ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ..
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 56
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 09:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Να κάνω μια διευκρίνηση σε αυτά που είπε ο Ψηλός τα περί απειλής

Κάποιοι απο εμάς εχουν ξαναζήσει τέτοιες καταστάσεις, δεν είναι πρωτόγνωρες πχ galadriel atma αφροδίτη έφυγαν πακέτο απλά γιατί ενεπλάκησαν σε σχεδόν παρόμοιες καταστάσεις.
Μην κατηγορείτε λοιπόν αυτή τη στιγμή ο ενας τον αλλον και αφήστε το πράγμα να καταλαγιάσει. Αφήστε το γιατί θα την πληρώσουν και αλλοι. Κάντε κάτι αν θέλετε να σώσετε τον τρεχαγυρευε, αδελφός συνδίκτυος είναι και οφείλουμε να τον κρατήσουμε στη ζωή.

Φίλε γείτονα.
Δυστυχώς δεν έχεις καταλάβει κάτι, το πως οι ψηφιακές μας ταυτότητες είναι αδέρφια εξ αίματος .
Κάθε φορά που αποθνήσκει κάποια θα ξαναγεννηθεί μετουσιωμένη και μέσα της θα κρύβει το μίσος για αυτά που άκουσε και είδε για αυτά που βίωσε μέχρι που στο τέλος θα γίνει troll.
Γνωρίζεις γείτονα οτι οι περισσότεροι με αυτούς που συνομιλείς οτι είναι μετουσιωμένοι λογαριασμοί?
Προσπάθησε να αποβάλλεις αυτά που νοιώθεις για τους αδερφούς συνδίκτυους και οι αντιπαραθέσεις να έχουν τόπο μόνο σε ιδεολογικό χαρακτήρα.
Εγώ σε κάθε διαγραφή μέλους είμαι αντίθετος και θα είμαι αντίθετος ακόμα και σε δική σου πιθανή διαγραφή, θα πάρω θέση οπως παίρνω αυτή τη στιγμή οχι μόνο για τους παραπάνω λόγους που περιγράφω αλλά και για περισσότερους ακόμα.

Οι αντιπαραθέσεις θα πρέπει να μην οδηγούν σε μίσος και θα πρέπει κάποια στιγμή ή να σταματούν ή να είναι πιο ήπιες ή να έχουν μια δόση χιούμορ ή δεν ξέρω και εγώ τι.
Κάποια μέρα, κάποιοι απο εδώ μέσα μπορεί να συναντηθούμε και στο βιολογικό μας κόσμο
Δώστε τα χέρια οχι μόνο για εναν κόσμο καλύτερο ψηφιακό και βιολογικό αλλά και γιατί το λέει η ψηφιακή σας και η βιολογική σας καρδιά.
Φιλιά σε όλους περνούμε δύσκολες στιγμές μην τις κάνουμε πιο δύσκολες

Edited by - allzzaro on 16/12/2010 11:56:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 09:24:27  Εμφάνιση Προφίλ
Προτεινω τη συνεχεια του θεματος περι της διαγραφης του τρεχαΕΔΩ!


Suddenly you discover humanity

convenient
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 09:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
και μην ξανακούσω απο κανέναν να λέει οτι οτι ``τώρα τελευταία μονολογούσε`` ή τώρα τελευταία ``ξεχείλωνε καταστάσεις``.
Τώρα τελευταία.. δηλαδή ξεχνάμε τα πόσα πρόσφερε?
Δεν μπορεί κάποιος να παρουσιάζει πάντα εκλάμψεις.
Κάποια στιγμή και θα πεί τα δικά του και θα παραφερθεί.
Δεν σκοτώνουμε τα άλογα όταν γεράσουν.
Αγαπάτε συνδίκτυους με τα ελαττώματα τους

Αφιερωμένο εξαιρετικά σε ενεργούς και μη ενεργούς συνδίκτυους σε μετουσιωμένους και μη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 09:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
IndustrialAngel
+1000

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 12:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Φίλε αλζζαρο,

Το εσωτερικά ήταν πάντα δύσκολο
για όσους μένουν! (αντέξουν)

Τον Τρεχαγυρευε τον βλέπω σαν συνταξιούχο,
Τις πρώτες μέρες της σύνταξης,
Μα σε εκείνο που λείπει,
Δεν είσαι ΕΣΥ και εγω,
Που είχαμε καταλάβει τι άνθρωπος ήταν
Και τι δεν έπρεπε να του πειραξεις,
Μα λείπει στο φιλο βιομηχανικό...

Χαχα ξέρεις τι είναι να μπαίνεις δυο χρόνια κάθε μέρα
Και να ψάχνεις τον τρεχα..

Πέραν τις πλάκας,
Μάζυ σου,

Δώστε τον τρεχα στο λαό!
Τους μετουσιουμενους τους έχω προσέξει..
Προβλέπω το επόμενο Νικ του τρεχα,
Αν δεν Ανερεσει η εξουσία,

Ελαβρεσμε!

Γιατί μόνο σε σύνταξη δεν βγαίνει ο Τρεχαγυρευε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 12:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Φίλε αλζζαρο,

Το εσωτερικά ήταν πάντα δύσκολο
για όσους μένουν! (αντέξουν)

Τον Τρεχαγυρευε τον βλέπω σαν συνταξιούχο,
Τις πρώτες μέρες της σύνταξης,
Μα σε εκείνο που λείπει,
Δεν είσαι ΕΣΥ και εγω,
Που είχαμε καταλάβει τι άνθρωπος ήταν
Και τι δεν έπρεπε να του πειραξεις,
Μα λείπει στο φιλο βιομηχανικό...

Χαχα ξέρεις τι είναι να μπαίνεις δυο χρόνια κάθε μέρα
Και να ψάχνεις τον τρεχα..

Πέραν τις πλάκας,
Μάζυ σου,

Δώστε τον τρεχα στο λαό!
Τους μετουσιουμενους τους έχω προσέξει..
Προβλέπω το επόμενο Νικ του τρεχα,
Αν δεν Ανερεσει η εξουσία,

Ελαβρεσμε!

Γιατί μόνο σε σύνταξη δεν βγαίνει ο Τρεχαγυρευε.



μηπως ειμαστε λιγακι υπερβολικοι? δηλαδη, ειναι "κατορθωμα" για καποιον που γραφει στο εσωτερικα? μετουσιωνομαστε σε ηρωες, ή αν αδικηθουμε γινομαστε "μαρτυρες"?


ο καθενας εχει το λογο του που θελει να συμμετασχει σε ενα χωρο καταθεσης ιδεων, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι "θελει να διεκδικησει μια θεση ιερη, ή ηρωικη"...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 12:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Καλέ μου Πλάτωνα..

Το εσωτερικα ήταν είναι και θα είναι πάντα δύσκολο ειδικά για αυτούς που θέλουν να ικανοποιήσουν τις αλαζονικές τους πεποιθήσεις και οχι μόνο.
Συμμετέχουν δυνατά μέλη, ενημερωμένα, έμπειρα και όλα ξεκινούν οταν διασταυρώνουν τα ξίφη τους.
Εκεί πρέπει ο καθένας να συνειδητοποιήσει που θα οδηγήσει το να βγάλει το σπαθί του απο τη θήκη του.

Λές ο τρεχαγυρευε θα ξαναμπεί..
Λογικό
και?
Θα σταματήσει ο τρεχαγύρευε να είναι δημιουργιστής?
Θα σταματήσει ο τρεχαγύρευε να είναι ασαφής στις διατυπώσεις του?
Θα σταματήσει να σκέφτεται έτσι οπως σκέφτεται?
Φυσικά και οχι.
Αν δηλαδή διαγραφεί ο ΙΑ θα σταματήσει να είναι δαρβινιστής?
Θα σταματήσει να τα παίρνει στο κρανίο?

Απλά ο ΙΑ και ο κάθε ΙΑ θα βρεθεί αντιμέτωπος με κάποιον που του τα έχει μαζεμένα και αντε πάλι τα ίδια θα κηρυχθεί ανεπιθύμητος στις ομάδες συζήτησης μέχρι που στο τέλος θα γίνει troll.
Aυτό πρέπει να το σκεφθούμε πολύ σοβαρά, μα πάρα πολύ σοβαρά γιατί αν τα troll δημιουργήσουν συνδικάτο ζήτω που καήκαμε

Μου αρέσει που έβρισα το troll
Ρε ηλίθιε allzzaro αυτός που βρίζεις ήταν κάποτε ενας απο τους αγαπημένους σου συνομιλητές
Τι να κάνουμε ρε γείτονα και εγώ καμμιά φορά κάνω μαλακίες αλλά μέχρι εκεί
Θέλω να αναγνωρίζω τις μαλακίες μου και να τις διορθώνω.
Οσο μπορώ.

Αλλη μια παράκληση προς την ομάδα του esoterica.
Γνωρίζω οτι ουδείς απενεργοποιηθείς λογαριασμός επανήλθε.
Πολλές φορές μάλιστα κάποιοι ενώ είχαν απενεργοποιηθεί μερικώς,κατά το διάστημα αυτό δεν ενεργοποιήθηκαν ποτέ.
Θα βρεθώ προ εκπλήξεως αν πράγματι πραγματοποιήσετε την υπόσχεση σας περί ``μιας δικαιώτερης απόφασης`` και ο λογαρισμός του τρεχαγύρευε ενεργοποιηθεί έστω και με προυποθέσεις.

Και κάτι αλλο
Ουδείς μετουσιωμένος λογαριασμός δεν μπορεί-δεν θέλει να έχει την απόδοση που είχε με τον πρώτο του λογαριασμό.
Παραμένει απλά θεατής και συμμετέχει ανούσια.
Αυτό προκαλεί προβλήματα σε εναν χώρο που θέλει να διατηρήσει την αίγλη του ως τη ναυαρχίδα αλλά και ως ο πρώτος διδάξας (το λέω και το εννοώ) σε θέματα εσωτερισμού και μεταφυσικού

Εγώ είμαι προσωπικά υπερήφανος που είμαι μέλος της ομάδας συζητήσεων του esoterica και αυτός είναι ο λόγος που δεν συμμετέχω σε αλλα φόρουμς. Ο χώρος αυτός με γεμίζει και με ικανοποιεί απόλυτα.

ΥΓ.. Συγχωρήστε με για τα edit κάτι δεν πάει καλά τελευταία αναγκάζομαι να κάνω διορθώσεις. elo μην γελάς και οχι πικρόχολα σχόλια..


Edited by - allzzaro on 16/12/2010 13:00:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
allzzaro

Κάποιοι απο εμάς εχουν ξαναζήσει τέτοιες καταστάσεις, δεν είναι πρωτόγνωρες πχ galadriel atma αφροδίτη έφυγαν πακέτο απλά γιατί ενεπλάκησαν σε σχεδόν παρόμοιες καταστάσεις.


Καμία σχέση. Απολύτως ατυχής η σύγκριση.

quote:
allzzaro

Δώστε τα χέρια οχι μόνο για εναν κόσμο καλύτερο ψηφιακό και βιολογικό αλλά και γιατί το λέει η ψηφιακή σας και η βιολογική σας καρδιά.


Φτάσαμε να μιλάμε για ψηφιακές καρδιές ... έγινε μεγάλε, τα λέμε ...

Edited by - zip on 16/12/2010 13:05:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
μηπως ειμαστε λιγακι υπερβολικοι? δηλαδη, ειναι "κατορθωμα" για καποιον που γραφει στο εσωτερικα? μετουσιωνομαστε σε ηρωες, ή αν αδικηθουμε γινομαστε "μαρτυρες"?


ο καθενας εχει το λογο του που θελει να συμμετασχει σε ενα χωρο καταθεσης ιδεων, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι "θελει να διεκδικησει μια θεση ιερη, ή ηρωικη"...

..........................


Φίλε πρεδατορε, γιατί είμαστε υπερβολικοί?  

Είναι υπερβολή να ζητάμε τη μην διαγραφή κανενός ατόμου? 

Ποιος έγραψε για ήρωες και μάρτυρες?

Φυσικά ο καθένας εχει λογο που γράφει, και σε μένα το κατεστημένο παπαδαριο δεν μου αρέσει, μα δεν διαγραφώ κανένα. 

Γιατί? 

Γιατί πρέπει να διαγραψω και τον πατέρα μου και τη μάνα μου και την αδερφή μου απο τη ζωη μου. Εκκλησιαζονται και σταυροκοπιουνται.

Υπάρχει στο εσωτερικά, φόρουμ μύθος και θρησκεία?

Ο Τρεχαγυρευε μπορει να γράψει ότι πιστεύει. Τέρμα.

 Τώρα αν ο τρόπος που τα γράφει, δημιουργει πρόβλημα στα αλλα μέλη, αν βριζει, ειρωνευεται και δημιουργει καταστάσεις, αυτο καλώς κάνει η διαχείρηση και το εξετάζει. 

Δεν υπάρχει μέλος, εκτός σπάνιων περιπτώσεων, που να μην εχει πει κάτι, απο όσο θυμάμαι. Αν δεν θέλω να συνομιλησω για σοβαρά θέματα, πάω στην παιδικη χαρα, (αχλαδοτυρο) και δεν ενοχλω ούτε και με εννοχλει κανένας
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:18:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Προμηθέα,

αν ερμηνεύω καλά το 90 μάλλον 20 χρονών θα είσαι...εγώ του 87 είμαι. Μια μέρα μετά το ευρωπαϊκό... Όντως δεν έχει τύχει να συνομιλήσουμε ποτέ. Δεκτά αυτά που γράφεις.


Καλά το ερμηνεύεις.

Έχεις την ίδια ηλικία με τον αδερφό μου πάνω κάτω.Μετά το Ευρωπαϊκό ε;(μπασκετ θα εννοείς).Η μάνα μου κόντεψε να τον αποβάλει γι'αυτό το λόγο.Καλή μας γνωριμία λοιπόν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
zip
quote:
Καμία σχέση. Απολύτως ατυχής η σύγκριση.

Για εσένα deva οχι για εμένα.
Ιδια περίπτωση είναι οι πρωταγωνιστές αλλάζουν καθώς εσύ έπαιξες το ρόλο του Industrialangel στη συγκεκριμένη περίπτωση και μου στέρησες και την πολυαγαπημένη μου galadriel και την ατμα και την αφροδίτη.
Αν δεν πρωταγωνιστούσες δεν θα είχαν απενεργοποιηθεί.
Εγώ με την άτμα ποτέ μου δεν τα πήγαινα καλά.
Δεν έτριβα τα χέρια μου οταν απενεργοποιήθηκε και έστησα κ#@%ο παρακαλώντας σε προσωπική βάση το εσοτερικα να μην τους απενεργοποιήσει.
Αστο λοιπόν..μόνος σου παραδέχθηκες οτι ντρέπεσαι για όλα αυτά που συνέβησαν εξαιτίας σου.
Kαι για σένα παρακάλεσα.
Ο devaparinito ήταν μοναδικός και αναντικατάστατος ακόμα και για τα τελευταία δρώμενα.

πλάτωνας

quote:
μηπως ειμαστε λιγακι υπερβολικοι? δηλαδη, ειναι "κατορθωμα" για καποιον που γραφει στο εσωτερικα? μετουσιωνομαστε σε ηρωες, ή αν αδικηθουμε γινομαστε "μαρτυρες"?

Θεωρώ πως ναί.
Είναι κατόρθωμα.
Αλλωστε ποιός ο λόγος κάποιος να αποχωρήσει, να κάνει το ντεμπούτο του στο μυστικα ή στο μεταφυσικό ή κάπου αλλου και να ξαναγυρίσει στο εσοτερικα μετουσιωμένος ή ως τρολ ή ακόμα ως ``βατοκρυμμένος``.

Edited by - allzzaro on 16/12/2010 16:05:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Αλζζαρο το υπερβολικοί δεν είναι του Πλάτωνα, μα του πρεδατορ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 13:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Φίλε πρεδατορε, γιατί είμαστε υπερβολικοί?

Είναι υπερβολή να ζητάμε τη μην διαγραφή κανενός ατόμου?

Ποιος έγραψε για ήρωες και μάρτυρες?

Φυσικά ο καθένας εχει λογο που γράφει, και σε μένα το κατεστημένο παπαδαριο δεν μου αρέσει, μα δεν διαγραφώ κανένα.

Γιατί?

Γιατί πρέπει να διαγραψω και τον πατέρα μου και τη μάνα μου και την αδερφή μου απο τη ζωη μου. Εκκλησιαζονται και σταυροκοπιουνται.

Υπάρχει στο εσωτερικά, φόρουμ μύθος και θρησκεία?

Ο Τρεχαγυρευε μπορει να γράψει ότι πιστεύει. Τέρμα.

Τώρα αν ο τρόπος που τα γράφει, δημιουργει πρόβλημα στα αλλα μέλη, αν βριζει, ειρωνευεται και δημιουργει καταστάσεις, αυτο καλώς κάνει η διαχείρηση και το εξετάζει.

Δεν υπάρχει μέλος, εκτός σπάνιων περιπτώσεων, που να μην εχει πει κάτι, απο όσο θυμάμαι. Αν δεν θέλω να συνομιλησω για σοβαρά θέματα, πάω στην παιδικη χαρα, (αχλαδοτυρο) και δεν ενοχλω ούτε και με εννοχλει κανένας


δεν αναφερομαι στο οτι ειμαστε υπερβολικοι για το θεμα της διαγραφης μελων, αλλα στο οτι αναλωνομαστε για το θεμα "γραφης" και "συμπεριφορας" του μελους τρεχαγυρευε... δεν ειναι ο μοναδικος που γραφει κατι σωστα, δεν ειναι ο μοναδικος που κανει λαθος, δεν ειναι ο μοναδικος που συμβαλλει ενεργα στα θεματα! ολοι μας ειμαστε το ιδιο... οποτε γιατι να υπαρξει ο "διαχωρισμος" μεταξυ μας στο αν ο τρεχαγυρευε εγραφε ηθελημενα ή αθελα του με αυτο το συγκεκριμενο τροπο?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 14:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
πλατωνας
quote:
Αλζζαρο το υπερβολικοί δεν είναι του Πλάτωνα, μα του πρεδατορ.


Ζητώ συγνώμη, κάτι έχω πάθει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 14:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τοτε έκανες λάθος quote.

Εγω δεν υποστειριζω κάτι τέτοιο, απλά αναγνωρίζω το δικαίωμα σε κάθε μέλος να εκφράζεται, και να γράφει τα πιστεύω του.

Η όλη μου η αππορια ήταν, μα γιατί 4Η κίτρινη και αποβολή? δεν είδα να γράφει κάτι που να χρειάζεται τέτοια αντιμετοποιση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 14:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:
Εγω δεν υποστειριζω κάτι τέτοιο, απλά αναγνωρίζω το δικαίωμα σε κάθε μέλος να εκφράζεται, και να γράφει τα πιστεύω του.

Η όλη μου η αππορια ήταν, μα γιατί 4Η κίτρινη και αποβολή? δεν είδα να γράφει κάτι που να χρειάζεται τέτοια αντιμετοποιση



και εγω το ιδιο υποστηριζω (σαφεστατα...) απλα ισως οι διαχειριστες/συντονιστες το ειδαν αναγκαιο να γινει, καθως και οι αλλες "κιτρινες καρτες" που ελαβε ο τρεχαγυρευε ηταν για τον ιδιο λογο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 16:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Aκριβώς αυτό predator.
Απο οτι παρατηρείτε το θέμα ενώ έχει συμπληρώσει 50 σελίδες παραμένει ενεργό
Αυτό σημαίνει η οτι το esoterica εργάζεται πυρετωδώς και λίαν συντόμως θα παρουσιαστεί ενα μακροσκελές κείμενο που θα είναι γεμάτο παραπομπές σε μελανά πόστ του trexagireve όπου θα δικαιολογούν τη διαγραφή του.
Το ερώτημα που θέτει ο Πλάτωνας όμως και το ερώτημα που απασχολεί τους πάντες είναι γιατί αφού για όλα αυτά τα μελανά πόστ ο trexagireve πλήρωσε και πλήρωσε καιξαναπλήρωσε και αφού πλήρωσε ενεργοποιήθηκε ξανά και απενεργοποιείται πάλι με κύρια αφορμή ενα συγκεκριμένο πόστ το οποίο είναι πραγματικά αινιγματικό.
Ομως εγώ ευελπιστώ σε μια δικαιώτερη μεταχείριση οπως υποσχθέθηκε ο admin και αναμένω οι περαιτέρω διευκρινίσεις να είναι ικανοποιητικές για όλους μας.

Edited by - allzzaro on 16/12/2010 16:03:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 16:57:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάντε κάτι αν θέλετε να σώσετε τον τρεχαγυρευε, αδελφός συνδίκτυος είναι και οφείλουμε να τον κρατήσουμε στη ζωή.


Μήπως γίνεσαι λίγο υπερβολικός ρε γείτονα;

quote:
Γνωρίζεις γείτονα οτι οι περισσότεροι με αυτούς που συνομιλείς οτι είναι μετουσιωμένοι λογαριασμοί?


όχι


quote:
Προσπάθησε να αποβάλλεις αυτά που νοιώθεις για τους αδερφούς συνδίκτυους και οι αντιπαραθέσεις να έχουν τόπο μόνο σε ιδεολογικό χαρακτήρα.


Αυτά που νιώθω δύσκολο εως αδύνατο. Αυτά που λέω, παλεύεται...


quote:
Εγώ σε κάθε διαγραφή μέλους είμαι αντίθετος

ομοίως


quote:
και θα είμαι αντίθετος ακόμα και σε δική σου πιθανή διαγραφή, θα πάρω θέση οπως παίρνω αυτή τη στιγμή οχι μόνο για τους παραπάνω λόγους που περιγράφω αλλά και για περισσότερους ακόμα.


Δικαίωμά σου.

quote:
Οι αντιπαραθέσεις θα πρέπει να μην οδηγούν σε μίσος και θα πρέπει κάποια στιγμή ή να σταματούν ή να είναι πιο ήπιες ή να έχουν μια δόση χιούμορ ή δεν ξέρω και εγώ τι.

Δεν οδηγήθηκα στο μίσος μέσω των συζητήσεων. Μίσος για την ιδεολογία που πρεσβεύει ο τρέχα είχα από τα 14 μου, που άρχιζα να αντιλαμβάνομαι καλύτερα τον κόσμο. Όσο περνούσαν τα ποστ τόσο περισσότερο συνειδητοποιούσα το πόσο πιστός με αυτήν την ιδεολογία είναι ο τρέχα. Δε βιάστηκα να τον χαρακτηρίσω, αλλά από τη στιγμή που το συνειδητοποίησα άλλαξε η συμπεριφορά μου.


quote:
Κάποια μέρα, κάποιοι απο εδώ μέσα μπορεί να συναντηθούμε και στο βιολογικό μας κόσμο

Μιας και το είπες...για κάνε μια προσπάθεια να μου στείλεις μέηλ. Το άλλαξα...


quote:
Δώστε τα χέρια οχι μόνο για εναν κόσμο καλύτερο ψηφιακό και βιολογικό αλλά και γιατί το λέει η ψηφιακή σας και η βιολογική σας καρδιά.
Φιλιά σε όλους περνούμε δύσκολες στιγμές μην τις κάνουμε πιο δύσκολες

Σύμφωνοι.

quote:
και μην ξανακούσω απο κανέναν να λέει οτι οτι ``τώρα τελευταία μονολογούσε`` ή τώρα τελευταία ``ξεχείλωνε καταστάσεις``.
Τώρα τελευταία.. δηλαδή ξεχνάμε τα πόσα πρόσφερε?
Δεν μπορεί κάποιος να παρουσιάζει πάντα εκλάμψεις.
Κάποια στιγμή και θα πεί τα δικά του και θα παραφερθεί.
Δεν σκοτώνουμε τα άλογα όταν γεράσουν.
Αγαπάτε συνδίκτυους με τα ελαττώματα τους
Αφιερωμένο εξαιρετικά σε ενεργούς και μη ενεργούς συνδίκτυους σε μετουσιωμένους και μη.

Δε μονολογούσε τώρα τελευταία αλλά γενικώς. Και μην τα μεγαλοποιείς τόσο.


Πλάτωνα, μισο-αστεία, μισο-σοβαρά έχεις δίκιο.


quote:
Το εσωτερικα ήταν είναι και θα είναι πάντα δύσκολο ειδικά για αυτούς που θέλουν να ικανοποιήσουν τις αλαζονικές τους πεποιθήσεις και οχι μόνο.
Συμμετέχουν δυνατά μέλη, ενημερωμένα, έμπειρα και όλα ξεκινούν οταν διασταυρώνουν τα ξίφη τους.
Εκεί πρέπει ο καθένας να συνειδητοποιήσει που θα οδηγήσει το να βγάλει το σπαθί του απο τη θήκη του.

Δεκτόν

quote:
Λές ο τρεχαγυρευε θα ξαναμπεί..
Λογικό
και?
Θα σταματήσει ο τρεχαγύρευε να είναι δημιουργιστής?
Θα σταματήσει ο τρεχαγύρευε να είναι ασαφής στις διατυπώσεις του?
Θα σταματήσει να σκέφτεται έτσι οπως σκέφτεται?
Φυσικά και οχι.
Αν δηλαδή διαγραφεί ο ΙΑ θα σταματήσει να είναι δαρβινιστής?
Θα σταματήσει να τα παίρνει στο κρανίο?


Εγώ αφήνω το περιθώριο να κάνω λάθος,γείτονα, περιμένω κάποιον να μου πει που κάνω. Και εγώ πιστεύω ότι θα ξαναμπεί.


quote:
Απλά ο ΙΑ και ο κάθε ΙΑ θα βρεθεί αντιμέτωπος με κάποιον που του τα έχει μαζεμένα και αντε πάλι τα ίδια θα κηρυχθεί ανεπιθύμητος στις ομάδες συζήτησης μέχρι που στο τέλος θα γίνει troll.
Aυτό πρέπει να το σκεφθούμε πολύ σοβαρά, μα πάρα πολύ σοβαρά γιατί αν τα troll δημιουργήσουν συνδικάτο ζήτω που καήκαμε

Παίζει


Προμηθέα,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 17:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
IA
quote:
Εγώ αφήνω το περιθώριο να κάνω λάθος,γείτονα, περιμένω κάποιον να μου πει που κάνω. Και εγώ πιστεύω ότι θα ξαναμπεί.

XAXAXAXA ρε μπαγάσα

Ξεράθηκα απο τα γέλια.
Μην λές τέτοια αστεία μπορεί να πάθουμε τίποτα..

quote:
quote:
------------
Γνωρίζεις γείτονα οτι οι περισσότεροι με αυτούς που συνομιλείς οτι είναι μετουσιωμένοι λογαριασμοί?
----------------

όχι


Οχι? κοίτα να μαθαίνεις τότε, καιρός είναι Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 18:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
ΙΑ
quote:
Δεν οδηγήθηκα στο μίσος μέσω των συζητήσεων. Μίσος για την ιδεολογία που πρεσβεύει ο τρέχα είχα από τα 14 μου, που άρχιζα να αντιλαμβάνομαι καλύτερα τον κόσμο. Όσο περνούσαν τα ποστ τόσο περισσότερο συνειδητοποιούσα το πόσο πιστός με αυτήν την ιδεολογία είναι ο τρέχα. Δε βιάστηκα να τον χαρακτηρίσω, αλλά από τη στιγμή που το συνειδητοποίησα άλλαξε η συμπεριφορά μου.

Το κακό είναι οτι αυτό δεν συμβαίνει μόνο με τον τρεχαγύρευε.
Και τον ευρωπαίο ``πούστη άνδρα`` τον ανέβαζες ``πούστη άνδρα`` τον κατέβαζες.
Ρε φίλε μέχρι και το πως το κάνει με το γυναίκα του έγραψες.
Ρε στα κοκκίνιζαν οι διαχειριστές, ρε σου έκαναν παρατηρήσεις πέρα βρέχει ο ΙΑ.
Και μην μας πείς οτι πρώτα ο ευρωπαίος ξεκίνησε να σε βρίζει γιατί θα πιστέψουμε
Φαίνεται ΙΑ εκεί στα 14 κάτι συνέβει.. και μετά παραπονιέσαι που σε απείλησαν οτι θα σε δείρουν.. δηλαδή τι πρέπει να κάνουν ρε φίλε.
Να σε κεράσουν φρεντουτσίνο?
Ελα Θεέ μου..

Edited by - allzzaro on 16/12/2010 18:22:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 18:22:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

allzzaro:

...
Και τον ευρωπαίο ``πούστη άνδρα`` τον ανέβαζες ``πούστη άνδρα`` το κατέβαζες.
Ρε φίλε μέχρι και το πως το κάνει με το γυναίκα του έγραψες...




Καλησπέρα my captain!

Τώρα εσύ γιατί τα επαναλαμβάνεις;
για να κάνεις να "κοκκινίζουμε" εμείς;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 18:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
hello καποδίστρια..

Πήρε φωτιά το κορδελιό..
Γύρισα ορεξάτος Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 18:36:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Industrial
Δεν οδηγήθηκα στο μίσος μέσω των συζητήσεων. Μίσος για την ιδεολογία που πρεσβεύει ο τρέχα είχα από τα 14 μου, που άρχιζα να αντιλαμβάνομαι καλύτερα τον κόσμο. Όσο περνούσαν τα ποστ τόσο περισσότερο συνειδητοποιούσα το πόσο πιστός με αυτήν την ιδεολογία είναι ο τρέχα.


Και απ' ότι φαίνεται, δεν είσαι ο μόνος εδώ μέσα που έχει αυτό το μίσος, γι' αυτό άλλωστε σε ανέχτηκε αυτός ο χώρος και σου προσφέρει και άσυλο.

Πάντως, είναι προς τιμή σου που το λες ανοιχτά.

Πες όμως, χωρίς περιστροφές, τι είναι αυτό που κάνει έναν άνθρωπο να πει πως αύριο θα πάει στη δουλειά του ή θα πραγματοποιήσει το τάδε ταξίδι;

Το γνωρίζει από πριν πως έτσι θα συμβεί ή πιστεύει πως έτσι θα συμβεί;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 18:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Καλα λέει η φίλη η Καποδίστρια,

Μην του τα λες συνέχεια, όπως τα έλεγε ο ΙΑ καθημερινά στον τρεχα.

Φιλοι για να τελειώνουμε,

Κάποια φίλη κάποτε μου είχε πει πως το εσωτερικά είναι ένα φόρουμ που παρακολουθούν τον ανθρωπο, τις αντιδράσεις και τα όρια του...

Κάποια άλλη, πως συγγραφείς έρχονται και ψαρεύουν ιδέες,

Κάποιος άλλος, πως συνομολοουν οι τάδε με τους τάδε,...

Κάποια άλλη.....στην Ν δύναμη.

Ότι και να λένε, ότι και να γράψουν, μια φράση θα σας πω, και δεν είναι δική μου,

Απο όλα τα καλα
που η σοφία μας φέρνει,
για την πραγματική ευτυχία στη ζωη μας,
Το μεγαλύτερο όλων,
είναι η απόκτηση της φιλίας.

Επίκουρος.

Για όλα τα φιλαράκια του εσωτερικά.

Πες τε πως μας το έστειλε, το φιλαρακι, ο βαγκελης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 18:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
allzzaro

Για εσένα deva οχι για εμένα.

Ιδια περίπτωση είναι οι πρωταγωνιστές αλλάζουν καθώς εσύ έπαιξες το ρόλο του Industrialangel στη συγκεκριμένη περίπτωση και μου στέρησες και την πολυαγαπημένη μου galadriel και την ατμα και την αφροδίτη.
Αν δεν πρωταγωνιστούσες δεν θα είχαν απενεργοποιηθεί.

[ Δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα ]

Εγώ με την άτμα ποτέ μου δεν τα πήγαινα καλά.
Δεν έτριβα τα χέρια μου οταν απενεργοποιήθηκε και έστησα κ#@%ο παρακαλώντας σε προσωπική βάση το εσοτερικα να μην τους απενεργοποιήσει.
Αστο λοιπόν..μόνος σου παραδέχθηκες οτι ντρέπεσαι για όλα αυτά που συνέβησαν εξαιτίας σου.

[ Κατ' αρχήν, ποιος σου είπε πως ντρέπομαι ; Εγώ δεν είπα πως ντρέπομαι. Δεν ντρέπομαι καθόλου. Εγώ είπα πως έκανα κάποια λάθη. Σάμπως είμαι ο μόνος ; Παρεξήγησα κάποια πράγματα, παρερμήνευσα κάποιες καταστάσεις, έβγαλα λάθος συμπεράσματα για κάποιους, παρέσυρα κάποιους, πλήγωσα κάποιους άλλους (συναισθηματικά εννοώ), πληγώθηκα (γιατί έτσι παν αυτά πληγώνεις/πληγώνεσαι), ε, και βγήκα και είπα "Παιδιά, έκανα λάθος, συγνώμη". Που την είδες την ντροπή ; Από πότε η παραδοχή ενός σφάλματος συνεπάγεται ντροπή ; Καμιά ντροπή φίλε, καμιά. ]

Kαι για σένα παρακάλεσα.
Ο devaparinito ήταν μοναδικός και αναντικατάστατος ακόμα και για τα τελευταία δρώμενα.

[ Ο Deva ήταν αυτός που ήταν και ο zip είναι αυτός που είναι. Μάλλον, να το διορθώσω : TO Deva ήταν ΑΥΤΟ που ήταν και TO zip είναι ΑΥΤΟ που είναι, δηλ. και τα δύο δεν είναι τίποτε άλλο παρά nicknames. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο. Ασφαλώς υπάρχει ένας άνθρωπος από πίσω, αλλά αυτό δεν είναι και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να είναι θέμα για ένα φόρουμ. Όταν ΤΟ nickname μπερδευτεί με τον άνθρωπο που το χρησιμοποιεί, τότε τα πράγματα γίνονται αρωστημένα ... ]



Edited by - zip on 16/12/2010 19:02:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:07:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Πλάτωνας :

Κάποια φίλη κάποτε μου είχε πει πως το εσωτερικά είναι ένα φόρουμ που παρακολουθούν τον ανθρωπο, τις αντιδράσεις και τα όρια του...


Κάτι ανάλογο είχα γράψει και εγώ :
ΕΔΩ

Και το πιστεύω ΑΠΟΛΥΤΑ αυτό!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Τι εγινε ρε παιδια;Διαγραφηκε οριστικα ο τρεχα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:15:30  Εμφάνιση Προφίλ

Πάντα επιτυχής ο Αρκάς !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
deva
quote:
[ Ο Deva ήταν αυτός που ήταν και ο zip είναι αυτός που είναι. Μάλλον, να το διορθώσω : TO Deva ήταν ΑΥΤΟ που ήταν και TO zip είναι ΑΥΤΟ που είναι, δηλ. και τα δύο δεν είναι τίποτε άλλο παρά nicknames. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο. Ασφαλώς υπάρχει ένας άνθρωπος από πίσω, αλλά αυτό δεν είναι και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να είναι θέμα για ένα φόρουμ. Όταν ΤΟ nickname μπερδευτεί με τον άνθρωπο που το χρησιμοποιεί, τότε τα πράγματα γίνονται αρωστημένα ... ]

Eγώ ομως ρε zip δεν βλέπω τον άνθρωπο που είναι πίσω απο το nic.
Bλέπω μόνο το nic.
Για εξηγησέ μου αυτό το τελευταίο που λές..

Τώρα σε οτι αφορά τις ντροπές οκ αυτό που γράφεις είπες. Λάθος μου.

zip ξέχασες κάτι?
Τη γνώμη σου για το θέμα?

Edited by - allzzaro on 16/12/2010 19:18:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 19:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Τι εγινε ρε παιδια;Διαγραφηκε οριστικα ο τρεχα;

ναι...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 56 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy