ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 19:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Ωχ βρε συ αμαλία...

Ο άνθρωπος αυτοπροσδιορίζεται έτσι...Λόξα του, δικαίωμα του. Ίσως φοβάται μήπως του πει κάποιος που δεν παρακολούθησε τη συζήτηση από την αρχή "και από πού τα ξέρεις εσύ αυτά ρε φίλε;". Πάμε παρακάτω. Δεν μπορώ να ακούω για αυτά...


ΥΓ. Πιο κουραστική είναι η έλλειψη παραγραφοποίησης, αν για κάτι πρέπει να του κάνει κάποιος παρατήρηση. Έτσι συνεχόμενα τα κείμενα είναι απάλευτα.


Μα δεν του έκανε κανείς παρατήρηση IndustrialAngel!
(ούτε για την παράθεση, ούτε για το ποια ψηφιακή υπογραφή χρησιμοποιεί στα μηνύματά του)
Διάβαζε και τα παραπάνω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 20:18:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Παντελή, (συγγνώμη προκαταβολικά, θα σε ρωτήσουμε με ρυθμό πολυβόλου),

σου άφησαν την εντύπωση ότι υπάρχει στήριξη μεταξύ των μελών σε διάφορες περιστάσεις; Για παράδειγμα, αν 2 μέλη εργάζονται στον ίδιο τομέα υπήρχε κάποιου είδους βοήθεια-συνεργασία μεταξύ τους λόγω του ότι άνηκαν στην ίδια οργάνωση;


Σε ποιες δραστηριότητες συμμετείχες και ποιες άλλες είχες ακούσει ότι γίνονταν;


(γίνομαι αδιάκριτος) όταν λες απένταρος, πόσα λεφτά εννοείς ότι έχανες;


Ευχαριστώ




IndustrialAngel αν κατάλαβα καλά θα σου απαντήσω Ναι π.χ βοηθούν ως ένα βαθμό ο ένας τον άλλων σε θέματα εργασίας. Ναι τον υποστηρίζουν μόνον και μόνο επειδή ανήκει στην οργάνωση,

το πόσο και πως όμως παίζεται.

Βάζουν δικούς τους σε δουλείες άλλα μόνον αν αυτοί που θα βοηθηθούν έχουν αποδείξει ότι θα είναι ταγμένοι υποτελείς στην ιεραρχία τις οργάνωσης, όχι όλους το ίδιο δηλαδή.

Κάποιον καινούριο 2,3 χρόνων που μπορεί να φύγει από την οργάνωση δεν ασχολούνται,

μόνον σε όποιον μπορούν να επενδύσουν, σαν φυτώριο κατά κάποιο τρόπο,

μόνο ότι από τον κήπο γυαλίζει για αυτούς το μαζεύουν, τα υπόλοιπα τα πετάνε κατά κάποιο τρόπο.


Εγώ συμμετείχα στο τάγμα Σ.Σ(σώμα σιγουριάς) και στο Α.Σ.Ε (ανδρικό σώμα εργασίας) δηλαδή έκανα βάρδιες, πολεμικές τέχνες, εργατικές δουλείες και άλλα

όπως αφισοκολλήσεις, κάποιες ομιλίες, μαθήματα, γιορτές θρησκευτικού τύπου και χτίσιμο κτιρίων που βρίσκετε στον Άι μαμα βιτίνας στην Τρίπολη.

Εκεί βρίσκεται μια πανελλαδική εγκατάσταση όπου κυριολεκτικά χτίζουν σιγά σιγά ένα μικρο χωριό και από εξωτερικά έχουν ταμπέλα που λέει ότι είναι εθελοντική οικολογική οργάνωση.

Ο Γιώργος πλάνας (εθνικός αρχηγός Ελλάδας ερχόμενος από Ισπανία) σε συνεντεύξεις έχει παραδεχτεί ότι δεν του ανήκουν οι εγκαταστάσεις και το νοικιάζει από κάποια εταιρία του εξωτερικού, βέβαια αυτή η εταιρία είναι η Ν.Α, άπλα είναι η κεντρική παγκόσμια δομή στην νότιο Αμερική και συγκεκριμένα Αργεντινή.

Φίλε μου εγώ ευτυχώς δεν είχα πάρα Πολλά λεφτά και έτσι για κάποιο χρονικό διάστημα και ενώ δούλευα σε καφετέριες και πάλι μου φαινόταν Πολλά (και είναι και ένας λόγος που νιώθω και άσχημα γιατί η καημένοι η γονείς μου με έστειλαν να σπουδάσω και εγώ έμπλεκα σε άλλα).

μιλάω για 150€ μέσω όρο αν συμψηφίσουμε και έξτρα μέσα στο χρόνο (και υπήρχαν διάφορα)

Αλλά ξέρω ότι εκεί μέσα δάσκαλοι και αρχηγοί και οι λεγόμενοι πελεκυφόροι (μέλη ενός εσωτερικότερου Τάγματος οι οποίοι είχαν πλήρη και τυφλή υπακοή απίστευτων διαστάσεων, είναι και αυτοί που στέλνονταν να ανοίγουν παραρτήματα )

έδιναν τα μαλλιοκέφαλα τους, σας μιλάω για 400€ και πάνω το μήνα μέσω όρο


επίσης στις δωρεές υπήρχαν απίστευτα πόσα για εμένα 1000,2000€ κ.λ.π

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 20:40:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
pantelis1
1. Να ενεργοποιήσουν θεότητες που θεωρούνται αρχαίες δυνάμεις και πλέον απενεργοποιημένες για τον λόγο ότι ο κόσμος δεν πιστεύει πλέον σε αυτές

Ακριβώς για αυτό σε ρώτησα Παντελή αν συζητούν για Ολύμπιους Θεούς και Ελλάνιες Δυνάμεις.Μου απάντησες όμως αρνητικά.ισως δεν κατάλαβες καλά την ερώτησή μου.
Πάντως όλο αυτό το 'αρχαίο' τελετουργικό που αποσκοπεί?

Υπάρχει υπόσχεση για μελλοντική έλευση των Ολυμπίων?
Προσδοκία έστω?

Δεν είναι λίγο ιλαρό,να στηρίζεται σε τόσο σαθρά οικοδομήματα,μια παγκοσμίου εμβέλειας οργάνωση?
Ισως κάνω λάθος,ίσως δεν κρίνω σωστά και για αυτο θα ήθελα να σε ακούσω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 21:22:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
pantelis1
1. Να ενεργοποιήσουν θεότητες που θεωρούνται αρχαίες δυνάμεις και πλέον απενεργοποιημένες για τον λόγο ότι ο κόσμος δεν πιστεύει πλέον σε αυτές

Ακριβώς για αυτό σε ρώτησα Παντελή αν συζητούν για Ολύμπιους Θεούς και Ελλάνιες Δυνάμεις.Μου απάντησες όμως αρνητικά.ισως δεν κατάλαβες καλά την ερώτησή μου.
Πάντως όλο αυτό το 'αρχαίο' τελετουργικό που αποσκοπεί?

Υπάρχει υπόσχεση για μελλοντική έλευση των Ολυμπίων?
Προσδοκία έστω?

Δεν είναι λίγο ιλαρό,να στηρίζεται σε τόσο σαθρά οικοδομήματα,μια παγκοσμίου εμβέλειας οργάνωση?
Ισως κάνω λάθος,ίσως δεν κρίνω σωστά και για αυτο θα ήθελα να σε ακούσω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Νικόμαχε σου απάντησα έτσι γιατί της συγκεκριμένες θεότητες δεν τις θεωρούν κάτι το υπέρτατο άλλα περισσότερο ως μια δύναμη που ταιριάζει με την δράση του κάθε τάγματος
δηλαδή

Μars πολεμιστές

Ηφαιστος εργασία

Μεγάλη μητέρα γυναίκεια φύση

Αν της ενεργοποιήσουν τότε με κάποιο αόρατο μαγικό τρόπο θα λειτουργεί ως προστάτης για αυτούς, δεν ανέφερα και είναι δικό μου λάθος ότι τον Mars, Ηφαιστο και μ.μητέρα

τους λατρεύουν μόνον σε Ελλάδα και ίσως Ρώμη, η κάθε χώρα βρίσκει

δικές της θεότητες για να ενεργοποιήσουν,δεν ξέρω αν σε καλύπτει.

Σε καμία περίπτωση δεν θεωρούν ότι θα είναι οι αρχαίες θεότητες των

ολυμπίων, αν και έχεις δίκιο ότι σηκώνει συζήτηση το θέμα .

Αλλα για αυτούς πάνω από όλα είναι η λευκή ιεραρχία, αποτελείτε από οντότητες και γενικός τις αποκαλούν με σανσκριτικά ονόματα μέσα από διδασκαλίες τις μπλαβάτσικι που την θεωρούν την μεγαλύτερη δασκάλα στον κόσμο,

όπως επίσης μέσα από άκρως εσωτεριστικές ονομασίες και νοοτροπίες,

(δηλαδή) τα περίλαμπρα πνεύματα, οι τσοχάν όπως επίσης οι μανασαπουτρας, είναι οι ονομασίες που χρησιμοποιούν για την λευκή ιεραρχία,

σε αυτή την λευκή ιεραρχία υπάγονται όλοι όσοι ακολουθούν την Ν.Α γι' αυτό και θα είναι αυτοί που θα γεννήσουν την 6 φυλή μέσα από την 5 φυλής της 6 υπο φυλής της λεγόμενη άριας φυλής(Πέμπτη)

Ίσως επίσης δεν κατάλαβα σωστά και το τελευταίο που μου είχες πει για την υπερπήδηση της ανθρωπότητας σε άλλη διάσταση.

Στην Ν.Α λένε ότι όταν εκτονωθεί οι ανθρωπότητα μέσα από τα μπαλόνια της γης που είναι 7, τότε όντως οι ανθρωπότητα θα αποκτήσει άυλη μορφή σαν πνεύματα και θα συνέχιση να βοηθά την λευκή ιεραρχία,
συγνώμη αν δεν κατάλαβα πριν.........


Edited by - pantelis1 on 04/12/2011 21:27:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 21:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Εγώ συμμετείχα στο τάγμα Σ.Σ(σώμα σιγουριάς) και στο Α.Σ.Ε (ανδρικό σώμα εργασίας) δηλαδή έκανα βάρδιες, πολεμικές τέχνες, εργατικές δουλείες και άλλα

όπως αφισοκολλήσεις, κάποιες ομιλίες, μαθήματα, γιορτές θρησκευτικού τύπου και χτίσιμο κτιρίων που βρίσκετε στον Άι μαμα βιτίνας στην Τρίπολη.

Εκεί βρίσκεται μια πανελλαδική εγκατάσταση όπου κυριολεκτικά χτίζουν σιγά σιγά ένα μικρο χωριό και από εξωτερικά έχουν ταμπέλα που λέει ότι είναι εθελοντική οικολογική οργάνωση.



Σωστος pantelis1, τα λες με το ονομα τους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 21:55:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Εγώ συμμετείχα στο τάγμα Σ.Σ(σώμα σιγουριάς) και στο Α.Σ.Ε (ανδρικό σώμα εργασίας) δηλαδή έκανα βάρδιες, πολεμικές τέχνες, εργατικές δουλείες και άλλα

όπως αφισοκολλήσεις, κάποιες ομιλίες, μαθήματα, γιορτές θρησκευτικού τύπου και χτίσιμο κτιρίων που βρίσκετε στον Άι μαμα βιτίνας στην Τρίπολη.

Εκεί βρίσκεται μια πανελλαδική εγκατάσταση όπου κυριολεκτικά χτίζουν σιγά σιγά ένα μικρο χωριό και από εξωτερικά έχουν ταμπέλα που λέει ότι είναι εθελοντική οικολογική οργάνωση.



Σωστος pantelis1, τα λες με το ονομα τους.




stiv Ο σκοπός που τα γράφω είναι: όταν κάποιος βρεθεί στην Ν.Α, να βρεθεί ψυλλιασμένος για κάποια πράγματα που μπορεί να συναντήσει εκεί.

Ένα από τα πράγματα που με ενόχλησε είναι :

Καλά κάνουν και πιστεύουν αυτά που πιστεύουν, δικαίωμα του καθενός, βγες όμως έξω και δείξε ποιος είσαι και τι κάνεις.(είναι υποχρέωσή τους, για τον λόγο ότι αυτοί είναι που καλούν διαρκώς ανθρώπους)

Γιατί να υπάρχει ολόκληρο σύστημα κάλυψης;

Γιατί να παρουσιάζουν άλλα έξω και άλλα μέσα.

Γιατί με τον καιρό να τα αποκαλύπτεις σε λίγους και καλά εκλεκτούς.

Όλο αυτό μου βρωμάει, δεν μου αρέσει, αν και ήμουν ένας από αυτούς που λειτουργούσε έτσι. δεν είναι κακό να αναθεωρείς καταστάσεις που έζησες εξάλλου αυτό σημαίνει οτι δεν μένεις στάσιμος.

Κάλιο αργά παρά ποτέ......

Edited by - pantelis1 on 04/12/2011 23:29:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 22:24:12  Εμφάνιση Προφίλ
Pantelis1

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση το εξής:

Ο πρώην αρχηγός,που υποτίθεται θα μας μιλούσε για την Νέα Ακρόπολη,δεν έχει ώς τώρα τοποθετηθεί στο παραμικρό απο όσα λές.

ποιά είναι η εξήγηση που δίνεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 22:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

quote:

quote:

Εγώ συμμετείχα στο τάγμα Σ.Σ(σώμα σιγουριάς) και στο Α.Σ.Ε (ανδρικό σώμα εργασίας) δηλαδή έκανα βάρδιες, πολεμικές τέχνες, εργατικές δουλείες και άλλα

όπως αφισοκολλήσεις, κάποιες ομιλίες, μαθήματα, γιορτές θρησκευτικού τύπου και χτίσιμο κτιρίων που βρίσκετε στον Άι μαμα βιτίνας στην Τρίπολη.

Εκεί βρίσκεται μια πανελλαδική εγκατάσταση όπου κυριολεκτικά χτίζουν σιγά σιγά ένα μικρο χωριό και από εξωτερικά έχουν ταμπέλα που λέει ότι είναι εθελοντική οικολογική οργάνωση.



Σωστος pantelis1, τα λες με το ονομα τους.




stiv Ο σκοπός που τα γράφω είναι: όταν κάποιος βρεθεί στην Ν.Α, να βρεθεί ψυλλιασμένος για κάποια πράγματα που μπορεί να συναντήσει εκεί.

Ένα από τα πράγματα που με ενόχλησε είναι :

Καλά κάνουν και πιστεύουν αυτά που πιστεύουν, δικαίωμα του καθενός, βγες όμως έξω και δείξε ποιος είσαι και τι κάνεις.(είναι υποχρέωση τους για τον λόγο οτι καλούν διαρκώς ανθρώπους)

Γιατί να υπάρχει ολόκληρο σύστημα κάλυψης;

Γιατί να παρουσιάζουν άλλα έξω και άλλα μέσα.

Γιατί με τον καιρό να τα αποκαλύπτεις σε λίγους και καλά εκλεκτούς.

Όλο αυτό μου βρωμάει, δεν μου αρέσει, αν και ήμουν ένας από αυτούς που λειτουργούσε έτσι. δεν είναι κακό να αναθεωρείς καταστάσεις που έζησες εξάλλου αυτό σημαίνει οτι δεν μένεις στάσιμος.

Κάλιο αργά παρά ποτέ......




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 23:13:59  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά, αλλά θα προσπαθήσω,

ίσως θα ήταν καλύτερα αν το ρωτούσες των ίδιο βέβαια.

Η δική μου άποψη είναι οτι έχουν περάσει Πολλά χρόνια από τότε που ήταν στην Ν.Α ο Γιάννης Γαρατζωτης και πιθανόν να τα εξηγεί με ένα παλαιό δικό του παρωχημένο τρόπο,

ίσως αφιερώνεται πάρα πολύ στο να τα πει όπως τα θέλει ο ίδιος και για να τα εξηγήσει θέλει πρώτα να επιχειρηματολογήσει σε μεγάλο βαθμό,

αυτό ίσως δεν του αφήνει χρόνο στο να σκεφτεί πως τα λέω εγώ και τι λέω.

Πιστεύω ακόμα οτι ίσως ηλικιακά είναι μεγαλύτερος και αυτό τον κάνει να απέχει κάπως από τον τρόπο αντίληψης που έχουμε εμείς να συζητάμε τα πράγματα, δηλαδή να ρωτάμε και να απαντάμε,

το λέω αυτό γιατί την εποχή που αναφέρει που ήταν αρχηγός δεν υπήρχε το ίντερνετ και τα φόρουμ, έτσι δεν είναι;;

έκανα έναν μαραθώνιο στις προηγούμενες σελίδες γρήγορα γρήγορα και κατάλαβα οτι τότε ήταν αρκετά πρωτόγονα τα πράγματα,

τώρα έχει προστεθεί αρκετή γκλαμουριά και τεχνοτροπίες μιας ποιο παρατεταμένης διαδικασίας στο πως να εμφανίζεται η Ν.Α στον κόσμο.

Κατά τ' άλλα όλα αυτά που λέει για την Ν.Α ισχύουν, δεν μπορώ να πω οτι δεν ανταποκρίνονται σε αυτά που έζησα,

για της δοκιμασίες, για για τις Ζωντανές δυνάμεις,για τον τρόπο συμπεριφοράς των μελών όπως επίσης και για το ιδεολογικό,φιλολογικό μέρος.

δεν ξέρω αν σε καλύπτω, άλλα κάπως έτσι μου φαίνεται.

Edited by - pantelis1 on 04/12/2011 23:27:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 23:45:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Pantelis

ίσως αφιερώνεται πάρα πολύ στο να τα πει όπως τα θέλει ο ίδιος και για να τα εξηγήσει θέλει πρώτα να επιχειρηματολογήσει σε μεγάλο βαθμό,



Ισως αυτο να είναι το λάθος του.Ισως νομίζει οτι είμαστε "χαϊβάνια" και πρέπει πρώτα να επιχειρηματολογήσει,πιστεύοντας οτι δεν έχουμε αρκετή αντίληψη να 'πιάνουμε" αμέσως τις απαντήσεις,που τελικά δεν δίνει!

Διαπιστώνεις εσύ κάποια δυσχέρεια στην μέχρι τώρα συζήτησή σου μαζί μου και με τα άλλα μέλη τού esoterica?Σίγουρα όχι.

Με σαφήνεια ρωτάμε,με σαφήνεια απαντάς.Τελειότης.
Δεν υπάρχει καμμία δικαιολογία για την συζήτηση που κάνει ή μάλλον δεν κάνει ο πρώην αρχηγός.

Δεν νομίζω οτι έχει καμμία σημασία η τεχνολογική εξέλιξη,σε σχέση με την ιδεολογία της ΝΑ.Ούτε νομίζω εμποδίζει ο γραπτός λόγος,είτε είναι σε χαρτί,είτε στο ιντερνέτ,την ομαλή διεξαγωγή μιας συζήτησης.Η μόνη διαφορά ίσως είναι η αμεσότητα των ερωτοαποκρίσεων.

Οταν όμως κάποιος δεν θέλει πραγματικά να συζητήσει,εφευρίσκει χίλιους δυό τρόπους...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

quote:

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 04/12/2011 23:47:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 00:06:00  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε εύχομαι παντός να βρούμε όλοι μαζί ένα κοινό σημείο αναφοράς για να συνεχίσουμε ομαλά την συζήτηση,

γιατί πιστεύω οτι όντος έχει πολύ ψωμί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 03:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
@ pantelis1 και stiv

Προσπαθείστε σας παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε τη λειτουργία της παράθεσης quote με τρόπο που να διευκολύνει την ανάγνωση των συζητήσεων.

Υπενθυμίζω:
Τοποθετείτε μέσα στην παράθεση [quote] ... [/quote] μονάχα το τμήμα του μηνύματος στο οποίο θέλετε να αναφερθείτε και όχι όλο το μήνυμα μαζί με την ψηφιακή υπογραφή που το συνοδέυει. Μην ξεχνάτε να αναφέρετε ποιος έχει γράψει το συγκεκριμένο τμήμα που έχετε σε παράθεση.

Μπορείτε να χρησιμοποιείτε είτε το κουμπί ώστε να σας εμφανίσει στο κείμενό σας τον απαιτούμενο κώδικα, είτε να τον πληκτρολογείτε από μόνοι σας όταν τον χρειάζεστε:

[quote] Τοποθετείτε το κείμενό σας εδώ [/quote]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 09:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
γαραντζώτης γιάννης - 04/12/2011, 11:02:54:
quote:
το ¨δικαίωμά ¨σου αυτό, θα συζητηθεί κάποια στιγμή. Ίσως να το θεωρείς αναφαίρετο και αυτονόητο αλλά σίγουρα δεν είναι έτσι. Πάνω από τους έγγραφους ή άγραφους νόμους ενός φόρουμ ή μιας οποιασδήποτε οργάνωσης, είναι πάντα οι νόμοι του κράτους. Διασκέδασέ το λοιπόν όσο ακόμα έχεις καιρό, εξαιτίας της άτυπης και ιδιόμορφης ασυλίας που υπάρχει στο κράτος μας, τόσο ως προς όσα συμβαίνουν στο διαδίκτυο ,όσο και με όσα συμβαίνουν σε διάφορες οργανώσεις , ακόμα και σε καταξιωμένες ΜΚΟ.

Εντάξει λοιπόν! Θα ακολουθήσω την προτροπή σου και "θα το Διασκεδάσω"! Λίγο όμως έτσι και για λίγο χρόνο; Όσο έχω καιρό...

Το θετικό είναι σίγουρα, το ότι σταμάτησες -όπως προσωπικά έχω αντιληφθεί τουλάχιστον- να προσβάλλεις τους άλλους.
Μου το χαλάς όμως να ξέρεις, γιατί δεν μπορώ να είμαι σίγουρος εάν το μήνυμά σου περιέχει κάποια απειλή εναντίον μου και εναντίον μας(ως φορέα).
Περιέχει Δάσκαλε; Περιέχει; Διαφώτισέ με σε παρακαλώ γιατί δεν μπορώ να ψάχνω και τους φιλόλογους που μου συστήνεις. Θα ήθελα να εξοικονομήσω και τα χρήματα για οποιαδήποτε διαδικασία νομικού τύπου πιθανώς(πιθανώς μόνον είπα, ε) έχεις κατά νου να με σύρεις.
Και αλήθεια: από ποιους "θα συζητηθεί αυτό το δικαιωμά" το οποίο μου αποδίδεις;

Δεν πιστεύω πάντως να εκνευρίστηκες επειδή άσκησα αυτά που απαιτούνται από τον ρόλο μου για να βοηθήσω κι εγώ με τη σειρά μου να διατηρηθεί μία σωστή δυναμική στις Συζητήσεις, ένα περιβάλλον που να είναι κατά το δυνατόν ανεκτό από την πλειονότητα των Συζητητών, ελεύθερο και με ουσιαστικό σεβασμό του ενός προς τον άλλον. Δεν πιστεύω να εκνευρίστηκες επειδή ασκώντας αυτό το ρόλο/έργο, σου υπέδειξα κάποιες φορές ότι οι τρόποι που υιοθετείς για να απευθυνθείς στους άλλους είναι απρεπείς και δεν μπορούν να γίνουν αποδεκτοί στον παρόντα χώρο; Ε, αν είναι έτσι και δεν μπορείς να ανεχτείς κάποιες υποδείξεις ή δεν το έχεις μάθει, τι να κάνω από την πλευρά μου; Πες μου; Να γίνω εγώ Δάσκαλος -της Δημοκρατίας για παράδειγμα- στη θέση σου;

Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι περισσότερο το ζήτημα, μου φαίνεται πως όντως και τελικά, έχω πολύ λίγο καιρό για Διασκέδαση! Μάλλον μου την έφερες πάλι -αχ εσύ με τις "φάκες" σου- και δεν το εννοούσες καθόλου!

Αφού γράφεις:

quote:
Όσο τώρα για αυτό που λες , για πλάγιους τρόπους προσβολής που χρησιμοποιώ , πιστεύω πως ήλθε η στιγμή να εξηγήσεις τι εννοούσες όταν έλεγες πως είμαι πολύ << διάφανος >>.
Μήπως εννοούσες πως…αυτός ο ανεκδιήγητος τύπος, ο Γαραντζώτης, είναι πολύ διάφανος, εννοώντας στο τι έχει μέσα του ?. Ότι δηλ αυτό που εκπέμπει είναι μεγάλη ηθική ανυποληψία και ένα μίσος προς τους ανθρώπους γενικά και πως υπάρχουν σίγουρα και πολλά άλλα άσχημα που μεταφέρει ? Μήπως και ότι προσωπικά σου φαίνεται άκρως
επικίνδυνος γι'αυτούς που τυχόν τον εμπιστεύονται και ίσως "πέφτουν στα νύχια του" ?.
Πρόσεχε Admin, γιατί αν αυτά τα υπονοείς μόνο, έχει καλώς για εμένα, σίγουρα όμως όχι για σένα και για την λογική σου (που πιστεύει πως ούτε να υπονοούμαστε δεν μπορούμε , κάτι προσβλητικό για τους άλλους ).
Δεν ταιριάζει πάντως, σε κανένα άνθρωπο, το να χρησιμοποιεί την λογική όπως τον βολεύει, σαν πατσαβούρι δηλαδή!
Το να έχει κάποιος δυο μέτρα και δυο σταθμά για να κρίνει τα πράγματα , ουκ ανδρός σοφού! Αν μάλιστα το συνεχίζει, ε! τότε , είναι σίγουρα…ουκ ανδρός…
Αν τώρα, όχι μόνο τα υπονοείς αλλά και τα λες σε κάποιον, ε! τότε…μπορεί να ισχύσουν αυτά που λέω για τους κουκουλοφόρους και για την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Ωχ-ωχ, "Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος"; "Τα λέω σε κάποιον" και είμαι και "κουκουλοφόρος" από πάνω;
Να και άλλες απειλές!
"Ουκ ανδρός σοφού!"... "Ουκ ανδρός"... καλά μου τα λέει ο Δάσκαλος!

Και να σου πω κε Φακα-dor (εκ της "φάκας" και του "matador", έτσι... μην έχουμε και τίποτα άλλες παρεξηγήσεις τώρα και με στείλεις και στη... Χάγη τελικά);;
Επί ποίας ακριβώς βάσης θα σκόπευες να στηρίξεις αυτήν την τελευταία απειλή;
Να σου δώσω και λίγη βοήθεια; Μπορώ;
Μήπως να σκεπτόμασταν και την καπήλευση ιδιωτικής επικοινωνίας τρίτων προσώπων και τη δημοσιοποίηση καθαρά ιδιωτικής επικοινωνίας χωρίς την αδειοδότηση του προσώπου που έχει την κυριότητα του λόγου του και το πλήρες δικαίωμα διάθεσης του ιδιωτικού λόγου, προς την κατεύθυνση που αυτό επιλέγει ρητά;
Να βλέπαμε ίσως και την πιθανή κακόπιστη προσποίηση ταυτότητας Δάσκαλε, αλλά αυτό θέλει και κάποιο ψάξιμο, δεν είναι και τόσο βέβαιο... οπότε άστο για την ώρα.

Πάντως, θα πρέπει, ως παγκόσμια κοινωνία, να είμαστε πραγματικά ευτυχείς που το Διαδίκτυο γενικότερα καθώς και τους σύγχρονους κοινοτικούς τρόπους επικοινωνίας και δράσης, και τα ανοικτά πρότυπα συνεργασίας για παράδειγμα τα οραματίστηκαν(και τα διαφυλάττουν) άνθρωποι σαν τους Tim Berners-Lee, Richard Stallman κ.ο.κ. και όχι άνθρωποι που έχουν "καρφωμένες" στο μυαλό τους ιδέες όπως αυτές περί "ταυτοποίησης των κουκουλοφόρων" καταστολής της "εγκληματικής" τους δράσης κ.λπ.

-------------------------

Και κάτι άλλο, άσχετο αλλά και σχετικό. Μία ερώτηση κάπως διαφορετικού τύπου...
Επειδή φαίνεται να σου έχει γίνει μία εμμονή το ζήτημα με τους κουκουλοφόρους(υποτιθέμενους ή μη) στο διαδίκτυο και επειδή κατηγορείς και εμάς εδώ -όπως καταλαβαίνω- γι αυτό το, πώς το είχαν χαρακτηρίσει(;), ιδιώνυμο αδίκημα:
θα έλεγες άραγε το ίδιο και για τις Συμμετοχές:
koukou1, GreyDragon, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ καθώς και την καινούργια συμμετοχή του pantelis1;

Είμαι πολύ περίεργος για το τι θα απαντούσες σ'αυτό το ερώτημα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Δάσκαλε!
Κουκούλα δε μου βρίσκεται τώρα, αλλά να, σου έβαλα μία φάτσα με μαύρα γυαλιά! Ευχαριστημένος;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 10:28:22  Εμφάνιση Προφίλ
pantelis1
quote:
Εγώ συμμετείχα στο τάγμα Σ.Σ(σώμα σιγουριάς) και στο Α.Σ.Ε (ανδρικό σώμα εργασίας) δηλαδή έκανα βάρδιες, πολεμικές τέχνες, εργατικές δουλείες και άλλα
Οι πολεμικές τέχνες εντάσσοντο στο πλαίσιο της συμμετοχής σου στην ΝΑ ή ήταν επιλογή σου;
Θέλω να πω, επεβάλλετο από την ΝΑ η εξάσκηση στις πολεμικές τέχνες;
Αν ναι, γιατί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 11:33:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γιατί να υπάρχει ολόκληρο σύστημα κάλυψης;

Γιατί να παρουσιάζουν άλλα έξω και άλλα μέσα.

Γιατί με τον καιρό να τα αποκαλύπτεις σε λίγους και καλά εκλεκτούς.

Όλο αυτό μου βρωμάει, δεν μου αρέσει, αν και ήμουν ένας από αυτούς που λειτουργούσε έτσι. δεν είναι κακό να αναθεωρείς καταστάσεις που έζησες εξάλλου αυτό σημαίνει οτι δεν μένεις στάσιμος.


Ισως το σύστημα κάλυψης να υπάρχει για να μην πληροφορούνται τα νέα μέλη τους πραγματικούς σκοπούς της οργάνωσης, διότι προφανώς δεν θα τους ενέκριναν κι επομένως κορόϊδα μέλη γιοκ.
Οταν όμως έχουν περάσει αρκετά χρόνια και έχει σπαταληθεί πολύ χρήμα και πολύτιμος χρόνος, ίσως στην βαθμίδα που αρχίζει κάποιο μέλος και τα παίρνει, τότε του αποκαλύπτουν τον οχι αγαθό στόχο της οργάνωσης.
Ποίος θα τα βροντήξει και θα φύγει; Βέβαια, υποθέτω, περνούν από κόσκινο τους μεγαλόβαθμους ώστε να είναι ομοϊδεάτες, αλλά και να μην είναι, μετά από τόσα χαμένα χρόνια, δύσκολα τα παρατάς.
Ο τέως κάπου στο χρήμα ή στην εξουσία - αποκλείεται να ήταν γκόμενες - τα τσούγκρισε και την έκανε. Οχι στα ιδεολογικά...


Edited by - Αίολος on 05/12/2011 13:34:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 13:21:05  Εμφάνιση Προφίλ
Γιαννη γαραντζωτη

Αν και μπήκες φουριόζος στο φόρουμ, και με διάθεση να αποκαλύψεις όλη την αλήθεια για την άκρως επικίνδυνη – κατά τα λεγόμενά σου – οργάνωση ΝΑ, μέχρι τώρα δεν μας έχεις πει κάτι αξιόλογο και αποκαλυπτικό, αντίθετα. το νέο μέλος (Παντελής) που ακολούθησε της δικής σου εισόδου, περιγράφει και απαντά σε κάθε ερώτηση που του τίθεται, και που τουλάχιστον είναι σε θέση να γνωρίζει.


Δεν θα επαναλάβω τις ερωτήσεις μου – σε καμία δεν απάντησες μέχρι τώρα.– και ακόμα αναμένω την δική σου επώνυμη απάντηση.

Θα προσθέσω μία επί πλέον.
Φαντάζομαι πως τα λεγόμενα του Παντελή, τα έχεις διαβάσει.

Ερώτηση. Τα επιβεβαιώνεις ?

Για να σε βοηθήσω, απομονώνω δυο περιγραφές του – αυτές που μου έκαναν περισσότερο εντύπωση.

quote:

Παντελής

" Όσο έμπαινα σε ποιο εσώτερους κύκλους που θεωρούνται από τους ίδιους Τάγματα, με τον καιρό αντιλαμβανόμουν ότι μου ζητούσαν με πολύ έντεχνους τρόπους όλο και περισσότερη αφοσίωση, υπηρεσία, τυφλή υπακοή
και υποβίβαζα έτσι τη νοημοσύνη μου, έμενα σιγά σιγά απένταρος επίσης."
.................................................................

Εγώ έφυγα γιατί καταλάβαινα ότι γινόμουν υπηρέτης και τα χρήματα που είχα δεν επαρκούσαν , κυρίως στους εσώτερους κύκλους των ζωντανών δυνάμεων γιατί για να είσαι εκεί έπρεπε να πληρώνεις υποχρεωτικά.

Σου λέγανε ότι ο φιλόσοφος πρέπει να έχει την δύναμη να βρίσκει χρήματα για το ιδεώδες και ότι δεν πρέπει να σπάσει την υπόσχεση που έδωσε σαν ιππότης του εσωτερικού τάγματος.
Αυτό το ονομάζανε γενναιοδωρία και δεν διστάζανε να σου λένε ότι ακόμα και η ζητιανιά είναι ένας τρόπος να βρίσκεις χρήματα,
αλλιώς τον σε πλακώνει ένα μεγάλο χρέος που δημιουργείς, κάρμα, μοίρα κ.λ.π



Από τις περιγραφές αυτές – αλλά και κάποιες άλλες που για λόγους οικονομίας της συζήτησης δεν αναφέρω – προκύπτει η ταξική οργάνωση της οργάνωσης, και θυμίζει αρκετά μασονική.

Είναι πράγματι έτσι?

Ποιος ήταν υπεύθυνος για την αξιολόγηση των μελών, και την ανάθεση των ρόλων στα μέλη της ΝΑ Θεσσαλονίκης, της οποίας εσύ υπήρξες αρχηγός?
Για πόσο διάστημα “υπηρέτησες” σε αυτό το πόστο?

Σε είχα ρωτήσει αρχικά και για την επιλογή των τεστ, σε αυτά δηλαδή που υποβάλλονται τα νέα μέλη προκειμένου να διαπιστωθεί ή δεκτικότητα στην υποβολή και χειραφέτησή τους.
Ποιος ήταν υπεύθυνος για την επιλογή τεστ, την αξιολόγηση, το πλύσιμο εγκεφάλου, και την ανάθεση αποστολών και ρόλων στα μέλη?

Αυτό το παιχνίδι με τις ανθρώπινες αδυναμίες και τις συνειδήσεις ανυποψίαστων κυρίως νέων, με κάποιες εσωτερικές ανησυχίες, επιρροές, επιδράσεις και ψευδαισθήσεις, ποιος το οργάνωνε και ποιος το κατεύθυνε?

Κατά τα λεγόμενα του Παντελή, ο γενικός αρχηγός της Ελλάδας, είχε το 20% των καθαρών εσόδων (? ή κερδών?) της οργάνωσης.
Ο αρχηγός της Θεσσαλονίκης τι ποσοστό της “πίτας” έπαιρνε?
Εσύ δηλαδή – εκείνη την εποχή – είχες ποσοστό επί των εσόδων της τοπικής οργάνωσης?
Μήπως η αιτία της δική σου διαφοροποίησης ήταν οικονομικοί λόγοι, και όχι ηθικοί?

Πέραν των μηνιαίων καταβολών των κατώτερων μελών, που κόβατε και απόδειξη (φαντάζομαι ), υπήρχαν και αφανείς δωρητές?
Που πήγαιναν αυτά τα ποσά?

Μήπως υπήρξε καταγγελία για υπεξαίρεση? (αναπόδεικτη κατά τα φαινόμενα )

Όπως καταλαβαίνεις, η συνεχιζόμενη αποφυγή σαφών απαντήσεων στις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις μου, μου δημιουργεί εύλογες υποψίες για τις προθέσεις σου και τα λεγόμενά σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 13:22:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΡΟΣ DRUM 13:(1)Βρε ιδεολογικά τρομοκρατημένε, αν πιστεύεις ότι έχουμε την καλύτερη δημοκρατία είσαι είτε αθεράπευτα ηλίθιος, ή λακές του συστήματος και κονφορμιστής. Πραγματική Δημοκρατία είναι το εξής:Η ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΙΚΉ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, όπως εκφράζεται μέσα από το αρχαίο ελληνικό ιδεώδες και τα έργα φιλοσόφων( π.χ. Πλάτωνος Πολιτεία) και περιλαμβάνει έννοιες σαν την ευγένεια, το αιεν αριστεύειν τι σχέση έχει με τη σημερινή δημοκρατία-οχλοκρατία της μετριοκρατίας, του βολέματος και του γυφταριού;Oχλος έναντι έλλογου, ζωοποίηση και μαζοποίηση ενάντια στην ατομικότητα και την προσωπικότητα…
Μόνο ελάχιστοι, οι σπάνιοι αριστοκράτες
της γης, μπορούν πραγματικά και αληθινά να σκεφτούν.

Εδώ έχουμε μια ανάρτηση του μέλους VAIHINGER από την πρώτη σελίδα.
Με λεξιλόγιο που θυμίζει οπαδούς της επικρατούσης. Πάλι συμπτώσεις...
Αναμασάει την ίδια καραμέλα για την "ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΙΚΉ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" του Πλάτωνα με τον τέως.
Αμαθείς και προπαγανδιστές και οι δύο.
Διότι στις σκέψεις του Πλάτωνα δεν υπήρχε η λέξη "δημοκρατία" όταν περιέγραφε το Τιμαιοκρατικό σύστημα.
ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΓΡΑΦΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ! Σε δημοκρατία ζούσε!!!
Αλλωστε θεωρούσε την δημοκρατία από τα χειρότερα πολιτεύματα. "Αριστοκρατία" σκέτο το ονόμαζε.
Τα πολιτεύματα που πρότεινε ο Πλάτωνας, τα πρότεινε σε περίοδο Δημοκρατίας, την οποία ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα δεν μπορούμε να φανταστούμε. Περνούσε καλά και φιλοσοφούσε για το καλλίτερο.
Εαν κάποτε επανέλθουμε στο δημοκρατικό πολίτευμα, μόνον τότε μπορεί ο οποιοσδήποτε να ευαγγελίζεται Πλάτωνες κλπ.
Και ο Πλάτωνας δημιούργησε την σχολή του για να παράγει φιλοσόφους κυβερνήτες.
Που παράγονται σήμερα αυτοί οι "αριστοκράτες";
Ο ιδρυτή της ΝΑ μιλάει για ΚΑΛΟΥΣ ΦΟΝΟΥΣ! Των αντιφρονούντων!!!
Ετσι είναι οι άριστοι βρε απατεώνες; Που το έργαψε αυτό ο Πλάτωνας;
Ποίος έχρισε αριστο τον ιδρυτή; Αυτοχρίσθηκε προφανώς. Σαν τον... της επικρατούσης... Δεν του λείπουν και τα θαύματα (του ιδρυτή), επομένως γι' αυτό μάλλον είναι... άριστος.

Το πλησιέστερο πολίτευμα στην αριστοκρατία του Πλάτωνα ήταν το Σπαρτιάτικο πολίτευμα αμαθείς παπαγάλοι.
Αλλά ποίος να μπεί στον κόπο να διαβάσει....


Edited by - Αίολος on 05/12/2011 13:45:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 13:42:32  Εμφάνιση Προφίλ
Παντελή1

Από τα λεγόμενά σου προκύπτει πως υπήρξες μέλος μετά τον πρώην αρχηγό.
Για πόσο διάστημα και σε ποια περίοδο.
Ήσουν μέλος της οργάνωσης Θεσσαλονίκης?

Σε μια αναφορά σου για τον πρώην αρχηγό, διακρίνω να μιλάς με σεβασμό για το ίδιο.
Τον γνωρίζεις προσωπικά?
Αρχικά σαν μέλος, έχεις δηλώσει όχι.

Μετά που εγκατέλειψες την οργάνωση, ήρθες σε επαφή μαζί του, να συνδράμεις στον αγώνα του κατά της ΝΑ, μήπως?


Σε μια τοποθέτησή σου, δηλώνεις

quote:
Επίσης για ένα άλλο θέμα που αισθάνομαι άσχημα και πραγματικά ντρέπομαι είναι ότι μέσα στην Νέα Ακρόπολη έμαθα και με μάθανε να μισώ αλόγιστα
έναν άνθρωπο που δεν γνώρισα ποτέ από κοντά το γαραντζώτη γιάννη

Πέραν του μίσους για τον πρώην αρχηγό, σου μετέδιδαν και μίσος για άλλα συγκεκριμένα άτομα, και ομάδες / κατηγορίες ανθρώπων?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 16:42:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Οι πολεμικές τέχνες εντάσσοντο στο πλαίσιο της συμμετοχής σου στην ΝΑ ή ήταν επιλογή σου;
Θέλω να πω, επεβάλλετο από την ΝΑ η εξάσκηση στις πολεμικές τέχνες;
Αν ναι, γιατί;


καλησπέρα και σήμερα παιδιά

φίλε Αίολε

Η Ν.Α έχει ιδρύσει ένα ινστιτούτο το λεγόμενο Body Darma, σε αυτό το ινστιτούτο προωθεί μια πολεμική Nei kung, είναι μια κινεζική πολεμική τέχνη,

γίνεται προσπάθεια να ανοίξουν όλο και περισσότερα γυμναστήρια που θα λειτουργούν ανεξάρτητα φαινομενικά από την Ν.Α, αλλά θα ανήκει και θα διοικείτε από την Ν.Α , θα διδάσκεται επίσης από τα μέλη της

Αυτήν την πολεμική τέχνη σε κάποιες χώρες επειδή τα πράγματα είναι ποιο χαοτικά, της διδάσκουν υποχρεωτικά.

Εδώ στην Ελλάδα σε πιέζουν να την μάθεις σε γυμναστήριο αλλά και να μην θέλεις να την μάθεις,

γίνονται κάθε εβδομάδα κάποια μαθήματα πολεμικόν τεχνών που είναι υποχρεωτικά για τις Ζ.Δ(ζωντανες δυναμης), αλλά μέσω Ν.Α και όχι μέσω του γυμναστηρίου της, γίνετε την ίδια μέρα με το ιδεολογικό(τελετή)

Επίσης μια φορά το χρόνο όταν μαζεύεται όλο Σ.Σ(σώμα σιγουριάς ) στην Βιτίνα Τρίπολης(Αι Μάμα) στην κατασκήνωση, γίνονται υποχρεωτικές μάχες και εκεί ουκ ολίγες φορές είχαμε τραυματισμούς και άλλα.

Από εκεί και πέρα κάνουν και κάποιες ασκήσεις με καραμπίνα ώστε κάποια μέλη ποιο προχωρημένα να εξοικειώνονται με τα όπλα.
Είχα ακούσει άλλα δεν το είδα με τα μάτια μου ότι κάνανε ασκήσεις και με bereta 45αρι.

Υπήρχε η εξής εξήγηση: ότι σαν φύλακες ιππότες πρέπει να εξοικειωνόμαστε για την δύσκολη μεσαιωνική εποχή που έρχεται, επίσης ότι πρέπει να υπερασπιστούμε το ιδεώδες και την Ν.Α και να είμαστε έτοιμοι για όλα.

Επίσης ότι ένας αληθινός πολεμιστής δεν πρέπει να τα φοβάται αυτά άλλα να εξοικειώνεται με αυτά.


__________________________________________________________
Το Esoterica αποποιείται κάθε ευθύνη
που αφορά τη δημοσιοποίηση τέτοιων δηλώσεων.

Η ευθύνη για τη δημοσίευση, την προέλευση και την εγκυρότητα
των ισχυρισμών βαραίνει αποκλειστικά τον χρήστη του λογαριασμού.

(Για το τμήμα του κειμένου που επισημάνθηκε με πράσινο χρώμα)

8/12/2011
__________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 17:22:19  Εμφάνιση Προφίλ
Το εύκολο για μένα, θα ήταν να έλεγα,… ναι! η ΝΑ είναι μυστικιστική , παραθρησκευτική και φασιστική οργάνωση. Όμως, αν δεν αναλύσουμε σε βάθος τα χαρακτηριστικά της κάθε έννοιας και δεν τα ταυτίσουμε με τα ανάλογα χαρακτηριστικά της ΝΑ, ε! τότε λυπάμαι… αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανένα από τους παραπάνω όρους και αυτό όχι γιατί ,εγώ προσωπικά, δεν ξέρω τι είναι η ΝΑ, αλλά επειδή μας διαβάζουν ή θα μας διαβάζουν και μέλη της οργάνωσης και αν δεν έχουμε προσδιορίσει επακριβώς τις έννοιες, μόνο κακό θα τους κάνουμε.

Για να καταλάβετε περισσότερο τη στάση μου αυτή, σας μεταφέρω αποσπάσματα του Λιβράγκα, από τους Σπόρους Φωτός β εκδ . 1989…

- <<μυστικιστική πράξη είναι αυτή που κάνουμε με καλή θέληση και αποτελεσματικότητα>>
Άντε τώρα πες τους μυστικιστές, Τι θα καταλάβει ,ένας χριστιανός και τι θα καταλάβει ένα μέλος της ΝΑ

- << η ευτυχία είναι μια εσωτερική κατάσταση, στην κορυφή της οποίας φθάνει κανείς μόνο κάτω από το αθάνατο φως της θρησκείας>>
Κατηγόρησέ τους για παραθρησκευτική οργάνωση. Τι θα καταλάβει ένα μέλος της ΝΑ ?.Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει εάν πρώτα δεν έχει εξηγηθεί η έννοια της θρησκείας για αυτόν που είναι στη ΝΑ ?

- << η εξουσία προέρχεται από τη φύση, η δύναμη της εξουσίας ανήκει σ όποιον γνωρίζει>>
Κατηγόρησέ τους για φασίστες. Αν δεν εξηγήσουμε, τι είναι ο Φασισμός. Αν είναι σωστό πολιτικό σύστημα ή όχι. Ποια είναι τα χαρακτηριστικά του και ποια είναι τα κοινά χαρακτηριστικά με τη ΝΑ. ε!, τότε, λυπάμαι αλλά μιλάμε για να μιλάμε.

Μέχρι τώρα , άκουσα αρκετές φορές , σε αυτό το φόρουμ, πως δεν θέλω να κάνω διάλογο.
Τι εννοούν όμως με τη λέξη διάλογο ? Το να με ρωτάει κάποιος κάτι και εγώ να του απαντάω. Σε κουβέντα να βρισκόμαστε δηλαδή.
Διάλογος για μένα σημαίνει κάτι το εντελώς διαφορετικό. Έχουμε ένα οποιοδήποτε θέμα και αυτό το αναλύουμε με τη χρήση της λογικής. Στη συνέχεια το συνθέτουμε και μετά πάλι από την αρχή. Δεν είναι ένα απλό πράγμα.
Αν με τον τρόπο αυτό εξετάσουμε το τι είναι η ΝΑ, τότε ουσιαστικά θα είμαστε ικανοί να αναγνωρίσουμε οποιοδήποτε αρνητικό χαρακτηριστικό της και να ξέρουμε και το γιατί το θεωρήσαμε έτσι.
Αλλιώς, ας πούμε πως συναντάμε μια άλλη ίδια ομάδα με διαφορετικό όνομα. Άντε, φτου και από την αρχή. Το ίδιο βέβαια θα συμβεί και στην περίπτωση που η ΝΑ αλλάξει όνομα. Ας μη ξεχνάμε πως το φαινόμενο αυτό έχει παρατηρηθεί αρκετές φορές στο παρελθόν, πχ ΚΕΦΕ.

Η αλήθεια είναι πως…δεν θα είχα και μεγάλο λόγο να σχολιάζω τις ¨αλήθειες¨ της οργάνωσης, αν όλα αυτά που πιστεύει η ΝΑ, τα έβγαζε και προς τα έξω.
Στη περίπτωση όμως της ΝΑ έχουμε ξεκάθαρα τα χαρακτηριστικά της εξαπάτησης. Άλλα π.χ υποστηρίζει στο ¨πολιτικό ιδεώδες¨ του Λιβράγκα (βιβλίο μόνο για εσωτερική κυκλοφορία στη ΝΑ της Ελλάδας) για τη Δημοκρατία και άλλα όταν διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για τα δημοκρατικά δικαιώματα και για τον ρατσισμό.

Απ ότι φάνηκε, όταν θέλησα να συζητήσω τη σχέση της ΝΑ με τον φασισμό, κανείς δεν ήταν διατεθειμένος να κάνει μια τέτοια εμπεριστατωμένη δουλειά .Γιατί άραγε ?

Απλά , απ ότι βλέπω , για τους συγκεκριμένους συνομιλητές, όλοι δίνετε περισσότερη αξία στις ερωτήσεις σας, παρά στη σοβαρή δουλειά που χρειάζεται για να απαντηθούν αυτές.

Στην ερώτηση π.χ … εάν η ΝΑ είναι φασιστική οργάνωση. Αν σας απαντούσα… Ναι είναι φασιστική οργάνωση γιατί, φοράνε μαύρες στολές με κόκκινα περιβραχιόνια, χαιρετάνε φασιστικά, εκπαιδεύονται σε όπλα, έχουν στρατιωτική δομή και ένα σωρό άλλα. Τότε θα ήσασταν ευχαριστημένοι. Αν μάλιστα σας έδινα, έτσι χύμα και περιγραφικά τις δοκιμασίες που περνάει κάποιος για να γίνει μέλος του σκληρού πυρήνα της, ε! τότε να δεις…

Ο χρόνος όμως είναι με το μέρος μου. Το θέμα θα το κρατήσω ανοιχτό, σε πείσμα πολλών. Σίγουρα θα βρεθούν κάποιοι που θα βάλουν τα πράγματα στη σωστή τους βάση και τότε θα γίνει ένας σωστός διάλογος.
Απ ότι καταλαβαίνουν, όσοι καταλαβαίνουν, δεν είμαι εγώ που θέλω με πάθος να κατηγορήσω τη ΝΑ, να τρέξει δηλ αίμα. Άλλοι είναι που θέλουν να δουν να τρέχει αίμα.
Εγώ αυτό που θέλω είναι, να βγουν επιτέλους και να μας μιλήσουν ,για τα αληθινά πιστεύω τους.
Για καλό δικό τους και για καλό της κοινωνίας.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 17:26:42  Εμφάνιση Προφίλ
Με την είσοδο του Pantelis1 στη συζήτηση υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον.Βασικά από αυτά που μας λες φίλε δε μένουν και πολλές αμφιβολίες ότι έχουν νεοναζιστικές πρακτικές και ιδέες σαν οργάνωση.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα κι εγώ.

1. Για τον Χίτλερ ή για άλλα ιστορικά παραδείγματα αντίστοιχου τύπου τι άποψη έχει η οργάνωση;

2. Εσύ απέκτησες κολλητιλίκι έτσι δυνατό με κάποιο άλλο μέλος και αν αυτό μπόρεσε να σταθεί μετά την αποχώρησή σου;(αυτό βέβαια είναι προσωπικό κι αν θες το απαντάς).

3. Τελευταίο, τι ψυχολογίας άτομα είναι αυτοί που μπαίνουν στην οργάνωση, από τον περίγυρό σου που θα ήσασταν και νέα μέλη αλλά και νέοι άνθρωποι τι συμπεράσματα έβγαλες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Βασικά η Νέα Ακρόπολη έμαθα ότι υπάρχει το Σεπτέμβρη όπου και βρήκα 3 sites της στο internet. Έχουν κάποια πολύ καλά άρθρα σχετικά με μυθολογία, φιλοσοφία, εσωτερισμό, ηθική και γενικά έτρεφα μια εκτίμηση.Απορώ γιατί ενώ στα άρθρα αυτά εκφράζονται πολύ ωραίες απόψεις, οι πρακτικές της οργάνωσης όπως παρουσιάζονται εδώ δεν έχουν καμία συνάφεια.Θα ήθελα κι εγώ να μάθω περισσότερα ειδικά τώρα που βλέπω ότι το θέμα έχει χρόνια που συζητείται...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 18:15:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Από τα λεγόμενά σου προκύπτει πως υπήρξες μέλος μετά τον πρώην αρχηγό.
Για πόσο διάστημα και σε ποια περίοδο.
Ήσουν μέλος της οργάνωσης Θεσσαλονίκης?

Σε μια αναφορά σου για τον πρώην αρχηγό, διακρίνω να μιλάς με σεβασμό για το ίδιο.
Τον γνωρίζεις προσωπικά?
Αρχικά σαν μέλος, έχεις δηλώσει όχι.

Μετά που εγκατέλειψες την οργάνωση, ήρθες σε επαφή μαζί του, να συνδράμεις στον αγώνα του κατά της ΝΑ, μήπως?


Σε μια τοποθέτησή σου, δηλώνεις

quote: Επίσης για ένα άλλο θέμα που αισθάνομαι άσχημα και πραγματικά ντρέπομαι είναι ότι μέσα στην Νέα Ακρόπολη έμαθα και με μάθανε να μισώ αλόγιστα
έναν άνθρωπο που δεν γνώρισα ποτέ από κοντά το γαραντζώτη γιάννη

Πέραν του μίσους για τον πρώην αρχηγό, σου μετέδιδαν και μίσος για άλλα συγκεκριμένα άτομα, και ομάδες / κατηγορίες ανθρώπων?


gianipseftis έγινα μέλος πολύ αργότερα από τον Γαρατζώτη Γιάννη

Περίπου 3.5 χρόνια αν βάλω και τα εισαγωγικά στάδια που δεν με θεωρούσαν ακόμα μέλος, έχω εμπειρία στον χώρο 4 χρόνια, κάπως έτσι χονδρικά, άλλα καθαρά ως Ζ.Δ ήμουν 3 χρόνια,

δεν θα ήθελα να ονομάσω το παράρτημα που ήμουν, για ευνόητους λόγους (όταν κάποιος φεύγει τον θεωρούν προδότη και δειλό και δεν θέλω να γίνω στόχος κάποιου ανεγκέφαλου)

Φίλε μου ο σεβασμός πιστεύω αξίζει σε όλους μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο και ο Γαρατζωτης Γιάννης δεν μου έκανε πότε τίποτα, ούτε τον συνάντησα πότε, γιαυτό και τον

σέβομαι, όπως σέβομαι και εσένα και όλους του υπόλοιπους, απλά τυγχάνει να φύγαμε και οι δύο από την Ν.Α οπότε αποκτήσαμε έτσι κάποιες κοινές οπτικές προφανώς,

ειδικότερα τώρα φεύγοντας από την Ν.Α, υπάρχει ένας λόγος παραπάνω για να είμαι ποιο σφαιρικός προς τις απόψεις του καθενός και ποιο καλοπροαίρετος, ώστε να απορρίψω μια ρατσιστική νοοτροπία που είχα συνηθίσει μέσα στην Ν.Α αυτά τα χρόνια.

Λασπολογία σπέρνουν σε οποιοδήποτε φεύγει, απλά επειδή δεν μένει εκεί να συμμερίζεται τον σκοπό τους, αλλά ακόμα και χρήματα να μην έχει λένε άλλου τύπου

φράσεις-- έσπασε δεν ήταν γιαυτό, δεν μπόρεσε, ήταν αδύναμος, θα τα βρει στον δρόμο του, δεν ήταν ιππότης μπορούσε να βρει χρήματα αλλά δεν ήθελε κ.α

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι επειδή ο πρώην αρχηγός δεν λούφαξε, δεν είχαν άλλη λύση από το να δημιουργήσουν ένα μύθο ο όποιος θα λειτουργεί υπέρ τους.

Τον Γαρατζωτη Γιάννη των κάνουν σε μάθημα ώστε να τον γνωρίσεις ως Μέγα και τρομερό εχθρό της Ν.Α

και ο λόγος είναι αυτός που μας λέγαν έξαλλου...

Σας μιλάμε γι'αυτόν........... για να μην ακούσετε από κάποιον φίλο σας .............. κάποια άλλες λαθεμένες τοποθετήσεις ............... κ.τ.λ.π.... κ.τ.λ.π

Δηλαδή σου κάνουν ένα πρόωρο κόλπο χειραγωγίας (και τώρα πλέον αναρωτιέμαι πόσο βούρλο ήμουν και τα άκουγα).

Δεν ήρθα σε επαφή μαζί του και δεν με ενδιαφέρει να σύνδρομο σε κανένα αγώνα, άλλο αν οι παρούσες δηλώσεις μου συμβαίνει να ταιριάζουνε με λεγόμενα δικά του.

Ναι σου μεταφέρουν μισός για άτομα που φύγαν κύριος, άλλα και για προσωπικότητες διάσημες επειδή δεν συμφωνούν με αυτούς, όμως δεν το

τοποθετούν σε κάποιο μάθημα, περισσότερο προφορικά γίνετε.

Για της υπόλοιπες ομάδες μιλούν υποτιμητικά θεωρούν ότι ............εντάξει υπάρχουν και άλλοι δρόμοι, άλλα ο δικός τους είναι ο ποιο πρακτικός,ορθός κ.τ.λ.π

Βασίζονται στο ότι πληθαίνουν παρόλο το κόσκινο που περνούν και αυτό λένε δεν συμβαίνει με τις άλλες ομάδες.

Λένε επίσης ότι είναι η κιβωτός επιβίωσης για την σκοτεινή εποχή που έρχεται.

Ακόμα ότι αν δεν είσαι έστω σε κάποια ομάδα, αν όχι σε αυτούς για να υπηρετείς, τότε είσαι καμένο χαρτί,είσαι μικροαστός, άνθρωπος χωρίς σκοπό στη Ζωή

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 18:19:42

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 18:33:16

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 18:37:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 19:02:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

pantelis1

gianipseftis έγινα μέλος πολύ αργότερα από τον Γαρατζώτη Γιάννη

Περίπου 3.5 χρόνια αν βάλω και τα εισαγωγικά στάδια που δεν με θεωρούσαν ακόμα μέλος, έχω εμπειρία στον χώρο 4 χρόνια, κάπως έτσι χονδρικά, άλλα καθαρά ως Ζ.Δ ήμουν 3 χρόνια,

δεν θα ήθελα να ονομάσω το παράρτημα που ήμουν, για ευνόητους λόγους (όταν κάποιος φεύγει τον θεωρούν προδότη και δειλό και δεν θέλω να γίνω στόχος κάποιου ανεγκέφαλου)

Φίλε μου ο σεβασμός πιστεύω αξίζει σε όλους μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο και ο Γαρατζωτης Γιάννης δεν μου έκανε πότε τίποτα, ούτε τον συνάντησα πότε, γιαυτό και τον

σέβομαι, όπως σέβομαι και εσένα και όλους του υπόλοιπους, απλά τυγχάνει να φύγαμε και οι δύο από την Ν.Α οπότε αποκτήσαμε έτσι κάποιες κοινές οπτικές προφανώς,

ειδικότερα τώρα φεύγοντας από την Ν.Α, υπάρχει ένας λόγος παραπάνω για να είμαι ποιο σφαιρικός προς τις απόψεις του καθενός και ποιο καλοπροαίρετος, ώστε να απορρίψω μια ρατσιστική νοοτροπία που είχα συνηθίσει μέσα στην Ν.Α αυτά τα χρόνια.

Λασπολογία σπέρνουν σε οποιοδήποτε φεύγει, απλά επειδή δεν μένει εκεί να συμμερίζεται τον σκοπό τους, αλλά ακόμα και χρήματα να μην έχει λένε άλλου τύπου

φράσεις-- έσπασε δεν ήταν γιαυτό, δεν μπόρεσε, ήταν αδύναμος, θα τα βρει στον δρόμο του, δεν ήταν ιππότης μπορούσε να βρει χρήματα αλλά δεν ήθελε κ.α

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι επειδή ο πρώην αρχηγός δεν λούφαξε, δεν είχαν άλλη λύση από το να δημιουργήσουν ένα μύθο ο όποιος θα λειτουργεί υπέρ τους.

Τον Γαρατζωτη Γιάννη των κάνουν σε μάθημα ώστε να τον γνωρίσεις ως Μέγα και τρομερό εχθρό της Ν.Α

και ο λόγος είναι αυτός που μας λέγαν έξαλλου...

Σας μιλάμε γι'αυτόν........... για να μην ακούσετε από κάποιον φίλο σας .............. κάποια άλλες λαθεμένες τοποθετήσεις ............... κ.τ.λ.π.... κ.τ.λ.π

Δηλαδή σου κάνουν ένα πρόωρο κόλπο χειραγωγίας (και τώρα πλέον αναρωτιέμαι πόσο βούρλο ήμουν και τα άκουγα).

Δεν ήρθα σε επαφή μαζί του και δεν με ενδιαφέρει να σύνδρομο σε κανένα αγώνα, άλλο αν οι παρούσες δηλώσεις μου συμβαίνει να ταιριάζουνε με λεγόμενα δικά του.

Ναι σου μεταφέρουν μισός για άτομα που φύγαν κύριος, άλλα και για προσωπικότητες διάσημες επειδή δεν συμφωνούν με αυτούς, όμως δεν το

τοποθετούν σε κάποιο μάθημα, περισσότερο προφορικά γίνετε.

Για της υπόλοιπες ομάδες μιλούν υποτιμητικά θεωρούν ότι ............εντάξει υπάρχουν και άλλοι δρόμοι, άλλα ο δικός τους είναι ο ποιο πρακτικός,ορθός κ.τ.λ.π

Βασίζονται στο ότι πληθαίνουν παρόλο το κόσκινο που περνούν και αυτό λένε δεν συμβαίνει με τις άλλες ομάδες.

Λένε επίσης ότι είναι η κιβωτός επιβίωσης για την σκοτεινή εποχή που έρχεται.

Ακόμα ότι αν δεν είσαι έστω σε κάποια ομάδα, αν όχι σε αυτούς για να υπηρετείς, τότε είσαι καμένο χαρτί,είσαι μικροαστός, άνθρωπος χωρίς σκοπό στη Ζωή

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 18:19:42

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 18:33:16

Edited by - pantelis1 on 05/12/2011 18:37:51


Καταλαβαίνω από τα λόγια σου πως η ΝΑ εκμεταλλεύεται τα μέλη της οικονομικά, αλά κυρίως πνευματικά.

Στην διάρκεια της θητείας σου ως «δόκιμο μέλος», με ποιο συγγεκριμένο τρόπο σε αξιολόγησαν και ενέκριναν την καταλληλότητα σου?
Από ποιο «αξιωματικό» της οργάνωσης (ποιας βαθμίδας) γίνεται η αξιολόγηση?
Από τον αρχηγό, υπαρχηγό, ή κάποιο ιδικό καθοδηγητή / επιλογέα και εντεταλμένο από την κεντρική διεύθυνση?

Ο τοπικός αρχηγός, είχε συμμετοχή στην επιλογή, την οργάνωση των δραστηριοτήτων, και στην γενική ψυχολογική, ιδεολογική, και οικονομική δράση της τοπικής ομάδας?

Στην στρατολόγηση νέων μελών, την καθοδήγηση τους, και σε αυτήν την πλύση εγκεφάλου στην οποία υποβλήθηκες και εσύ, δεν συμμετέχει ο τοπικός αρχηγός ?

Γνωρίζεις αν ο τοπικός αρχηγός, έχει κάποιο ποσοστό επι τις %, ανάλογο της απόδοσης της ομάδας του?
Αν έχει κάποιο μισθό?

Τελικά τελικά, πως θα χαρακτήριζες ένα ανώτερο στέλεχος της ΝΑ?

Κύριο?.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 19:58:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γαρατζώτης γιάννης
Εγώ αυτό που θέλω είναι, να βγουν επιτέλους και να μας μιλήσουν ,για τα αληθινά πιστεύω τους.
Για καλό δικό τους και για καλό της κοινωνίας.

Μα τι λές τώρα άνθρωπέ μου?

Γιατί δεν το κάνεις εσύ?
Οκτώχρόνια αρχηγός τους ήσουν?

Γιατι να περιμένουμε αυτούς,που δεν θα μιλήσουν ποτέ και δεν τα λές εσύ?

Απορία μεγίστη,αυτή!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 20:31:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γιατι να περιμένουμε αυτούς,που δεν θα μιλήσουν ποτέ και δεν τα λές εσύ?
Μα διότι θα του βάλουν φωτιά!
Ξέρει τι διοικούσε τόσα χρόνια...

Ευχαριστώ Παντελή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 20:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Nικ,ελα ντε ,αποριας αξιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 20:49:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι εννοούν όμως με τη λέξη διάλογο ? Το να με ρωτάει κάποιος κάτι και εγώ να του απαντάω. Σε κουβέντα να βρισκόμαστε δηλαδή.
Ακριβώς αυτό που κάνει ο Παντελής.
Δέχεται ερωτήσεις και απαντάει ακριβώς στις ερωτήσεις που του γίνονται - και όχι ότι του κατέβει - χωρίς τις δικές σου σάλτσες, δηλαδή σύντομα, περιεκτικά και κατανοητά.

Τόσο δύσκολο είναι βρε Τέως;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 20:49:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Nικ,ελα ντε ,αποριας αξιο.



Μπορεί να παίζει και αυτο που λέει ο Αίολος!
οσο δεν αποκαλύπτει τα βαθειά μυστικά της οργάνωσης,τον αφήνουν να χαίρεται τον ήλιο!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 20:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Νικ ,δεν το νομιζω,δεν μπαιζει κατι τετοιο σεναριο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 21:08:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Νικ ,δεν το νομιζω,δεν μπαιζει κατι τετοιο σεναριο
<< ακόμα και το να σκοτώσει κανείς μπορεί να είναι μια πράξη αγάπης, σταματώντας τη δράση ενός αδελφού που έχει παρεκκλίνει, τουλάχιστον σ΄αυτόν τον κόσμο, και γλυτώνοντας πολλούς από περισσότερα βάσανα και οδύνες>> Λιβράγκα Σπόροι φωτός 1989

Ο Ιδρυτής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy