκίνησα το οτιδήποτε, ούτε και κατηγόρησα κάποιον. Μη με συμπεριλαμβάνεις λοιπόν με αυτόν τον τρόπο στην οποιαδήποτε κριτική σου προς τον koukou1. Ή μήπως προτείνεις ότι θα πρέπει κάθε φορά που σε κάποιον του έχει "καρφωθεί" το οτιδήποτε συνομωσιολογικό στο μυαλό, να ενδίδουμε και να προσπαθούμε να αποδείξουμε(για μία ακόμη, "εκατοστή" φορά...) ότι δεν είμαστε ελέφαντες.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 02:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Ήταν όλα ένα μεγάλο λάθος δεν έπρεπε να μιλήσω




Koυκου1,ειλικρινα θεωρησε τωρα υπευθυνο και ωριμο ατομο με αυτο που ειπες !!!!

Τελικα καταλαβα ποιους ψαχνουν για μελη..............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 03:11:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Πάντως ρε NIKOMAXE, δηλ. ρε φίλε ... τι να σου πω δηλ ... είσαι πολύ μεγάλος τρόμπας μωρ' αδερφέ μου δηλ.

Άντε καληνύχτα ...




Εγω είμαι τρόμπας ή εσυ που ζητάς στοιχεία [καλά κάνεις και τα ζητάς],αλλά να περιμένεις και απάντηση?

Απο το δεύτερο μήνυμά του είναι φανερό πώς δεν σκοπεύει να τεκμηριώσει τίποτα.Εσυ τον πάς με το μαλακό και εγώ με το επιθετικό.

Ο καλός και ο κακός "μπάτσος".Δεν απέδωσε όμως.

Και γυρνάς να μου πείς οτι είμαι τρόμπας!!
Τι λές μεγάλε?
Μας δουλεύεις κι απο πάνω?

Αν ήθελες πραγματικά να μάθεις ποιός είναι και τι στοιχεία έχει,γιατι δεν συνέχισες την πριβέ αλληλογραφία,που ήδη είχε ξεκινήσει,αλλά τον "εδωσες" στην δημοσιότητα?
Τέρας εξυπνάδας είσαι Ζιπ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 03:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Αν ήθελες πραγματικά να μάθεις ποιός είναι και τι στοιχεία έχει,γιατι δεν συνέχισες την πριβέ αλληλογραφία,που ήδη είχε ξεκινήσει,αλλά τον "εδωσες" στην δημοσιότητα?
Τέρας εξυπνάδας είσαι Ζιπ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Nik ,αυτο τον εδωσες στην δημοσιοτητα, (στεγνα)!

Αλλα για μενα καλα επραξε και υπαρχει λογος που το λεω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 08:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ,

quote:
Εγω είμαι τρόμπας ή εσυ που ζητάς στοιχεία [καλά κάνεις και τα ζητάς],αλλά να περιμένεις και απάντηση?

Γιατί να μην περιμένω ; Άμα είναι σωστός, θα απαντήσει. Και θα απαντήσει ειλικρινά.

quote:
Απο το δεύτερο μήνυμά του είναι φανερό πώς δεν σκοπεύει να τεκμηριώσει τίποτα.Εσυ τον πάς με το μαλακό και εγώ με το επιθετικό.

Πως να τα τεκμηριώσει αυτά που λέει ρε NIKOMAXE ; για πες μου ... πως ; Άμα εγώ σου πω, πως ο Ευτύχιος Δυστιχίδης ο οποίος είναι νυν αρχηγός της Ν.Α στην Αθήνα, συναντήθηκε με τον Admin του esoterica.gr χθες το βράδυ σε γνωστή Αθηναϊκή ταβέρνα, θα σημαίνει τίποτε αυτό ; Ή μήπως άμα σου φέρω και φωτογραφίες από την συνάντηση, θα σημαίνει ;

Από την άλλη, μια τεκμηρίωση των λεγόμενων του koukou1, θα μπορούσε να προέλθει αν ο koukou1, έβρισκε π.χ δημοσιεύσεις των υπευθύνων κάπου στα forums του esoterica.gr που να αποδεικνύουν αυτά που λέει. Ε, είναι ποτέ δυνατόν να υπάρξουν τέτοιες δημοσιεύσεις ; Και να συμβαίνει δηλ. αυτό που λέει ο koukou1, τέτοιες δημοσιεύσεις δεν θα υπήρχαν.

quote:
Αν ήθελες πραγματικά να μάθεις ποιός είναι και τι στοιχεία έχει,γιατι δεν συνέχισες την πριβέ αλληλογραφία,που ήδη είχε ξεκινήσει,αλλά τον "εδωσες" στην δημοσιότητα?

Θα έπρεπε ότι είχε να πει να το πει καθαρά και ανοιχτά. Αφού ξεκίνησε τέτοια κουβέντα, θα έπρεπε να μιλάει ανοιχτά. Τι μου στέλνει δηλ. mail ; Για να μου πει τι ; Να με κάνει δηλ. κοινωνό του φοβερού και τρομερού "μυστικού" του στο παρασκήνιο ;

ΝΙΚΟΜΑΧΕ, εγώ φίλε θα σε παραπέμψω σε ένα παλιό θεματάκι : [ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7228 ] Διάβασέ το και πες μου ΑΝ κατάλαβες και ΤΙ κατάλαβες. Έτσι, για να δούμε δηλ. πόσο έξυπνος είσαι εσύ και πόσο βλάκας εγώ ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 08:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Admin,

quote:

Ή μήπως προτείνεις ότι θα πρέπει κάθε φορά που σε κάποιον του έχει "καρφωθεί" το οτιδήποτε συνομωσιολογικό στο μυαλό, να ενδίδουμε και να προσπαθούμε να αποδείξουμε(για μία ακόμη, "εκατοστή" φορά...) ότι δεν είμαστε ελέφαντες.


Όχι βέβαια ... αλίμονο.

quote:
Και κάτι άλλο: εγώ δεν έπαιξα "κρυφτούλι" με κανέναν. Ούτε ξεκίνησα το οτιδήποτε, ούτε και κατηγόρησα κάποιον. Μη με συμπεριλαμβάνεις λοιπόν με αυτόν τον τρόπο στην οποιαδήποτε κριτική σου προς τον koukou1.

Όχι φυσικά. Αναρρωτιέμαι όμως Admin, γιατί π.χ δεν έβαλες στον koukou1 ένα χρονικό όριο να απαντήσει, παραθέτοντας την όποια "τεκμηρίωσή" του ; Από την αρχή δηλ. για να τελειώνει αυτή η ιστορία. Θα μπορούσες δηλ. να του πεις, "Περιμένουμε τις απαντήσεις σου σήμερα", έτσι δεν είναι ; Μια χαρά δεν είναι αυτή η "αντιμετώπιση" ;

quote:
Σιγά βρε zip, έτσι που κάνεις θα νομίσει κανείς πως είσαι και ο θιγόμενος εδώ!

Μπορεί και να είμαι.

Edited by - zip on 29/11/2011 09:01:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 11:08:11  Εμφάνιση Προφίλ
Κρατάω ποπ-κορν και κατοχυρώνω από τώρα την πρώτη θέση..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 12:07:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ζιπ
ΝΙΚΟΜΑΧΕ, εγώ φίλε θα σε παραπέμψω σε ένα παλιό θεματάκι : [ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7228 ] Διάβασέ το και πες μου ΑΝ κατάλαβες και ΤΙ κατάλαβες. Έτσι, για να δούμε δηλ. πόσο έξυπνος είσαι εσύ και πόσο βλάκας εγώ ..

Το διάβασα Ζιπ.
Οχι μόνο το τόπικ που με παρέπεμψες,αλλά και τα υπόλοιπα που βρήκα εκεί.Οπως του Oannes και του Admin.

Με ρωτάς αν κατάλαβα και τι.
Περιληπτικά λοιπόν,το φόρουμ προφανώς δέχθηκε κάποιες κατηγορίες,λόγω της φιλοξενίας της συνέντευξης της ΝΑ,με ερωτήσεις που πολυ ορθά ετέθηκαν απο τον admin και απαντήθηκαν δεόντως.Η τοποθέτηση της Αμαλίας και του admin ήταν άκρως διαφωτιστική όσον αφορά τις κατηγορίες,καθώς και η επιμονή τους να απαιτήσουν άμεση απάντηση,καθώς άμεση ήταν και η κατάθεση του μέλους Deva.

Συσχετίζεις την τότε συμπεριφορά τους πρός τον Deva [εσένα δηλ.],με την παρούσα πρός τον Koukou1.Kαι προφανώς "νοιώθεις" αδικημένος επειδή ο Koukou,δεν έτυχε της ιδίας άμεσης αντιμετώπισης.Υπάρχουν λόγοι για αυτο και ο κυριότερος είναι οτι ο Koukou,είναι ένας comet,ενας διάττων που εμφανίσθηκε και θα εξαφανισθεί αμέσως,ενω ο Deva ήταν ήδη ενεργό μέλος με πληθώρα συμμετοχών και δεν θα έπρεπε να εκτεθεί και να εκθέσει με αυτόν τον τρόπο.

Επίσης αρκετές και σαφέστατες ήταν οι τοποθετήσεις του μέλους morent11,όσο και οι αρχές του esoterica,δια την σχέση με την ΝΑ καθώς και όλες τις εσωτεριστικές ομάδες.
Σχέσεις οι οποίες δεν παραπέμπουν σε καμμία συνεργασία,καμμία ταύτιση ιδεών,καμμία αλληλοεξάρτηση του esoterica με αυτές.

Αγνοούσα παντελώς την ύπαρξη όλων αυτών μέχρι σήμερα που εξ'αιτίας του λινκ που παρέθεσες,έλαβα γνώση και διεπίστωσα την αλήθεια των λεγομένων του admin και της συντονιστικής ομάδας του φόρουμ.Ουδεμία σχέση είχαν ή εχουν με την ΝΑ και σε κανένα θέμα,πλήν της δημοσίευσης της συνέντευξης,δεν έχουν εμπλακεί μαζί της.

Τώρα αν υπάρχουν πρώην ή νύν μέλη της ΝΑ,που συμμετείχαν ή συμμετέχουν στο φόρουμ ώς απλοί συνδίκτυοι,ουδεμία ευθύνη εχει ο admin.

Και μη βιασθείς να πείς για "γλυψιμο" και άλλα τέτοια παρεμφερή,πρός την διαχείρηση,επειδή θα είναι ανυπόστατα.Εχω διαφορές με την διαχείρηση σε επίπεδο αλληλοκατανόησης,ενίοτε και συμπεριφοράς,αλλά το σωστό [κατα την γνώμη μου πάντα],θα το πώ ελεύθερα,είτε είναι υπέρ,είτε κατά των θέσεων που αυτη λαμβάνει κατα καιρούς.Είτε πρόκειται προσωπικά για μέλη,είτε για ιδέες.

Αν νομίζεις Ζιπ,οτι δεν κατάλαβα καλά τα όσα διημείφθησαν,ευχαρίστως να μου τα εξηγήσεις και αν εχω λάθος να ζητήσω συγνώμη.Αν παρέλειψα κατι σημαντικό θα ήθελα να το ακούσω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:11:28  Εμφάνιση Προφίλ
Οι ισχυρισμοί του Κουκου, από την στιγμή που γίνονται ανώνυμα, και κατά τρόπο που είναι αδύνατον να αποδειχτούν, δεν έχουν καμία ισχύ, ακόμη και αν διασταυρωθούν μερικώς ή καθ ολοκληρίαν με τα αναφερθέντα από το πρώην αρχηγό, για τον απλούστατο λόγο, ότι θα μπορούσε να είναι ένας κλώνος αβανταδόρικος του αρχηγού.

Ακόμη και αν 2-3 άλλα μέλη ισχυριστούν ανώνυμα τα ίδια πράγματα, αν δεν μπορούν να τακτοποιηθούν, πάλι θα είναι ανίσχυρες οι καταγγελίες, γιατί θα μπορούσαν να είναι από το ίδιο άτομο, ή και από φίλους του, και θα μιλάγαμε για προβοκάτσια.

Ένας μάρτυς (επώνυμος), ουδείς μάρτυς.

Ας περιμένουμε τον πρώην αρχηγό να επιστρέψει στην συζήτηση.
Με την ενεργή συμμετοχή του στην συζήτηση, μπορεί να βοηθηθεί και ο Κούκος, να καταθέσει επωνύμως τα λεγόμενα του, ή και πιθανόν κάποιος άλλος επώνυμος τρίτος

Μέχρι αυτές οι συνθήκες να πραγματοποιηθούν, η όλη συζήτηση δεν έχει κανένα νόημα.
Η κουβέντα θα γίνεται περί “όνου σκιάς”.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:40:53  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
quote:
Kαι προφανώς "νοιώθεις" αδικημένος επειδή ο Koukou,δεν έτυχε της ιδίας άμεσης αντιμετώπισης.Υπάρχουν λόγοι για αυτο και ο κυριότερος είναι οτι ο Koukou,είναι ένας comet,ενας διάττων που εμφανίσθηκε και θα εξαφανισθεί αμέσως,ενω ο Deva ήταν ήδη ενεργό μέλος με πληθώρα συμμετοχών και δεν θα έπρεπε να εκτεθεί και να εκθέσει με αυτόν τον τρόπο.

Φίλε Νικόμαχε, αυτό που λες δεν είναι επιχείρημα. Εγώ βέβαια έχω πει πολλάκις ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος διαχωρισμός σε νέα και παλιά μέλη, και τα νέα ας πούμε να έχουν κάποιες περιορισμένες δυνατότητες (π.χ. να μην μπορούν να ανοίξουν πολλά θέματα).
Αυτό ο διαχωρισμός όμως δεν έχει γίνει ποτέ αποδεκτός από την διαχείρηση, επομένως και όπως είναι λογικό, το πόσο χρόνο είναι κάποιος μέλος και το πόσα ποστ "γράφει το κοντέρ" είναι αδιάφορο.

Αυτό που θα μπορούσε να τεθεί σαν επιχείρημα, είναι ότι ο Κούκου δεν άνοιξε θέμα μόνο για να συζητήσει το αν η διαχείριση του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ συνδέεται με την Ν.Α. ή κάποια άλλη οργάνωση.

Αυτό όμως το γεγονός αντισταθμίζεται με το ότι ο Deva_Parinito δεν έκανε για κανένα λόγο τις ίδιες χονδροειδείς δηλώσεις, που έκανε ο Κουκου1. Για την ακρίβεια, ο Deva_Parinito δεν έκανε καν κάποια δήλωση. Έκανε απλά μια.. παρατήρηση, η οποία οδήγησε τελικά στη διαγραφή του.

Προσωπικά πιστεύω ότι ο πρώην συνεργάτης morent11 , έφταιγε για την διαγραφή του Ντέβα Παρινίτο. Δεν είχε κανένα λόγο να βάλει χρονικό περιθώριο, όπως δεν έχει μπει και τώρα στον Κούκου1.
Τώρα, ότι έγινε έγινε.

Πάντως, όσον αφορά τον λογαριασμό Ζιπ, η διαχείριση έχει ανεχτεί κάποια πράγματα (καλώς το έχει κάνει).

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 29/11/2011 14:41:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 14:57:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ισως έχεις δίκιο Ντοτόρο.
Μπορεί να "είδα" λάθος μερικά πράγματα.
Πάντως η ανάσυρση τόσο παλαιών θεμάτων συμπεριφοράς της διαχείρησης πρός τα μέλη,δεν είναι μέτρο σύγκρισης.

ολα αλλάζουν.και ο τρόπος σκέψης επίσης.

Πέρασαν τόσα χρόνια απο τότε!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Κατ' αρχήν, να ξεκαθαρίσω κάτι για να μην έχουμε τυχόν παρεξηγήσεις : Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα πλέον, είτε το forum ανήκει είτε όχι στη Νέα Ακρόπολη. Δεν με νοιάζει, δεν με απασχολεί. Και σ' αυτό που λέει ο AitheroVamon, στην προηγούμενη σελίδα του θέματος :

quote:
AitheroVamon

σας προσηλύτισε κανείς, ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ, χρησιμοποιώντας το φόρουμ ?


η απάντηση, τουλάχιστον όσον αφορά εμένα, είναι ένα κατηγορηματικό όχι. Όταν λοιπόν λέω πως εμένα τα παιδιά μου φέρθηκαν εντάξει, εννοώ ΚΑΙ αυτό. Πως ποτέ τους δεν ήρθε κάποιος να μου πει κάτι [ το οτιδήποτε ] για την Νέα Ακρόπολη [ αν υποθέσουμε πως το forum ανήκει στη Νέα Ακρόπολη, έτσι ; ] Ποτέ, εδώ και τόσα χρόνια και αυτό είναι κάτι που τους τιμά. Συνεπώς, είτε το esoterica.gr ανήκει, είτε όχι στην Ν.Α., είτε έχει συνεργάτες, είτε όχι στην Ν.Α, είτε έχει μέλη, είτε όχι στην Ν.Α, με γεια του με χαρά του. Ούτε καν με ενδιαφέρει γιατί τουλάχιστον εγώ προσωπικά γνωρίζω αυτό το οποίο λέει με την ερώτησή του ο AitheroVamon [ και συμφωνώ μαζί του ], πως κανένας τους δηλ. δεν μου είπε ποτέ κουβέντα γι' αυτήν την οργάνωση και ούτε με πλησίασε ας πούμε με δόλο, για να με προσηλυτίσει. Πάει αυτό.

Όσον αφορά τον λογαριασμό Deva_Parinito τώρα ... Κατ' αρχήν ο koukou1, εμένα μου δίνει την ευκαιρία να πω μερικά πράγματα που ήθελα από καιρό να τα πω, αλλά δεν έβρισκα την αφορμή, το σωστό timing που λέμε.

Η πρώτη απενεργοποίηση του λογαριασμού Deva_Parinito [ όχι τι επακολούθησε μέτα, εκ των υστέρων ], η πρώτη απενεργοποίηση, γίνεται γιατί ο Deva_Parinito φτιάχνει αυτό το θέμα και στέλνει αυτό το μήνυμα που διάβασες κι εσύ NIKOMAXE. Τι έλεγε λοιπόν αυτό το μήνυμα [ που αν το δει κάποιος τώρα πιο πολύ σε χιουμοριστικό ύφος φέρνει παρά σε προσπάθεια παραπλάνησης ] ; Τι έλεγε ;

Έλεγε πως σε ερώτηση που δέχθηκαν η διαχειρίστρια amalia και ο τότε συντονιστής και πρώην συνεργάτης morent11, [ αλήθεια, από ποιον δέχθηκαν αυτήν την ερώτηση ; ποιος τους ρώτησε ; που και πότε ; αόριστα δηλ. λέει "σε ερώτηση που δέχθηκαν" ] "αν το Esoterica συνδέεται με την οργάνωση "ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ", [ πρόσεξε - συνδέεται, όχι ανήκει, όχι είναι, απλά αν συνδέεται ] "απάντησαν πως ουδέποτε το φόρουμ ανέπτυξε κάποιους ιδιαίτερους δεσμούς με την εν λόγω ομάδα πλην αυτών που έχουν πληροφοριακό & ενημερωτικό χαρακτήρα & πως το Esoterica παραμένει "ανοιχτό" σε όλους όσους ενδιαφέρονται με τον Εσωτερισμό.". Αυτό απάντησαν. Τέλος ως εδώ.

Και μετά ο συντάκτης του μηνύματος, ο Deva_Parinito δηλ. αναρρωτιέται το εξής : Αφού το esoterica.gr δεν συνδέεται με καμία οργάνωση, τότε γιατί στην ενότητα των συνεντεύξεων υπάρχει [ ως τότε δηλ. που γράφτηκε αυτό το μήνυμα υπήρχε, γιατί το 2007 προστέθηκε και μια άλλη συνέντευξη ] μόνο μία και μοναδική συνέντευξη με τους φορείς της Ν.Α ; Είναι μία λογική απορία. Μία ερώτηση.

Αυτό ήταν το μήνυμα. Αν λοιπόν συγκρίνουμε τα δύο μηνύματα, δηλ. το παραπάνω με αυτό :

quote:
koukou1, Απεστάλη: 28/11/2011, 16:50:32

EΓΡΑΨΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚO ΜΉΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΖΙP

Εννοώ zip ότι το esoterica δημιουργήθηκε από κάποιον που είχε σχέση με την Νέα Ακρόπολη και έπειτα πέρασε εξολοκλήρου στην Ν.Α

εγώ ήμουν κάποιος που ήμουν αρκετά κοντά σε αυτά και γιαυτό τα ξέρω π.χ σου εξηγώ ότι υπάρχουν συμβούλια που εκεί μιλούν για το πως να συντονίζονται και πως να κατευθύνονται συζήτησης στο φόρουμ

Το esoterica είναι η Ν.Α zip και όλα αυτά περί συνεργασίας με την Ν.Α είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

[ τα bold δικά μου ]


τα μηνύματα είναι η μέρα με τη νύχτα. Ο λογαριασμός λοιπόν του Deva_Parinito απενεργοποιείται σε χρόνο dt. Δηλ. ο Admin ζητάει από το μέλος να δώσει απαντήσεις και εξηγήσεις την ίδια μέρα κιόλας! Είναι τόσο πολύ σοβαρό αυτό που έγραψε ο Deva_Parinito, που πρέπει πάση θυσία να δωθούν εξηγήσεις την ίδια μέρα, ει δυνατόν την ίδια στιγμή! Δηλ. το μήνυμα του Deva_Parinito αποστέλλεται την 03/10/2005, 05:34:41 και ο Admin του λέει "Θα περιμένουμε λοιπόν τις απαντήσεις σου σήμερα..." την 03/10/2005, 21:12:50 ! Μέσα σε 4 ώρες! Αυτό βέβαια γίνεται γιατί μέσα σ' αυτές τις 4 ώρες, ο Deva_Parinito λέει πως "Ρε παιδιά, δεν γίνεται να σας απαντήσω γιατί φεύγω αύριο και θα επιστρέψω μετά από 15 μέρες" όμως επειδή συμμετέχει και την επόμενη μέρα μέχρι την 4/10/2005, 18:46:56, θεωρείται από τον Admin πως κοροϊδεύει [ βέβαια, τα τρένα και τα αεροπλάνα έχουν δρομολόγια και πτήσεις και μετά τις 18:46:56 αλλά γι' αυτό, ούτε λόγος δηλ. δεν τίθεται καν θέμα, είναι τόσο στενό το περιθώριο, τόσο "ασφυκτικός ο κλοιός" γύρω από τον συκοφάντη Deva_Parinito ].

Και έρχεται τώρα ο koukou1 ο οποίος λέει αυτά που λέει, και ο Admin κάθεται όλο το απόγευμα και μέχρι την 29/11/2011, 02:02:25 και παίζει την κολοκυθιά μαζί του, αντί να του πει "Τι είναι αυτά που λες ; Ποιος είσαι εσύ ; Το esoterica.gr δεν έχει καμία σχέση με αυτά. Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται. Άντε γεια!".

Όπως όμως σωστά λες ΝΙΚΟΜΑΧΕ, μπορεί αυτά τα δύο μηνύματα να είναι η μέρα με την νύχτα, αλλά και οι συντάκτες τους είναι η μέρα με την νύχτα. Είναι όμως ; Λες :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Υπάρχουν λόγοι για αυτο και ο κυριότερος είναι οτι ο Koukou,είναι ένας comet,ενας διάττων που εμφανίσθηκε και θα εξαφανισθεί αμέσως,ενω ο Deva ήταν ήδη ενεργό μέλος με πληθώρα συμμετοχών και δεν θα έπρεπε να εκτεθεί και να εκθέσει με αυτόν τον τρόπο.


Πως το ξέρεις αυτό ; Αν ο koukou1 είναι ένα παλιό μέλος που μπαίνει με νέο λογαριασμό [ κι αυτή την εκδοχή, πολλές φορές ΕΣΥ ο ίδιος την έχεις παραθέσει, αν θες ψάχνω να βρω που ακριβώς το λες, όχι για τον koukou1 βέβαια, για άλλο μέλος ] για να πει αυτά που θέλει να πει χωρίς να τον γνωρίζει κανένας ; Το ξέρεις αυτό ;

Συνεπώς, αυτός ο λόγος που αναφέρεις, μπορεί και να μην ισχύει.

Θα μου πεις τώρα, γιατί τα λέω όλα αυτά ... ε, πες ότι τα είχα κρατημένα μέσα μου και με την ευκαιρία του koukou1, τα είπα.

Edited by - zip on 29/11/2011 15:07:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:07:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πάντως, όσον αφορά τον λογαριασμό Ζιπ, η διαχείριση έχει ανεχτεί κάποια πράγματα (καλώς το έχει κάνει).

Καλώς η κακώς , αυτη η ανοχή στον Ζip τον εχει φερει σε μια κατάσταση αυτόκλητου παντογνώστη και κριτή των πάντων !
θα με συγχωρέσεις Dr αλλα εχω διαφορετικη γνωμη.
Του "γνωστου" zip μπορείς να του συγχωρέσεις αρκετά ,
την εμμονή του ομως τώρα τελευταία να κανει προσωπικές επιθέσεις
σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να τις ανεχθεί η κοινότητα !

επιτέλους κάποια στιγμή πρέπει να μάθει (ο καθενας εδω μεσα)
οτι οπου υπάρχει δράση μπορει να υπάρξει και αντίδραση
και εύκολα χάνετε ο έλεγχος,
ολοι έχουν προβλήματα εκει εξω , δε μπορεί να μπαίνουν εδω μεσα και να έχουν τον καθέναν ... αγενή (το ελάχιστο) να τον βγάζει εκτός εαυτού .

και το λεω γιατί χθες, δε με ζύγισε καλα , και απλα έκλεισα το pc για να μην γράψω αυτα που ψέλλιζα ,
και του τα λεω σήμερα ... ήρεμα , απλά και κατανοητά


edit:
Α να τος , πάνω στην ώρα



Hellas at War

Edited by - AitheroVamon on 29/11/2011 15:10:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
AitheroVamon,

quote:
και το λεω γιατί χθες, δε με ζύγισε καλα , και απλα έκλεισα το pc για να μην γράψω αυτα που ψέλλιζα ,
και του τα λεω σήμερα ... ήρεμα , απλά και κατανοητά

Ρε ... να μη σου πω καμιά κουβέντα ... για άλλο λόγο σου είπα αυτά που σου είπα χθες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:19:05  Εμφάνιση Προφίλ
βρε και παλι "φιλοι" , δεν τρεχει τιποτα ,

απλα χθες το κανατε μέγα θέμα ,

οπως πολυ σωστα ειπες παραπανω
αντε και ειναι ο admin και ο καθε admin μέλος όπου γουστάρει
so ???
Αυτο προσπάθησα να σας πω χθες , εμείς ως ενεργά μέλη αυτού του φόρουμ
πρέπει να προστατεύσουμε το χώρο μας .

(μη με στείλεις παλι για υπνο !!! ειμαι χορτάτος!!)


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:35:13  Εμφάνιση Προφίλ
NIKOMAXOΣ
quote:
Ισως έχεις δίκιο Ντοτόρο.
Μπορεί να "είδα" λάθος μερικά πράγματα.
Πάντως η ανάσυρση τόσο παλαιών θεμάτων συμπεριφοράς της διαχείρησης πρός τα μέλη,δεν είναι μέτρο σύγκρισης.

ολα αλλάζουν.και ο τρόπος σκέψης επίσης.

Πέρασαν τόσα χρόνια απο τότε!!



Έτσι είναι φίλτατε, και εγώ έχω αλλάξει, και εσύ διαβλέπω ότι έχεις αλλάξει, όλοι έχουμε αλλάξει!

(Εκτός απ' τον Γιαννη τον ψεύτη που παραμένει ο ίδιος)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 29/11/2011 15:36:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2011, 15:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Dr Jekyll Mr Hyde, μιας που άφησες λοιπόν τα ποπ κορν και την πρώτη θέση....

quote:
Φίλε Νικόμαχε, αυτό που λες δεν είναι επιχείρημα. Εγώ βέβαια έχω πει πολλάκις ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος διαχωρισμός σε νέα και παλιά μέλη, και τα νέα ας πούμε να έχουν κάποιες περιορισμένες δυνατότητες (π.χ. να μην μπορούν να ανοίξουν πολλά θέματα).

Όντας μέλος στα Forums και μέλος της Ομάδας Συνεργατών για πάνω από 6 χρόνια, εάν κάνω μια αναδρομή στο παρελθόν έως σήμερα, μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι οι περισσότερες προβληματικές συμπεριφορές που έχουν παρατηρηθεί στις Συζητήσεις προέρχονται από μέλη τα οποία συμμετείχαν σε αυτές για ένα μεγάλο διάστημα παρά από νέα μέλη.
Αυτό φυσικά χρήζει ανάλυσης, τουλάχιστον ως προς τους λόγους που συμβαίνει αυτό αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σε αυτό που είπες.

quote:
Αυτό όμως το γεγονός αντισταθμίζεται με το ότι ο Deva_Parinito δεν έκανε για κανένα λόγο τις ίδιες χονδροειδείς δηλώσεις, που έκανε ο Κουκου1. Για την ακρίβεια, ο Deva_Parinito δεν έκανε καν κάποια δήλωση. Έκανε απλά μια.. παρατήρηση, η οποία οδήγησε τελικά στη διαγραφή του.

Ένα μεμονωμένο λάθος ή μια .... "παρατήρηση" δεν γίνεται αιτία απενεργοποίησης του λογαριασμού κάποιου και θεωρώ πως αυτό είναι πλέον πασιφανές στις Συζητήσεις.
Δεν αναφέρομαι στις περιπτώσεις εκείνες που ένας άνθρωπος θα εγγραφεί στις Συζητήσεις μια μέρα στα καλά του καθουμένου και θα στείλει ένα υβριστικό - ακραία χλευαστικό μήνυμα για τους Χ, Ψ λόγους που τον ωθούν στο να συμπεριφέρεται έτσι στο Διαδίκτυο.
Όταν ένας άνθρωπος γράφει στις Συζητήσεις για καιρό και κάνει κάποιο λάθος, ε δε νομίζω ότι του παίρνει κανείς το κεφάλι!
Έχει και δεύτερη και τρίτη ευκαιρία και σε ορισμένες περιπτώσεις και παραπάνω ώστε να αναγνωρίσει ο ίδιος το λάθος του και να το διορθώσει, εφόσον φυσικα έχει αυτή την διάθεση.
Για να απενεργοποιηθεί λοιπόν ένας λογαριασμός τότε σημαίνει ότι έχει ήδη κάνει αρκετά λάθη κι έχει υποπέσει σε αρκετά σφάλματα.
Κι ο λογαριασμός που αναφέρεις πριν την απενεργοποίηση του είχε κάνει αρκετά λάθη και φυσικά και μετά την απανεργοποίηση του οδηγήθηκε σε σωρεία σφαλμάτων...

quote:
Προσωπικά πιστεύω ότι ο πρώην συνεργάτης morent11 , έφταιγε για την διαγραφή του Ντέβα Παρινίτο.

Για την απενεργοποίηση κάποιου, ο μοναδικός υπαίτιος είναι αυτός του οποίου ο λογαριασμός απενεργοποιείται.
Το να ρίχνουμε αλλού την ευθύνη μου φαίνεται παιδαριώδες και δεν οδηγεί πουθενά επί της ουσίας.

quote:
AitheroVamon:
[...] επιτέλους κάποια στιγμή πρέπει να μάθει (ο καθενας εδω μεσα)
οτι οπου υπάρχει δράση μπορει να υπάρξει και αντίδραση
και εύκολα χάνετε ο έλεγχος, [...]






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy