ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 04:27:23  Εμφάνιση Προφίλ
pantelis1

Ένα σχόλιο μόνο στο αρλουμπολόγημά σου

quote:
Να το!!! κι'άλλο ελάττωμα ξεφύτρωσε!!! της αγένειας, έτσι είναι αν εκνευρίζεσαι.

1. Ο τρόπος που μιλάω σε κάποιον είναι ίδιος με τον τρόπο που μου μιλάει.

2. Είσαι μάλλον μικρός για να με εκνευρίσεις. Θα έλεγα πως με διασκεδάζεις.

quote:
Και από ότι μου δείχνεις και σπαταλάς το χρόνο σου και το χώρο στο φόρουμ και ασχολείσαι μαζί μου!!!

Ασχολήθηκα μαζί σου από τη στιγμή που μου μίλησες. Και συνεχίζεις να μου μιλάς, χωρίς να λες τίποτε.

Πρέπει μάλλον η δική μου ζωή να είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα από τη δική σου για να αφήσεις κοτζάμ ενημέρωση και να ασχολείσαι μαζί μου.

Εντάξει, ήταν 2 σχόλια, όχι ένα

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 05:05:50  Εμφάνιση Προφίλ
macedon

Το ενδιαφέρον μου για έσενα υπάρχει!

και είναι καθαρά πειραματικό.

Δεν περίμενα να τα παρατήσεις τόσο γρήγορα!!!

Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 05:06:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 05:11:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
1. Ο τρόπος που μιλάω σε κάποιον είναι ίδιος με τον τρόπο που μου μιλάει.

Αρα είσαι Μίμος δεν έχεις δικής σου προσωπικότητα; (εφηβικό χαρακτηριστικό)

quote:
2. Είσαι μάλλον μικρός για να με εκνευρίσεις. Θα έλεγα πως με διασκεδάζεις.

Με έπισες βρε! πως μου την έφερες έτσι; πω!!! πω!!! τι έπαθα!!!

quote:
Και συνεχίζεις να μου μιλάς, χωρίς να λες τίποτε

Μην μπερδεύεσαι, είναι επειδή δυσκολεύεσαι στην κατανόησή προτάσεων που εμπεριέχουν επιχείρημα.

quote:
Πρέπει μάλλον η δική μου ζωή να είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα

Έχεις την ανάγκη να συγκρίνεις την Ζωή των ανθρώπων (και άλλο εφηβικό χαρακτηριστικό)προφανώς μέσα από τέτοιες συγκρίσεις νιώθεις ποιο σημαντικός και για να σου λύσω και την απορία,
Ψυχολογία σπούδασα
και βλέπω πάρα πολλά ενδιαφέρον σημεία σε σένα προς εξέταση.


Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 05:50:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 06:26:45  Εμφάνιση Προφίλ
Επίσης κάτι ενδιαφέρον

Ο Χίτλερ, το Γκράαλ και η Θούλη

http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=41740


Υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον, όσον αφορά την σχέση της Μπλαβατσκι και Θεοσοφικης εταιρίας με θούλη και πολλά άλλα........

Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 06:34:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 12:51:32  Εμφάνιση Προφίλ
Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΘΟΥΛΗΣ ΚΑΙ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΒΡΙΛ:

http://www.bytheway.gr/archive/index.php/t-21554.html

Το 1912 ιδρύθηκε στην Γερμανία το εσωτερικό τάγμα της Εταιρείας της Θούλης
από τον θεοσοφιστή-τέκτονα Ρούντολφ φον Σερμπότεντορφ και από το 1928 ο πολιτικός κύκλος εργατών της Γερμανίας επιδόθηκε στην προώθηση των ιδεών της Θούλης.
Το 1919 ιδρύθηκε το Γερμανικό Κόμμα Εργατών (NSDAP) από ένα από τα ιδρυτικά μέλη της εταιρείας,τον Κάρλ Χάπερ,ο οποίος ήταν στην ηγεσία του κόμματος μαζί με τον Αδόλφο Χίτλερ.

.............Ο πυρήνας των παραπάνω αποκρυφιστικών ταγμάτων ήταν η εταιρεία της Θούλης...Χρησιμοποιούσαν ως διάμεσο την πνευματίστρια Maria Orsitsch ή Sigrum,μέλος της θεοσοφικής εταιρείας.

συνέχεια....

Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 13:41:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 14:53:14  Εμφάνιση Προφίλ
Nα σε πληροφορήσω Παντελή,

Αυτά μας είναι υπέρ το δέον γνωστά.Οι περισσότεροι εδω μέσα είμαστε αναζητητές απο την "κούνια" μας.τα γνωρίζουμε και τα έχουμε συζητήσει εδω στο esoterica.Ρίξε μια ματια στην αναζήτηση επάνω αριστερα και θα δείς.

Και όχι μόνον αυτά,αλλά και άλλα πολλά.
Επομένως καλύτερα να κάνεις μια προσωπική ανάπτυξη,παρα να παραθέτεις λινκ και αναφορές άλλων.Τα ξέρουμε.Την προσωπική σου θέση αγνοούμε.Αυτήν θέλουμε να δούμε.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 15:09:55  Εμφάνιση Προφίλ
Όταν ανήκουμε σε μία ομάδα, τη εξασκούμε;

το ομαδικό πνεύμα, άρα έχουμε ομαδικότητα.

Συμπέρασμα: ακυρώνουμε την ατομική στάση μας προς τα πράγματα.

Αν η Ελευθερία σκέψης και η φώτιση έχει να κάνει με την προσωπική μας στάση και αντίληψη προς τα πράγματα,άρα δεν μπορεί να επιτευχθεί ομαδικά.

Συμπέρασμα:

Η ομαδικότητα είναι μια στάση της ανθρωπότητα που χρησιμοποιείτε από την εποχή το σπηλαίων μέχρι σήμερα (ορθός), λόγο διαφόρων αναγκών της προσωπικότητας,πρακτικότητας του ανθρώπου και συνθηκών που μας επιβάλετε το περιβάλλον .

Αλλά τι γίνεται όταν χρησιμοποιηθεί λάθος η ομαδικότητα και για λάθος λόγους

Δημιουργείτε ένα σύστημα ιδεών αρτηριοσκληρωτικό με έντονο δογματισμό και όποιος μετέχει σε αυτό, αναγκάζεται να δέχεσαι πάγιες αλήθειες που δεν μπορεί σε εταίρο χρόνο να απαρνηθεί,

με τον καιρό εγκλωβίζεται σε αυτές, καθώς όλο και λιγότερο εκφράζεται η ελεύθερη σκέψη και πνεύμα του και καταλήγει να αρκείται σε συναισθήματα ηρωικής φύσης και άλλα συναισθηματικά βιώματα, που έχουν γίνει η αλήθεια του.

Πλέον οτιδήποτε πέσει στην τροχιοδρομούμενη αντίληψη του, τα μεταφράζει και τα κολλά στο σύστημα ιδεών που πλέον είναι αργά για να απαρνηθεί,

δολοφονώντας έτσι και το παραμικρό υγιές στοιχείο αναζήτησης μέσα σου.

Τελικά θα καταλήξει σε μια στρατιωτική θρησκεία χωρίς να το έχει καταλάβει και όλα αυτά στο όνομα κάποιον σκοπών που δεν διαπραγματεύεσαι με κανέναν (λόγο ιερότητας ίσως )
και καταλήγει να είναι :

Είτε φανατικός με την θρησκεία
Είτε φανατικός ποδοσφαιρόφιλος
Είτε φανατικός με κάποιο πολιτικό κόμμα
Είτε εντέλει οραματιστής ιδεαλιστής σε κάποια εσωτεριστικα κινήματα

Βρίσκοντας έτσι θαλπωρή και ασφάλεια για την ανασφαλή ανθρώπινη ψυχολογία του,

Ένα μέρος ώστε να νιώθει δυνατός, και να μην βαριέται,

Έναν τρόπο να επιδοθεί σε διάφορα διοικητικά πόστα και να νιώθει σημαντικός,
με σκοπό στην Ζωή.

Αν παρατηρήσετε όλους αυτούς, αν τους ζήσετε από κοντά και όχι απλά λαμβάνοντας υπόψη το τι προπαγανδίζουν προς τα έξω, θα συνειδητοποιήσετε ότι αυτοί είναι πεπεισμένοι ότι κατέχουν την απόλυτη αλήθεια, ακόμα και αν λένε ότι δεν το πιστεύουν αυτό για τον εαυτό τους ή την ομάδα τους.

Με χαρά θα περιμένω την άποψη σας(όχι απαραίτητα για αυτά που έγραψα) την όποια θεωρώ πολύτιμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 15:28:30  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχέ για εμένα δεν ήταν γνωστά και μπορεί να μην είναι και για άλλους που θα μας παρακολουθήσουν στο μέλλον!
οπότε μην προκαταβάλεις τα πράγματα,
που ξέρεις μπορεί να δεις και κάτι που δεν ήξερες.

Οπότε να ξέρεις ότι την άποψη μου θα τη αναπτύσσω και μέσω λινγκ
(έγκειται μέσα στη ελευθέρια που μου παρέχει το φόρουμ).

Καθώς ότι Θεοσοφικη Εταιρία Νέα Ακρόπολη Θουλη Χιτλερ Φασισμός........και άλλα πολλά

ότι όλα αυτά κάνουν παρέα δεν ευθύνομαι εγώ

και ούτε εκτός θέματος είμαι

Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 15:44:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 15:59:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Την προσωπική σου θέση αγνοούμε.Αυτήν θέλουμε να δούμε.

Οπως επίσης δεν επηρεάζετε ο τρόπος που σκέφτομαι από το τι περιμένετε να δείτε.
είστε ελεύθεροι να περιμένετε και να νομίζετε, εσείς για εσάς, ότι νομίζετε ότι πρέπει για εσάς.

quote:
εδω μέσα είμαστε αναζητητές απο την "κούνια" μας

θα σου μιλήσω με ορολογία ψυχολογίας (μην προσβληθείς, Πλάκα κάνω )
"κούνια που σε κούναγε"

Και μαληστα είναι η ίδια κούνια που κουναγε και εμένα και όλους τους άλλους στην Νέα Ακρόπολη φίλε μου.


Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 18:43:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 16:54:25  Εμφάνιση Προφίλ
Ταύτιση Θεοσοφικής Εταιρείας – Νέας Ακροπολης

Το πρώτο πράγμα πού προσέχουμε είναι ότι οι 3 θεμελιώδεις αρχές της Νέας Ακρόπολης, πού ταυτίζονται απόλυτα με τις 3 αρχές της Θεοσοφικής Εταιρείας. !!!

http://www.theosophicalsociety.gr/Greek_Site/Gr_HomeFrames.html

Η Θεοσοφική Εταιρεία αποτελείται από μέλη οποιασδήποτε θρησκευτικής πίστης, φιλοσοφίας, ή επιστημονικής γραμμής.
Ο βασικός στόχος της εταιρείας είναι να προωθήσει τους σκοπούς της, με αποτέλεσμα την βαθιά κατανόηση της ζωής, την απομάκρυνση κάθε φανατισμού, δόγματος και προκατάληψης οποιασδήποτε μορφής.

Γι' αυτό τον λόγο, η Εταιρεία δεν προωθεί κάποια ιδιαίτερη θρησκεία, φιλοσοφία και επιστημονική γραμμή πίστεων και μελετών.
Οι στόχοι της εκφράζονται μέσα από τους σκοπούς της, εκ των οποίων αυτός με την μεγαλύτερη σημασία είναι η επίτευξη της Παγκόσμιας Αδελφότητας, χωρίς διακρίσεις ανάμεσα σε φυλές, θρησκείες, φύλα, κοινωνικές τάξεις ή χρώματα.

Για να διατηρηθεί ένα περιβάλλον, μέσα στο οποίο κανένα δόγμα και καμία συγκεκριμένη γραμμή μελέτης δεν θα επιβάλλεται σε άλλους, το Γενικό Συμβούλιο της Εταιρείας πέρασε το 1924, το διάταγμα "Ελευθερία Σκέψης".

Η Θεοσοφική Εταιρία έχει τρεις σκοπούς

1- Σχηματισμός πυρήνα παγκόσμιας αδελφότητας της ανθρωπότητας χωρίς διάκριση φυλής, θρησκείας, φύλου. κοινωνικής τάξης ή χρώματος.

2- Ενθάρρυνση της συγκριτικής μελέτης των θρησκειών, της φιλοσοφίας και της επιστήμης.

3- Έρευνα των ανερμήνευτων νόμων της φύσης και των κρυμμένων δυνάμεων του ανθρώπου.

και Νέας Ακρόπολης



Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 17:02:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 17:00:47  Εμφάνιση Προφίλ
NTOKOYMENTA

Ας κοιτάξουμε το απόσπασμα από την Γενική Συνέλευση του Διεθνούς Οργανισμού της Νέας Ακρόπολης που ελαβε χώρα στίς 15 ιουλίου του 1987.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 17:05:22  Εμφάνιση Προφίλ
Παρακάτω βλέπουμε ότι μιλάνε για : αστικές δραστηριότητες προστασίας των πολιτών καί ενημερώσεις γιά την ασφάλεια στους δρόμους.


Όλα τα στοιχεία (της σελ 48) είναι παρμένα από ηλεκτρονικές σελίδες και τίποτα από αυτά δεν είναι απαραίτητα προσωπική μου γνώμη,

άλλα τα θεωρώ ενδιαφέρων καθώς παρέχουν πληροφορίες για το θέμα μας.

Την ηλεκτρονική σελίδα δεν την παραπέμπω γιατί μπορεί να παρουσιαστεί και πάλι ως θιγόμενη η εν λόγο οργάνωση.

Αν όμως μου απαιτήσει ο οποιοσδήποτε να την παραθέσω(την ηλεκτρονικά σελίδα) προς αποδείξη ότι είναι όντος από ηλεκτρονική σελίδα τα στοιχεία που παραθέτω.

Παρακαλώ θερμά τον διαχειριστή του φόρουμ να μου το επιτρέψει,

ειδάλλως θα θίγετε η προσωπική μου υπόληψη.
όπως επίσης θα υπαρχή νομικό πρόβλημα, καθώς δεν είμαι καθόλου υπεύθυνος για όσα ισχυρίζεται η ηλεκτρονική σελίδα, που δεν μπορώ να παραπέμψω.
(εώς τότε θα θεωρώ ότι με πιστεύεται)

Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 17:55:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 17:36:40  Εμφάνιση Προφίλ

Ο Jorge Angel Livraga Rizzi γεννήθηκε στην Αργεντινή στις 3 Σεπτεμβρίου 1930. Από τις αρχές της δεκαετίας του ’50, ήρθε σε επαφή με τη Θεοσοφική Εταιρεία (Theosophical Society), στην οποία έγινε καί μέλος.

Σύμφωνα με τήν Θεοσοφική Εταιρεία, αποβλήθηκε καί διαγραφηκε από μέλος, γιά ανάρμοστη συμπεριφορά που επιβεβαιώνεται (όπως οι ίδιοι ισχυρίζονται) από τις δικαστικές αρχές της χώρας (Αργεντινής).

Το 1956 εκδίδει το περιοδικό : Θεοσοφικές Μελέτες (Estudios Teosóficos).

Το 1957 μαζί με την Ada Albrecht ιδρύει την Νέα Ακρόπολη (Nueva Acropolis). Από πολλούς κατηγορήθηκε ότι η Νέα Ακροπολη, δεν είναι τίποτε άλλο παρά το ακροδεξιό, πολιτικό – ”εξωτερικό” τμήμα τής αποκρυφιστικής Θεοσοφικής Οργάνωσης.

* Το 1981 η Ada Albrecht αποχώρησε καί δημιούργησε μια δική της ομάδα, τον οργανισμό Hastanipura.

Η Νέα Ακρόπολη παρουσιάζεται με διαφορετικά προσωπεία σε κάθε χώρα : Φιλοσοφικό, Πολιτιστικό, Περιβαλλοντικό, Ανθρωπιστικό κλπ.

H κύρια κατηγορία εναντίον της είναι ότι είναι εξτρεμιστική οργάνωση, ειδικά με αναφορές στα τρία τμήματά της, τα αποκαλούμενα συλλογικά “Ζωντανές Δυνάμεις” (Fuerzas Vivas).

Η Νέα Ακρόπολη σαν Διεθνής Οργανισμός έχει έδρα το Βέλγιο καί απαρτίζεται από τούς Οργανισμούς καί τους Συλλόγους των διαφόρων χωρών πού βρίσκεται. Έχει τήν ονομασία Διεθνής Οργανισμός Νέα Ακρόπολη (Organizacion Internacional Nueva Acropolis).

Πρόεδρος του Διεθνούς Οργανισμού είναι από το 1992, η Delia Steinberg Guzman.

Αντιπρόεδρος από το 2011, ο Georgios Alvaro Planas.

Στις 6 Δεκεμβρίου 1996 η Οργάνωση βρέθηκε απολογούμενη ενώπιον τής Βελγικής Κοινοβουλευτικής Επιτροπής γιά αιρέσεις -σέκτες. Οι ερωτήσεις πού έκανε ο Πρόεδρος της Επιτροπής ήταν :

Φαίνεται ότι η Οργάνωση σας έχει μια πολύ δομημένη Ιεραρχία; Φαίνεται από τα κείμενα σας ότι αναφέρονται ρητά : Σώματα Ασφαλείας, Ιεραρχία, Στρατιωτικές στολές καί ο ”Ρωμαικός” χαιρετισμός (η επιφώνηση AVE), (σημ. υπονοώντας ότι είναι μυστική, παραστρατιωτική, ναζιστική Οργάνωση).

Ο ”Εθνικός αρχηγός” τού Βελγίου Fernando Figares, όπως αναμενόταν, απέφυγε να απαντήσει ξεκάθαρα.
Η πιό συνηθισμένη απάντηση της Οργάνωσης, συνίσταται απλά στον ισχυρισμό, ότι οι δύο κύριοι ηγέτες της οργάνωσης η Πρόεδρος της Διεθνούς Οργάνωσης Delia Steinberg Guzman και ο Γάλλος διευθυντής, Fernando Schwarz) είναι Εβραίοι και ότι η Οργάνωση έχει γραφεία στο Ισραήλ.!

Αυτό δηλαδή τούς απενοχοποιεί; Όλοι οι Εβραίοι είναι των ιδίων πολιτικών η Θρησκευτικών αντιλήψεων; Δεν υπάρχουν καί μεταξύ τους Άθεοι, ειδωλολάτρες, ακροδεξιοί ή ακόμα καί ναζί;

Γιά παράδειγμα ας αναφερθεί μια επιστολή που υπογράφηκε από τον Schwarz (και που δεν αμφισβητήθηκε ποτέ από τον ίδιο) εμφανίστηκε στο γαλλικό Τύπο, καί που τελειώνει με έναν επιτακτικό χαιρετισμό στο όνομα του Θεού Ερμή! (σημ. είναι η ”αδυναμία” των Ερμητιστών – Αποκρυφιστών) Αυτό είναι αρκετό γιά για να σημάνει τον αυτόματο αποκλεισμό του από την εβραϊκή κοινότητα, λόγω πολυθεισμού – ειδωλολατρείας.

Αυτό που είναι παράξενο είναι πώς η Ισραηλινή κυβέρνηση ανέχεται μια Οργάνωση που κατηγορείται σε όλη την Ευρώπη σαν ”Ναζιστική”.

Μερικοί άνθρωποι έχουν συνδέσει τη νομιμοποίηση της NA στο Ισραήλ με το σημαντικό ρόλο που διαδραματίζει από έναν από τους κύριους ηγέτες της, μέσα στη Γαλλική στρατιωτική βιομηχανία αεροναυτικής, κάτι πού φυσικά είναι δύσκολο να αποδειχθεί.

Η Ρατσιστική και φανταστική Θεοσοφική Θεωρία τών Ριζικών Φυλών. Ο Ναζισμός σε όλο του το μεγαλείο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 17:46:09  Εμφάνιση Προφίλ

(Οι 2 ιδρυτές της Θεοσοφικής Εταιρείας, Helena Petrovna Blavatsky καί Henry Steel Olcott)

Η Νέα Ακρόπολη αναμασάει την Θεοσοφική Θεωρία περί ριζικών Φυλών.

Αυτή προέρχεται από το βιβλίο της H.P.Blavatsky : Η Μυστική Δοξασία (The Secret Doctrine).

Σύμφωνα μ΄αυτή οι ριζικές φυλές είναι στάδια στην ανθρώπινη εξέλιξη. Υπάρχουν 7 φυλές, πού χωρίζονται σε 7 υποφυλές καί αυτές με τη σειρά τους σε 7 πολιτισμούς η κάθε μία.



Οι 2 πρώτες φυλές έχουν ήδη εξαφανιστεί, ενώ αυτή την στιγμή υποτίθεται ότι βρισκόμαστε στην 5η φυλή (οι υπολοιπες 2 αναμένονται), πού ονομάζεται ΑΡΕΙΑ. (σημ. Σας θυμίζει κάτι η θεωρία της ΑΡΕΙΑΣ φυλής; Μέ μόνη τη διαφορά ότι οι Θεοσοφιστές διατύπωσαν αυτές τις θεωρίες αρκετές δεκαετίες πριν τον Χιτλερ, απ’ όπου προφανώς καί τις δανείστηκε ο ίδιος).

Οι Ριζικές φυλές σύμφωνα με τους Θεοσοφιστές καί τους Νεοακροπολιτανούς είναι :

Αιθερική (δεν υπάρχει πιά)
Υπερβορεία (δεν υπάρχει πιά)
Λεμουρία. Είναι μαύρου χρώματος. Οι απόγονοι της ρίζας περιλαμβάνουν τις φυλές των Μαύρων στη Νότια Αφρική καί το σημερινό Κογκό (Capoid race, Congoid race), τους Δραβίδες ( Dravidians) στην Ινδία, καί τις φυλές των μαύρων της Αυστραλίας, Αβορίγηνες, Παπούα, Μελανήσιοι κλπ (Australoid race.),
Ατλαντία. Είναι κίτρινου- καφέ χρώματος. Έχουν μογγολικά χαρακτηριστικά καί αναμείχτηκαν με τους κόκκινους Αμερικλανους Ινδιάνους. Το πολιτικό τους σύστημα ήταν Σοσιαλισμός, όπως στους Ίνκας. Οι 7 υποφυλές της 4ης φυλής είναι :
Οι Rmoahal
Οι Tlavati (Cro-Magnons)
Οι Τολτέκοι (Toltec)
Οι Τουράνιοι (Turanian)
Οι (αρχικοί) Σημίτες (Semites), π.χ. οι Φοίνικες (Phoenicians)
Οι Ακκάδες (Akkadians) καί
Οι Μογγόλοι (Mongolian)
ΑΡΕΙΑ. Είναι λευκού χρώματος. Οι υποφυλές της είναι :
Οι Ινδοί
Οι Άραβες
Οι Πέρσες
Οι Κέλτες, (Οι Μυκηναίοι Έλληνες θεωρούνται παραφυάδα τών Κελτών)
Οι Τεύτονες, (Οι Σλάβοι θεωρούνται παραφυάδα των Τευτόνων)
Αναμένεται . (Αυστραλο-Αμερικανική υποφυλή, θα αποτελείται από Αγγλο-Αμερικανούς, Αγγλο-Καναδούς, Αγγλο-Αυστραλούς καί πιθανόν Αγγλο-Νεοζηλανδούς).
Αναμένεται .
Έκτη (αναμένεται). Εντατική εκλεκτική ευγονική αναπαραγωγή.
Έβδομη (αναμένεται)


http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2011/12/blog-post_7172.html

Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 18:00:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 20:03:18  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ήθελα να απευθυνθώ στους παλιούς μου συντρόφους που περάσαμε πολλά μαζί!!!

Το ιδεώδες του μαχητή δεν θα το βρείτε όταν το αναζητάτε μέσα σε ιδεολογίες και ιδεώδη, αυτά είναι γεννήματα ανθρωποκεντρισμού και τέτοια θα παραμείνουν .

Την αυθεντικότητα μέσα μας, θα τη βρούμε αν ψάξουμε μέσα σε μας και αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να ακολουθούμε ανθρωποκεντρισμούς και εξωτερικά συστήματα.(υπάρχουν Ίδη πολλά συστήματα που η φυση γέννησε, δεν χρειάζονται άλλα )
Το ανώτερο κανένας δεν μπορεί να σε βοηθήσει να το καταλάβεις, είναι δίκη μας υπόθεση καθαρά.

Μαζί με τους άλλους μονάχα για λίγο μπορείς να καθίσεις μαζί, σε μια φωτιά να μοιραστής εμπειρίες όπως διαβάζαμε στο εγχειρίδιο του πολεμιστή του φωτός.

Να σας θυμίσω και τον josef cambel που έλεγε ότι τον μύθο μπορείς να το ζήσεις τώρα εδώ και είναι αυστηρά προσωπική υπόθεση.

Όλα τα άλλα είναι προσκόλληση, αδυναμίες και ανασφάλειες που μας κάνουν να νομίζουμε ότι υπάρχει συγκεκριμένο μέρος που μιλάει το ιδεώδες.

Σκεφτείτε λίγο, οι διάνοια των πάντων δεν περιμένει να πας στην Ν.Α για να σου μιλήσει, ούτε σε στέλνει, εσένα συγκεκριμένα εκεί,

είναι φθηνό και ανθρωποκεντρικό αυτό.

Αν θυμηθείτε κάποια πολύ ωραία σημεία από την Ζεν φιλοσοφία, θα θυμηθείτε και θα καταλάβετε, πόσο βαριά και υλική είναι η ματαιοδοξία της ΝΑ

Σας εύχομαι καλή συνέχεια (όσο και να ξέρω ότι με φθονείτε και με χλευάζεται για ότι κάνω ) και να ξέρετε ότι δεν συμφωνώ καθόλου με την μυστική νοοτροπία που πιστεύω ότι ζει και αναπαράγεται εκεί.

Γιαυτό αυτό που προτείνω, τουλάχιστον, είναι να βγείτε έξω και να πείτε στον κόσμο, τι κάνετε και πως το κάνετε. (εκεί θα είναι η μεγάλη δοκιμασία)

Ειλικρίνεια και αναζήτηση είναι πολύ ποιο αναγκαίες αρετές για να είσαι [σύν - τροφός] από την υπακοή και την αφοσίωσή.

Ομως ο καθένας έχει τον δρόμο του και γιαυτό δεν μπορώ να επιμένω, πως αυτά που νιώθω και κάνω, πρέπει να είναι και δική σας αλήθεια.

Εύχομαι να αισθάνεστε το ίδιο και εσείς αντίστοιχα.
Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.

Υ.Γ
(Όταν θα σας γεννιέται το μίσος και η περιφρόνηση για εμένα, να σκέφτεστε ότι είμαι γέννημα της Ν.Α.
και
κατά βάθος έχετε όλοι σας ευθύνη σε αυτό, μην αποποιηθήτε το μέρος την ευθύνη σας,
είμαι μια δυνατότητα της Ν.Α.
είμαι η δυνατότητα που έχει το δικαίωμα να βρει την αλήθεια με τον τρόπο της).


“Αλήθεια”.

Η Αλήθεια δεν είναι ούτε κακή ούτε καλή,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε αγάπη ούτε μίσος,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε αμόλυντη ούτε μολυσμένη,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε ιερή ούτε ανίερη,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε απλή ούτε περίπλοκη,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε παράδεισος ούτε κόλαση,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε ηθική ούτε ανήθικη,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε του Θεού ούτε του διαβόλου,
η Αλήθεια δεν είναι αρετή ούτε διαφθορά,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε γέννηση ούτε θάνατος,
η Αλήθεια δεν είναι ούτε θρήσκα ούτε άθρησκη.

Η Αλήθεια είναι σαν τα νερά: Περιπλανιέται,
δεν έχει τόπο ανάπαυσης.
Γιατί η Αλήθεια είναι η Ζωή.

Είδα το βουνό να κατεβαίνει στη κοιλάδα.

Τζίντου Κρισναμούρτι

Edited by - pantelis1 on 14/01/2012 20:35:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosmiklo
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2012, 20:37:26  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νεο μέλος και θα ήθελα να πω κάτι. Ευτυχώς που υπάρχει ο παντελής εδώ μέσα και θυμόμαστε ποιό είναι το θέμα. :P Δηλαδή έχω διαβάσει από την σελίδα 29 μέχρι την 37 και έχω ψιλοτρελαθεί :P Γιαυτό θα παρακαλούσα να μην γράφουμε ΄σχετα μεταξύ μας θέματα, αλλά να μένουμε στο θέμα γιατι αλλιώς είναι πολύ επίπονο να μπορέσει κάποιος να διαβάσει την συζήτηση.

Έχω κάποιες πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις προς τον κ. Γαραντζιώτη.

1.Πως και πότε διαπίστωσες οτι δεν θέλεις να είσαι πλέον μέλος της Ν.Α.?
2.Λες πως ο χαιρετισμός των μελών είναι φασιστικός. Δηλαδή θες να πεις πως τόσα χρόνια εκεί μέσα το γνώριζες και το έκανες, ή πράγματι πίστευες οτι είναι αρχαίος ηλιακός ?

Εγώ είμαι μέλος στην Ν.Α., εδώ και λίγο καιρό και γιαυτό ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 05:42:43  Εμφάνιση Προφίλ
panosmiklo ,γεια σου.
Διάβασε από την σελίδα 13 έως την 29 και τότε θα έχουν απαντηθεί οι ερωτήσεις σου.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 12:58:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ειλικρίνεια και αναζήτηση είναι πολύ ποιο αναγκαίες αρετές για να είσαι [σύν - τροφός] από την υπακοή και την αφοσίωσή.
Η ειλικρίνεια είναι η βάση για κάθε επιτυχής σχέση.. είτε ερωτική είτε φιλική είτε οτιδήποτε... Το ψέμα πάντα αποκαλύπτεται και όταν δεν αποκαλύπτεται λειτουργεί σαν γάγγραινα για αυτόν που το κρατάει. Το ίδιο ισχύει και για τα μυστικά που κρατάμε απο εγωισμό ή έλλειψη ανδρισμού να πούμε την αλήθεια και ας χαλάει την εικόνα που έχουν οι άλλοι για εμάς.
quote:
Σκεφτείτε λίγο, οι διάνοια των πάντων δεν περιμένει να πας στην Ν.Α για να σου μιλήσει, ούτε σε στέλνει, εσένα συγκεκριμένα εκεί,
Το πρόβλημα με ανθρώπους που είναι σε οργανώσεις, είναι ότι τρέφουνε το εγώ τους με το να είναι αρχηγοί ή απλώς με το να νιώθουν ότι ανήκουν κάπου, ότι έχουν μια "στήριξη". Οπότε ακόμα και να συμφωνούν με αυτό που λες, δεν θα το κάνουν γιατί δεν τους συμφέρει ψυχολογικά. Χάνουν αυτό που τους τρέφει. Ή θα καταλάβουν αυτό που λες αλλά θα συνεχίσουν έτσι κι αλλιώς για λόγους ψυχολογικής ικανοποίησης.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 15/01/2012 13:00:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 13:42:26  Εμφάνιση Προφίλ
........... Ήταν λοιπόν ένας άνθρωπος απλός, καθημερινός σαν όλους μας.
Κάποια στιγμή τα βήματα της ζωής τον έφεραν στο κατώφλι μιας ομάδας άλλων ανθρώπων, εκεί μέσα τον έμαθαν ότι η πειθαρχεία είναι το Α και το Ω για να μπορέσει κάποιος να διοικήσει.
Αυτός λοιπόν έμαθε να βιώνει την εκεί πειθαρχία με τρόπους λίγο ανορθόδοξους και κάπως ξεπερασμένους.
Εκεί «βάφτιζαν» την Υποταγή - Αρετή, την αυτόβουλη συμμετοχή - Υποχρέωση, και άλλα τέτοια.
Ο φίλος του «μύθου» μας λοιπόν ανδρώθηκε μέσα σ’ αυτό το σύστημα και οικειοποιήθηκε τις πρακτικές του.

Μια μέρα ξεκίνησε ένα πείραμα, έφτιαξε ένα σχέδιο και αποφάσισε να κάνει την κατασκευή της οικοδομής, όπως ήταν φυσικό προσπάθησε να τη διοικήσει με τον τρόπο που είχε μάθει, έκανε όμως ένα λάθος, δεν είπε σ αυτούς τους εργάτες που πήγαν στον όμορφο φαινομενικά χώρο αυτόβουλα, την αλήθεια, δηλαδή το λόγο δημιουργίας και το ότι όλοι έπρεπε να συμφωνούν απόλυτα και χωρίς αντιρρήσεις μαζί του.

Έτσι ήρθαν οι μέρες που κάποιοι κατάλαβαν ότι κάτι τρέχει, ότι κάτι δεν πάει καλά και άρχισαν τις ερωτήσεις και το συνδυασμό καταστάσεων.
Ο «φίλος μας» προσπάθησε να μη γίνει ντόρος και ακούσουν πολλοί, οι «αντιδραστικοί» βαρέθηκαν, αηδίασαν και έφυγαν.
Το «κακό» είχε ξεπεραστεί, ο Αρχηγός ήταν δυνατός και το οικοδόμημα του όρθιο αλλά σε σάπια θεμέλια, με ενοίκους που μοιάζουν με αυλικούς κόλακες και διαχειριστές που δίνουν αλλού τα έξοδα για να βγουν τα κοινόχρηστα διότι οι ίδιοι απλά ΔΕΝ ξέρουν.

Ο «φίλος μας» κάθε μέρα πήγαινε στον μαγικό καθρέφτη του λοιπόν και ρώταγε :καθρέφτη καθρεφτάκο μου ποιος είναι ο ποίο μεγάλος οικοδόμος ; ….. ΕΣΥ ΜΕΓΑΛΕ ΓΝΩΣΤΗ !!! του έλεγε ο καθρέφτης και έτσι όλα πήγαιναν κατ’ ευχή.

Ομολογώ ότι είναι μία πολύ όμορφη ιστορία παρμένη από το παρελθόν του θέματος στην σελίδα 1!!!


Dr Jekyll Mr Hyde Ωραία τα λόγια σου!!!


Edited by - pantelis1 on 15/01/2012 13:47:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 19:22:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νεο μέλος και θα ήθελα να πω κάτι. Ευτυχώς που υπάρχει ο παντελής εδώ μέσα και θυμόμαστε ποιό είναι το θέμα. :P Δηλαδή έχω διαβάσει από την σελίδα 29 μέχρι την 37 και έχω ψιλοτρελαθεί :P Γιαυτό θα παρακαλούσα να μην γράφουμε ΄σχετα μεταξύ μας θέματα, αλλά να μένουμε στο θέμα γιατι αλλιώς είναι πολύ επίπονο να μπορέσει κάποιος να διαβάσει την συζήτηση.

Έχω κάποιες πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις προς τον κ. Γαραντζιώτη.

1.Πως και πότε διαπίστωσες οτι δεν θέλεις να είσαι πλέον μέλος της Ν.Α.?
2.Λες πως ο χαιρετισμός των μελών είναι φασιστικός. Δηλαδή θες να πεις πως τόσα χρόνια εκεί μέσα το γνώριζες και το έκανες, ή πράγματι πίστευες οτι είναι αρχαίος ηλιακός ?

Εγώ είμαι μέλος στην Ν.Α., εδώ και λίγο καιρό και γιαυτό ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερα



Panosmiklo Γεια σου, καλωσήρθες

Ξέρεις τι μου έκανε εντύπωση στα λεγόμενά σου;

Ότι εμένα, δεν με ρώτησες (ενώ εγώ ήμουν, που σε παρέπεμψα στο εσωτέρικα από το phorum.gr)

Αλλά ρωτάς συγκεκριμένα και στοχευμένα τον Γαρατζώτη Γιάννη (όχι πως δεν έχεις το δικαίωμα αυτό)

Όμως μου κάνει εντύπωση, γιατί, αυτή η συγκεκριμένη ερώτηση δεν είναι κάποια προσωπική ερώτηση που μόνο ο Γαρατζωτης Γιάννης μπορεί να απαντήσει και κανείς άλλως.(κάνω απλά μία διαπίστωση)

Αρα φαίνεται ότι δίνεις προτεραιότητα και σημασία στο ότι θέλεις να σου απαντήσει ο συγκεκριμένος(Γαρατζωτης Γιάννης) και τοποθετείς σε δεύτερη μοίρα την ανάγκη σου να απαντηθούν οι ερωτήσεις σου.

και το περίεργο για εμένα (επέτρεψέ μου), είναι ότι το κάνεις, μετά από τον έπαινο σου προς εμένα!

quote:

Ευτυχώς που υπάρχει ο παντελής εδώ μέσα και θυμόμαστε ποιό είναι το θέμα

στον όποιο υποστηρίζεις ότι εγώ είμαι που στηρίζω την ισορροπία του θέματος.

quote:

Εγώ είμαι μέλος στην Ν.Α., εδώ και λίγο καιρό και γιαυτό ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερα

Μόνο άπο τον Γαρατζώτη Γιάννη ή από όποιον γνωρίζει;;;

quote:
Δηλαδή έχω διαβάσει από την σελίδα 29 μέχρι την 37

Εν τέλει, Αν όπως λες, εγώ κρατάω ζωντανό το θέμα, πάει να πει ότι διάβασες όλα όσα έγραψα και μετέφερα στο εσωτέρικα, άρα πήρες θα έλεγα, πάρα πολλές πληροφορίες (για Νέο μέλος).

θα είχες την καλοσύνη να μας πεις στο φόρουμ

Τι ακριβώς συμβαίνει;
(μπορεί να κάνω λάθος, γι' αυτό και ρωτάω)


Edited by - pantelis1 on 15/01/2012 21:05:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2012, 13:24:53  Εμφάνιση Προφίλ
Panteli1 προς Γαρατζωτη Γιάννη.

Γαραντζώτης Γιάννης 13/01/2012, 23:49:45 έγραψες:
(Στις παρενθέσεις μέσα στο τέλος των προτάσεων σχολιάζω τα λεγόμενα)


Στις 30/12/11 η αμαλία, μεταξύ άλλων, έγραφε…
«Ένα τρίτο τέλος ζήτημα, έχει να κάνει με επικοινωνία που είχαμε, εδώ και αρκετές ημέρες, με τον οργανισμό Νέα Ακρόπολη σχετικά με την ανανέωση της παρούσας συζήτησης στο πρόσφατο χρονικό διάστημα. Υπήρξε εν τέλει ανταπόκριση της Νέας Ακρόπολης και περαιτέρω ενημέρωση γι’ αυτό θα γίνει στις επόμενες μέρες.»(μην κοροϊδευόμαστε αυτό δεν ήταν ανταπόκριση)

Η αλήθεια είναι, πως είχα χαρεί για την αναπάντεχη τροπή που θα έπαιρνε (όπως πίστευα και όπως, πολύ πιθανά, να πίστεψαν και κάποιοι από εσάς) το θέμα.(ήθελα να νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να έχουν το θάρρος να μιλήσουν)

«Υπήρξε εν τέλει ανταπόκριση της Νέας Ακρόπολης» μας λέει η αμαλία.(αν αυτό λέγεται ανταπόκριση τότε ζήσε Μάη να φας τριφύλλι)

Με άλλα λόγια, εννοεί πως…(όπως λέει και πιο πάνω) , είχαν ενημερώσει, την ΝΑ, για την ανανέωση της παρούσας συζήτησης ( λες και υπήρχε περίπτωση να μη το γνώριζε) και αυτή, με τα πολλά, αποφάσισε να ανταποκριθεί.

Τι δηλαδή αποφάσισε να κάνει? (τίποτα απολυτός, με ένα τεράστιο καθόλου γεμάτο αβάσιμες πληροφορίες )
Αυτό δεν το ξέρουμε. Θα μας ενημέρωναν τις επόμενες ημέρες.(περίμενε και μετά θα έρθουν οι μέλισσες)

Και…. Ήλθε η ενημέρωση, μέσω του Admin…(επιτέλους)
Όπως μας λέει, μεταξύ πολλών άλλων…
«Φυσικά ενημερώσαμε και επίσημα, όπως οφείλαμε, την Ν.Ακρόπολη ως άμεσα ενδιαφερόμενους για την ύπαρξη ανανέωσης αυτής της Συζήτησης και για το ότι υπάρχουν διάφορα ζητήματα στα οποία πιθανώς θα ήθελαν να τοποθετηθούν.» (αυτήν την τοποθέτηση περιμέναμε να δούμε με τα μάτια μας και δεν την είδαμε ποτέ)

Αυτό που αναρωτιέμαι τώρα, είναι…την ΝΑ, κατάλαβαν πως όφειλαν να την ενημερώσουν για την συζήτηση. Εμένα, για τον οποίο, τόσες συκοφαντίες ειπώθηκαν στις προηγούμενες σελίδες και στη Δυναμικού τύπου συνέντευξη, γιατί κανείς δεν με ενημέρωσε?(γιαυτό έκλεισε βρε Τέως η κατηγορία τον συνεντεύξεων, με την συνέντευξη που σε δυσφημούσε η Ν.Α, δεν το πρόσεξες;;;)

Αλλά, ας δούμε τι είδους ανταπόκριση έκανε η ΝΑ. (έκανε την ανταπόκριση του ποδηλάτου γυμναστικής, έκανε πηδάλι χωρίς να πηγαίνει πουθενά, είπε είπε ένα σορό χωρίς να σημαίνουν τίποτα),
Όπως μας λέει ο Admin… "οι θέσεις του Σωματείου τόσο απέναντι στον Γ.Γαρατζώτη και τις συκοφαντίες του, όσο και απέναντι στα ΜΜΕ και τις συζητήσεις στο διαδίκτυο, υπάρχουν εδώ και χρόνια στην ιστοσελίδα του, nea-acropoli.gr και δεν υπάρχει τίποτα άλλο να προστεθεί". (Αφού τα προσθέσαμε ήδη βρε Τέως στον ετήσιο ισολογισμό εσόδων εξόδων της σχολής, τώρα θα ανοίγουμε δουλειές πάλι)

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ! (Το είπαμε αυτό, στην επόμενη ετήσια τώρα)

Αυτή ήταν η "ανταπόκριση" της Νέας Ακρόπολης! (μεγαλειώδης,απίστευτων διαστάσεων μας αποστόμωσε όλους στο Φόρουμ,τι ήταν αυτό που πάθαμε!!!)

Καλά! Μας δουλεύουνε τώρα? (με τέτοια ανεργία μην ελπίζεις, έτσι και αλλιώς από τους κόλπους της Ν.Α κάποιοι δεν δούλεψαν ποτέ)
Τόσο πολύ υποτιμούν την νοημοσύνη μας και τους ανθρώπους του φόρουμ? (βρε αυτοί υποτιμούν και την δική τους άλλα δεν το ξέρουν και δεν ακούν όταν τους το λένε από ότι φαίνεται)

Φυσικά! Ούτε λέξη και αυτή τη φορά, για το πιες είναι οι συκοφαντίες τις οποίες λέω για αυτούς. (τώρα θα μιλάμε για ανύπαρκτα πράγματα, αφού όπως λες, το είπε και το δικαστήριο που σου κάναν και χάσανε)

Στη συνέχεια ενημερωνόμαστε πως…
«Επιπρόσθετα, σε επίσημη και υπογεγραμμένη επιστολή που μας εστάλλει από το Διοικητικό Συμβούλιο του Σωματείου, μας ζητούν την απόσυρση των φωτογραφιών και του υπερσύνδεσμου που είχαν κατατεθεί από τον λογαριασμό pantelis1 στο μήνυμά του της 12/12/2011, 17:27:48.
Συγκεκριμένα στην επιστολή αυτή αναγράφονται(ανάμεσα στα άλλα):
"Παρόλο αυτά, οφείλουμε να σας ενημερώσουμε ότι όλες οι φωτογραφίες που εδώ και χρόνια έχει χρησιμοποιήσει ο κ. Γ. Γαρατζώτης στο βιβλίο του με τίτλο «το ξεσκέπασμα της απάτης», όπως και το καθαυτό περιεχόμενό του, ήταν και είναι συκοφαντικό και για το λόγο αυτό αποτέλεσε αντικείμενο δικαστικής διαμάχης.»

Πρώτον, έχω να κάνω μια ερώτηση στον Admin.
Γιατί δεν μας μεταφέρατε αυτούσια την επιστολή της ΝΑ? (καλό ερώτημα)
Και δεύτερον, που αφορά αυτά που λέει η ΝΑ.
Γιατί δεν μας αναφέρει και το αποτέλεσμα της δικαστικής διαμάχης? (Μήπως γιατί έχασε, υπάρχει και κανένας άλλος λόγος;;;)
Μήπως επειδή το δικαστήριο έκρινε πως, τίποτα δεν ήταν συκοφαντικό. Χωρίς καμία αμφιβολία! (σωστή απάντηση κέρδισες ένα σοκολατάκι)
Αντίθετα μάλιστα, βεβαιώθηκε τόσο πολύ που…έστειλε υπόμνημα στην Ασφάλεια και της σύστηνε την προσοχή της στην εν λόγω οργάνωση. (αρα λειτουργεί ακόμα το κράτος δεν πέθανε εντελώς)

Αν θεωρούν πως αδικήθηκαν, γιατί δεν κάνανε έφεση, έτσι όπως λέγανε? ( γιατί θα χάνανε πάλι και θα πλήρωναν περισσότερα, πάλι ρητορικές ερωτήσεις ξεκίνησες να κάνεις;;;)

Στη συνέχεια ενημερωνόμαστε πως...
«Ζητήσαμε από την πλευρά μας περαιτέρω διευκρινήσεις από την Ν.Ακρόπολη για να εξακριβώσουμε την πλήρη νομική κατωχύρωση και τεκμηρίωση για ένα τέτοιο αίτημα, καθώς αρχικά δεν μας φάνηκε αρκετό το ότι οι φωτογραφίες φέρονται να έχουν αποτελέσει "αντικείμενο δικαστικής διαμάχης". (και καλα κάνανε)
Η απάντηση από πλευράς του Οργανισμού υπήρξε απόλυτη για το ότι η αίτηση για αφαίρεση των δεδομένων αυτών αποτελεί ένα πλήρως νομικά στηριζόμενο δικαίωμά του.» (ΠΑΠΑΡΟΥΝΙΕΣ και μάλιστα τεράστιες)

Γιατί λοιπόν δεν έκαναν τον κόπο , αφού όπως λένε…"αποτελεί ένα πλήρως νομικά στηριζόμενο δικαίωμά τους", να κάνουν ασφαλιστικά μέτρα, ώστε να μη μπορώ ούτε εγώ, ούτε κανείς άλλος να αναπαραγάγει , με οποιοδήποτε τρόπο, τις εν λόγω φωτογραφίες? (διότι για να το κάνουν αυτό θα έπρεπε στο δικαστήριο να καταθέσουν το βιβλίο με τις φωτογραφίες άλλα αν το έκαναν αυτό ο δικαστής θα τους έκοβε φέτες ψιλοκομμένες με κρεμμυδάκια γιατί θα είχε ανακαλύψει και ένα σορό άλλα, βάλε και τίποτα ποιο δύσκολο)

«Ως εκ τούτου -και μετά τις διευκρινήσεις- δεν μπορούμε βέβαια, ως φορέας, να αμφισβητήσουμε κάτι τέτοιο και πρέπει όντως να προβούμε στην απόσυρση των δεδομένων αυτών, όπως μας έχει ζητηθεί.»
(no comment)

Δηλαδή Admin, ήταν αρκετή μια δήλωση της ΝΑ, για την υποτιθέμενη νομιμότητα της αξίωσής της , ώστε να εισακουστεί δίχως να την ρωτήσετε για το αποτέλεσμα της δικαστικής διαμάχης?(no comment)

Τελειώνοντας, μας λέτε…
«Βεβαίως προβαίνουμε στη απόσυρση(τροποποίηση μηνύματος του χρήστη) καθώς αντιλαμβανόμαστε πολύ καλά τη θέση του Οργανισμού Νέα Ακρόπολη για τη νομικά στηριζόμενη και δικαιωματική άποψη περί της "σωρείας ψευδών και συκοφαντικών στοιχείων".»(no comment)

Μετά από , όλα όσα σας πληροφόρησα για το αποτέλεσμα της δίκης, το οποίο ήταν εναντίον της ΝΑ, σας ζητώ Admin….όπως ξαναέλθετε σε επαφή με την Νέα Ακρόπολη και να της ζητήσετε την ενημέρωσή σας για την ακριβή απόφαση του δικαστικού αγώνα, στον οποίο με έσυραν, λες και το όλο ζήτημα αποτελεί αντικείμενο δικαστικής , και όχι ιδεολογικής διαμάχης .(no comment)
Αφού δε, πληροφορηθείτε και από την ΝΑ πως, η απόφαση ήταν όντως καταδικαστική για την ίδια. Σας ζητώ, όπως επανορθώσετε. Όχι επειδή , θέλω εγώ να κυκλοφορούν οι εν λόγω φωτογραφίες, αλλά επειδή θεωρώ σωστό να μη διαστρεβλώνετε η ιστορική πραγματικότητα για το υποτιθέμενο καλό οποιασδήποτε οργάνωσης. (Δικαίωμά σου)

Ας μας πουν, σε τελική ανάλυση…ποια είναι η «σωρεία ψευδών και συκοφαντικών στοιχείων» (τα ίδια θα λέμε πάλι, δεν υπάρχουν γιαυτό και δεν μας τα λένννννννννννεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!)
Αν μπορούν φυσικά! (δεν μπορούν , εδώ δεν μπορούν να βγουν και να μας που ένα γεια, να φανταστώ επειδή εδώ στο φόρουμ, πως το είχε πει Ο Αρχηγός εεε...συνγνώμη Ο πρόεδρος της Νέας Ακρόπολης;;; είμαστε επιφανειακής ερευνητικής αναζήτησης)


Edited by - pantelis1 on 16/01/2012 15:09:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2012, 16:08:11  Εμφάνιση Προφίλ


J. Krishnamurti

http://www.youtube.com/watch?v=_GehME8VM24&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=L_iHKGNjn6Q&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=6ABA6W4pDJA&feature=related...
.....
(No comment) !!!
ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ !!!

Υ.Γ
Αφιερωμένο σε όλους και ειδικά στην Νέα Ακρόπολη!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2012, 21:36:39  Εμφάνιση Προφίλ

Ένα διαχρονικό μήνυμα του Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=v3qFuZbnf54&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2012, 22:20:37  Εμφάνιση Προφίλ
".......και όταν υπάρχει ολική ελευθερία δεν έχεις θεούς, τελετές, είσαι ελεύθερος άνθρωπος."

"Όταν εσύ ο ίδιος γίνεις και ο Δάσκαλος και ο Μαθητής, όντας μαθητής ένας άνθρωπος που μαθαίνει, μαθαίνει, μαθαίνει..., δεν συσσωρεύει γνώση, τότε είσαι ένα εξαιρετικό ανθρώπινο πλάσμα."

"Όταν η δράση βασίζεται σε μια ιδεολογία, δεν είναι δράση. Είναι; Είναι προσαρμογή σ' ένα ορισμένο μοντέλο που έχετε εδραιώσει, κι επομένως η δράση είναι ατελής, όπως κι όταν γίνεται σύμφωνα με μια ανάμνηση, ένα συμπέρασμα. Αν η δράση σου είναι σύμφωνα με ορισμένη ιδεολογία, μοντέλο ή συμπέρασμα, είναι και πάλι ατελής. Σ' όλο αυτό υπάρχει μια αντίφαση."

""Μαθητής" είναι κάποιος που μαθαίνει, όχι με φοβερή πειθαρχία σε κάποια ορθοδοξία, παράδοση, ή υποταγή σε κάποιους κανόνες κ.λ.π. που σου επιβάλουν τη μάθησή τους, αλλά εκείνος που μαθαίνει μέσα από καθαρή παρατήρηση χωρίς διαστρέβλωση. Ακούγοντας ακριβώς τί του λέει ο άλλος άνθρωπος χωρίς καμιά διαστρέβλωση. Και η μάθηση δεν είναι συσσωρευτική γιατί κινείσαι."


J. Krishnamurti.

Edited by - pantelis1 on 16/01/2012 23:20:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2012, 23:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Εκείνο που μου κάνει όντως εντύπωση, είναι πως στα γεγονοτα της θεοσοφιας, ο Κ, στα 29 του, έκανε πέρα αναγνωρίσεις, την θεοσοφιας, την μαμά βεσαντ, και τα αγαθά, για να ακολουθήσει το δρόμο του. Υπήρξαν άτομα που κατάλαβαν αμέσως τη ήθελε να πει, και αλλα που παρέμειναν στη θεοσοφια, (που ο ίδιος ξανά μίλησε σε θεοσοφικες συγκεντρώσεις, σαν φίλος, αρκετές φορές.

Δικό του δρόμο ακολούθησε και ο rudolf sneider, και ο λιβραγκα, μα και άλλοι...πάντα απο εκείνο τον κλοιό. Και το θέμα πως με τις παραξενιες τους, εμφανησθηκε ένας κρισναμουρτι, κάποιος μπορει να δώσει (δίκαιο)στην ιδέα της θεοσοφιας, μα όχι στην έκβαση της, με όσα είπε ο Κ!

Και ο leatbeater, αναφώνησε, κάτι πήγε στραβά...(με τον αναμενόμενο Μεσια)

μόνο αγαπητέ παντελή αναρωτιέμαι, αν δεν υπήρχε η μπλατβασκυ και η αναμωνη απο χιλιάδες οπαδούς, θα εμφανιζοταν μια μέρα ο Κ?

Μήπως η επανάσταση του κάθε Κ, λιβραγκα, η γαρατζιωτη, (λεκτικές οι παρατηρήσεις) ωφελείται στο γεγονός πως αυτοί που είναι σε υποτιθέμενα ανώτερα επίπεδα και παρουσιάζονται σαν μυημένοι, είναι απλα μυαλουδακια (κατα κ, second hand) τίποτα διλαδη το ιδιαίτερο, για αυτο επαναστατουν?

Υπάρχει φυσικά και μια άλλη οπτική, είναι πολλά τα λεφτά, όπως λένε...και μεγάλη η βλακεία...γιατι να μην κάνουν και αυτοί την τύχη τους...(εύκολα και πλουσιοπάροχα)

Απο τα λεγόμενα τους, εύκολα καταλαβαίνεις σε ποια κατηγορία βρίσκεται ο καθένας.

Πνευματικής, πολιτικής, οικονομικό/σφετεριστικης.

Πολυ θέλει?

Εσυ ρε Παντελή τώρα, μην μου πεις πως καθησες τόσα χρόνια στη Ν.Α και δεν γνωρισες, η δεν διαβάσες για τον Κ. Γιατι καθησες τότε χρόνια, όπως και ο γαρατζιωτης?

Εύχομαι όλα αυτα να μην είναι μόνο αντίδραση, (ως προς την Ν.Α) γιατι υπάρχουν ανέκαθεν και θεοσοφοι που έχουν διαβάσει Κ, (νομίζουν) μα σου λένε, ασχολήθηκε μόνο με την ψυχολογική πλευρά του ανθρώπου, ενω αυτοι έχουν ΕΜΠΙΡΙΕΣ! και φιλόσοφο κυβερνητικά ιδεώδη

Η Ειρωνεία με μετρό...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2012, 00:53:05  Εμφάνιση Προφίλ
Το να είσαι οπαδός κάποιου είναι ηθικά βλαβερό, όποιος κι αν είναι αυτός.

Δήλωση του Jiddu Krishnamurti πριν Το Θάνατο του

Μου αρέσει Πλάτωνα αρκετά αυτή η έκφραση, τώρα!!!.

Τί λες;

Απάντησα σε αυτά που θέλεις να μάθεις.

Κυρ Πλάτωνα όλα είναι μία πιθανότητα, δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό!
(μπορεί να έχεις δίκιο)

Αλλά και οι ιδεολογίες είναι ανθρωπινές και ούτε σε αυτό μπορώ να βοηθήσω! (Να τοποθετηθώ με το ζόρι πάνω σε αυτές; την έζησα αυτήν την τακτική δεν θα πάρω άλλο)

Όσο το τι συνέβη με έμενα (εμάς) και την Ν.Α δεν θα σου πω τίποτα άλλο! (Γιατί έχεις να βρεις πολλά στις προηγούμενες σελίδες, μην τα θέλεις όλα στο πιάτο!)

Το τι ερευνώ και τι έχω μάθει και τι πιστεύω ότι δεν έχω μάθει, αν με ρωτήσεις με καλή πρόθεση θα σου πω,

άλλα δεν εκλαμβάνω κάτι τέτοιο!

Με μέτρο η Ειρωνεία!
(έτσι μου φαίνεται ποιο εκφραστικό)

Υ.Γ
(παρατηρώ μια προκατάληψη ή κάνω λάθος;)



Edited by - pantelis1 on 17/01/2012 01:46:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2012, 05:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Φίλε Παντελή,

Μου λες να μην τα θέλω έτοιμα στο πιάτο, μα μου σερβίρεις μπαγιατικη τροφή, (περασμένων γεγονότων) και μου λες να τα διαβάσω, (ΑΣΕ που έριξα μια ματια πριν καιρο, είχα γράψει στο θέμα πριν πολλα χρόνια σελ. 10., ,)

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3351&whichpage=10&ARCHIVE=

Αν υπάρχει κάτι καινούργιο η κάτι που δεν κατάλαβα τότε, γενικα για την κάθε οργάνωση να το ξαναδώ.

Το τι έχεις μάθει, και τι δεν έχεις μάθει, απο την ερευνα και τη ζωη, δεν στο ρωτώ, γιατι το βλέπω.

Τι θα γίνει ρε Παντελή, με εκείνο το απωθημένο, θα το κουβαλάμε πολυ ακόμα?

Τώρα,

Αν είμαι προκατηλειμενος?

Καθόλου Παντελή μπυ, απο τον γαρατζιωτη που κάτι έγραψα πριν καιρο, μπήκα στο σιτε της Ν.Α θεσσαλονικησ, και διάβασα λιγο. Είχε Αρκετα ενδιαφέροντα μέσα, (για μένα)

Μα φίλε, θέλω να σου γράψω το εξεις.

Αν στη ζωη μου περνάγα καλα με την μαρια, τη Δήμητρα, τη βαγγελιω, την προκαταληψη, την ασπασια, και την μυρτω, ίσως να είχα δεσμό, οικογένεια και κανα κουτσουβελο με μια απο αυτές,

Μα Παντελή μου τα φτιάξα με τη ελευτεριτσα,

διλαδη τι τα φτιαξα, την ερωτεύτηκε παράφορα,

και έτσι με συμβουλευει παντα, γιατι δεν ειναι ζηλιαρα, με μετρο μου λεει, δοκίμασε τα όλα, μα ποτε σου μη ρήξεις Άγκυρα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2012, 11:36:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
, μα μου σερβίρεις μπαγιατικη τροφή, (περασμένων γεγονότων) και μου λες να τα διαβάσω, (ΑΣΕ που έριξα μια ματια πριν καιρο, είχα γράψει στο θέμα πριν πολλα χρόνια σελ. 10., ,)

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3351&whichpage=10&ARCHIVE=

Αν υπάρχει κάτι καινούργιο η κάτι που δεν κατάλαβα τότε, γενικα για την κάθε οργάνωση να το ξαναδώ.



Αν εσύ αυτό δεν το λες Άγκυρα πως το λες δηλαδή;;;
Εγώ το λέω συνειδησιακή άγκυρα από υπερωκεάνιο(με το μπαρδον)
(ξεχνάς επίσης ότι μας παρακολουθούν άνθρωποι που δεν τα γνωρίζουν αυτά που γνωρίζεις εσύ, (μόνο τον εαυτό σου σκέφτεσαι;;;))
Επίσης επειδή εσύ τα θεωρείς μπαγιάτικα, τι σημαίνει ότι είναι;;;
Πνευματική ιδιοκτησία σου είναι ο εσωτερισμός.

quote:

Το τι έχεις μάθει, και τι δεν έχεις μάθει, από την έρευνα και τη ζωή, δεν στο ρωτώ, γιατί το βλέπω.

Κράτα μια πισινή, εγώ λέω ότι δεν βλέπεις και πολύ, αν κρίνω από ότι βγάζεις γνώμη απλά από sites και θεωρείς ότι ακυρώνουν τις εμπειρίες.

quote:

Τι θα γίνει ρε Παντελή, με εκείνο το απωθημένο, θα το κουβαλάμε πολυ ακόμα?

Θα δούμε βρε κυρ Πλάτωνα ο καιρός θα δείξει, υπομονή

quote:

Αν είμαι προκατηλειμενος?

Καθόλου Παντελή μπυ, απο τον γαρατζιωτη που κάτι έγραψα πριν καιρο, μπήκα στο σιτε της Ν.Α θεσσαλονικησ, και διάβασα λιγο. Είχε Αρκετα ενδιαφέροντα μέσα, (για μένα)

Μα φίλε, θέλω να σου γράψω το εξεις.

Αν στη ζωη μου περνάγα καλα με την μαρια, τη Δήμητρα, τη βαγγελιω, την προκαταληψη, την ασπασια, και την μυρτω, ίσως να είχα δεσμό, οικογένεια και κανα κουτσουβελο με μια απο αυτές,

Μα Παντελή μου τα φτιάξα με τη ελευτεριτσα,

διλαδη τι τα φτιαξα, την ερωτεύτηκε παράφορα,

και έτσι με συμβουλευει παντα, γιατι δεν ειναι ζηλιαρα, με μετρο μου λεει, δοκίμασε τα όλα, μα ποτε σου μη ρήξεις Άγκυρα...


Βρε εσύ είσαι σοφός!!!! δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο στη ζωή, απορώ πως μπαίνεις στο φόρουμ και μου απευθύνεις τον λόγο, (πως τόλμησα και σου μίλησα;;;)

Δεν σου φαίνεται καθόλου Πλάτωνα μάλλον αυτή τα έφτιαξε με άλλον και δεν το ξέρεις (Η Ελευθερίτσα)
(Φτιάξτα και με την Επαλήθευση, την Διάκριση, την Αναζήτηση την Αναθεώρηση) και ας σου είναι παλιές γκόμενες.

Όσο γα εμένα μην ανησυχείς, απωθημένο είναι, που θα πάει, αυτά δεν κρατάνε για πολύ, το πολύ πολύ να φρεσκάρεις λίγο την απίστευτη γνώση σου, που από ότι κατάλαβα κάποιοι εδώ την κουβαλάτε παντοτινά,
(και εγώ ό ανίδεος πήγα στην Ν.Α για να μάθω τι είναι, μεγάλο λάθος! απλά αν έμπαινα στο site θα είχαν όλα λυθή,
βρε πω πω πως το έπαθα αυτό!!!)

Edited by - pantelis1 on 17/01/2012 13:51:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2012, 16:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τι να πω βρε Παντελή, έκανες edit μετα απο δυο ώρες! Φενεται πως ότι έγραψα σε έβαλε σε σκέψεις, έτσι φιλαράκο?

Λοιπόν, φενεσε καλο παλικάρι, (και οι δυο σας) ακόμα, γράφετε για τον Σωκρατη/Πλάτωνα και τον Κ, δυο απο τους λιγους πραγματικούς φίλους που έχω στη ζωη μου.

Πάραυτα ρε Παντελή, (δεν φταίω ΕΓΏ, είναι ο πάλιιοχαρακτηρας μου)
σας βλέπω σαν δυο μέλλομακαρονα σε πιάτο, σε εσένα έπεσε λιγο παραπάνω η κανέλα,

Άντε, καλη συνέχεια...


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 17/01/2012 16:40:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2012, 17:27:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι να πω βρε Παντελή, έκανες edit μετα απο δυο ώρες! Φενεται πως ότι έγραψα σε έβαλε σε σκέψεις, έτσι φιλαράκο?

Φίλε Πλατωνα πάντα μπαίνω σε σκεψεις,

Φυσικά και με προβλημάτισες (καμία κουβέντα και πουθενά δεν τι θεωρώ του πεταματού),σε κάποια σημεία για σένα, σε κάποια σημεία για μένα και σε κάποια για την επικοινωνία των μεταξύ μας γενικότερα (το βρίσκω ενδιαφέρων).

Από τον προβληματισμό ξεκινά η φιλοσοφία και η αναζήτηση όχι από την σιγουριά της γνώσης πάνω στον εσωτερισμό και τι άλλο θέλει ο καθείς.

Δεν θέλω, όσο μπορώ, να αφήνω να περάσει οτιδήποτε που έχει κάποιο εποικοδομητικό αντίκτυπο.(θα δούμε που θα με οδηγήσει, είπαμε υπομονή)

quote:
Λοιπόν, φενεσε καλο παλικάρι

Από τζάκι.

quote:
Πάραυτα ρε Παντελή, (δεν φταίω ΕΓΏ, είναι ο πάλιιοχαρακτηρας μου)


Όχι φίλε!!! για όλα φταίνε οι γκόμενες οι πρώην και οι επόμενες!
(είναι ποιο απλό, μόνο αν και εσύ αφήσεις των εαυτό σου να προβληματιστεί λιγουλάκι, από τα λεγόμενα μου (και όχι μόνο), ίσως τότε αν θέλεις, θα βρεις την απάντηση που θα ζητάς για τον παλιοχαρακτήρα σου,που όπως λες, έχεις).

quote:
σας βλέπω σαν δυο μελομακάρονα σε πιάτο, σε εσένα έπεσε λιγο παραπάνω η κανέλα,

Από ότι φαίνεται όλα τα κρίνεις από το πώς φαίνονται!

Μήπως πεινάς, τα Χριστούγεννα περάσαν,
ακόμα ούτε που με δοκίμασες, προχώρα θα βρεις και αμύγδαλα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο (μπορεί και φλουρί),

θα έχει ενδιαφέρον στο εγγυώμαι!!!
(μη φοβάσε!)

quote:
Άντε, καλη συνέχεια...


Μη μου πεις ότι με αφήνεις τόσο γρήγορα, ώώώώώώώώώώώ κατάάάάάάάάάρα!!!

Παιχνιδιάρη μου!!!


Edited by - pantelis1 on 17/01/2012 20:16:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy